Skocz do zawartości
loccutus

Monitor Redox DIY za grosze...

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj bawiłęm się elektrodą REDOX firmy Hydromet - próbuje zrobić w końcu ten redox i pH komputer w jednym, i po przeczytaniu dokumentacji elektrody coś mnie "strzeliło" i postanowiłem to sprawdzić. Wyniki opisałem już wczoraj tu: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=88035#88035

ale żeby nie było żadnych wątpliwości że to zadziała z każdym miernikiem uniwersalnym poleciałem dziś do sklepu i nabyłem za całe 10zł miernik który na allegro można dostać za mniejsze pieniądze - znanej i cenionej firmy (buhahahaa) TOPEX. Miernik jest nędzny ale napięcie stałe mierzy wystarczająco dobrze. No i ma tą zalete że nie ma AutoOFF więc włączony bedzie mierzył dopóki bateria nie zdechnie.

Podłączyłem go do elektrody Redox i prosze:

165ff77e50d758fbmed.jpg

Zrobiłem pomiar również w akwarium (słodkim) i wyszło nieco ponad 240mV - musze wode podmienić :)

Jeśli ktoś ma takie mierniczek i posiada elektrode redox to niech sprawdzi czy i jego elektrodfa daje na tyle silny odczyt że wystarczy bazarowy miernik żeby dowiedzieć się jaki mamy potencjał ORP w baniaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten miernik ma takie gniazdo jak oryginalna elektroda czy trzeba jakoś przerabiać


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do testów po prostu wcisnąłem przewody miernika do wtyczki elektrody.

Takie gniazdo nazywa się BNC. Można je kupić i wtedy wystarczy podlutować je do przewodów oryginalnych miernika, albo rozkręcić miernik i wstawić to gniazdo do miernika.

Jakby wywalić baterie i zamiast niej wyprowadzić sobie jeszcze złącze dla zasilacza 9V to normalnie "fabryka" :)

476dcaeb626d1140med.jpg

Przymierzyłem gniazdo BNC i wystarczyłoby tylko wywiercić otwór i przylutować do punktów w mierniku. Niestety bateria już nie wejdzie wiec obok trzebaby wstawić gniazdo na zewnętrzny zasilacz - ale żaden problem bo miejsca sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A reszta chrakterystyki jest lniowa? Czy przy ORP 150 czy 350 będzie dalej OK?

To byłoby zbyt proste :)

@loccutus - a jutro co robisz? Będę przejezdzał pod Twoim domem ok. 17.00...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Jarek mówi - ch-ka jest liniowa :D

Zbyt proste powiadasz.. :) Zakładam sie że jak otworzymy Aquamedic mV controler to znajdziemy w środku ICL7107 i może TL081 :D

Jutro sie zalewam u rodzinki w Gostyniu (roczek małemu pstryknął u kuzynki) tak że jak pisałem ci na PW ten weekend jakiś niefartowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zaraz się okaże że wystarczy 2 przewody wsadzić do akwa i elektroda też niepotrzebna :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mierzenia przewodności (uS) rzeczywiście dałoby sie :)

Ciekaw jestem czy ktoś to oprócz mnie jeszcze przetestuje i powie co wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał sondę redox to bym przetestował...

Dorobić jeszcze malutki sterowniczek i już można ozonować...

Gdzies kiedys miałem schemat/plan ozonatora DIY zrobionego z potłuczonego palnika ruskiej lampy błyskowej. Pamiętam, że prodkowało zajeb....ście dużo ozonu.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze podziwiam, tylko zebyscie Chlopy nie przekombinowali. Pozdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.