Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Zamowilem baniak:)

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zblizam sie do celu:) Dzisiaj zamowilem baniaczek z szafka:) Nazazie wyglada to tak...

Baniak 90x50x50 czyli brutto 225l 8mm, szfeczka pod wymiar, tak jak na rysunku w linku. komin trojkatny splyw i rewizja po 3/4 cala, srubunki to najprawdopodobniej bedzie AM.

Sump 60x30x30 czyli stary baniak:D Pojemnosc brutto 54l. Narazie nie planuje zadnych przegrod. W srodku pienidlo weipro 2014 z pompa 1500l/h, ale juz widze ze bez igly sie nie obedzie:(, grzalka jager, dolewka. Jako obieg albo OR3500 lub 2500, albo jeszcze Eheim 1060. Jak juz bedzie gotowy baniak i zaleje go na probe wtedy wybiore, ktora zostanie.

Swiatlo 150w hqi 13k w obudowie atmana dr podwieszony na linkach z sufitu. Do tego 2 aktyniki. Wacham sie pomiedzy 2x39w t5 a 2xPhilips TL03.

Rysunek pogladowy:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ce9393f53fee3d1.html

Tak wygladalby hardłer:D Bylbym wdzieczny za wszystkie rady.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałbym eheima :) aktyniki sylvanii. Po co przepłacać :)

musisz dać weipro? już kupiłbym biostarflotora używanego :D albo octopusa http://rafashop.pl/sklep/product_info.php?cPath=13&products_id=10 i od razu masz igiełkę. POZDRO i good luck :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy jak chcesz bede sprzedawal za jakies 2 tygodnie Beasta 1200, w dobrej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario-sz moim faworytem tez jest narazie eheim:D

Co do pienidla, zmienie jak okaze sie za maly, jak zaczne zasiedlac.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim akwa 160l mam szafkę wysoką na 80 cm i w szafce oczywiście sump :)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za nic mam bardzo duże pole manewru i sump mogłem dać wyższy! Widzę same plusy minusem może być jednak to jak to wygląda szafka 80 cm a akwa 40 cm wysokie:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szafeczka zalatwiona:) Teraz komin:D

Z tego co czytalem na forum, trojkatny jest malo praktyczny, ale latwiej go obudowac. Jak myslicie, zostac przy stanadardowym, czy lepiej trojkat??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowy się udziele mam teraz komin 15 cm x 15 cm ale w przysłym akwarium na 100 % dam trójkątny .

Dlaczego??

Ponieważ jak wpomniałeś łatwiejszyw zabudowie a po drugie moim zdaniem mniej problemów z cyrkulacją


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady synu:D

Zapomnialbym cyrkulacja, to oprocz obiebu marea 4400 i 3200, ewentualnie jeszcze ph pod skale, nie bedzie za malo??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy_zarażony po tak długim stażu powinieneś już wiedzieć że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi...

to zależy od ustawieniu skały,pompek i korali jakie bedziesz trzymać jeżeli zauważysz że w którymś miejscu cyrkulacja jest nędzna lub korale potrzebują mocniejszej to zmienisz cyrkulacje

Pzdr.


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey u mnie w 100l bedzie tylko 3200Marea.

No niby jeszce będzie maxi jet 1000 ale on zasili zewnetrzny odpieniacz


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje 200l dwie 3200 by stykły to masz 30x baniak na h + jeszce jakiś odpieniacz


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie waszych uprzedzen do weipro. To przeciez tez odpieniacz. Wiekszosc ocenia go pochopnie, bazujac na opiniach innych czy marce. Po dolozeniu kostki moge smialo powiedziec ze pieni lepiej od midiflotora. Czemu tak uwazam? Po prostu kostka ta sama, ilosc powietrz tez ale rura reakcyjna ma prawie 60cm!! Ph dodatkowo wytwarza fajny przeciwprad dla babli, ktore w dolnej czesci wiruja jak szlone. Piana jest niemal czarna. Narazie jestem bardzo zadowolony z pienidla i nie mam zamiaru go zmieniac. Polecacie mi octopusa czy flotora, a w czym one sa lepsze?? Po pierwsze maja duzo nizsza rure reakcyjna, przez co kontakt z bablami jest mniejszy. Ogladalem fotki odciekow z tych skimmerkow. Siuski, duzo slabo zageszczonego odcieku. Ciezko uzyskac z nich gesty czarny odciek. Co wazne dla mnie, sa po prostu glosne. Dobry brzeczek odpowiednio wyciszony jest praktycznie nieslyszalny. Dzieki za rady, ale narazie pozostaje przy weipro. Jezeli okaze sie za maly, wtedy bede rozgladal sie za nowym.

mario-sz przelicznik x/h nie zawsze sie sprawdza. Wazne jest ustawienie skaly, obsada.

Kiedy zalewasz??

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weipro z kostka lipowa pieni juz od tygodnia. Zrobilem kilka foteczek, zebyscie zobzcyli ze weipro tez pienidlo:D

Tutaj kubek, kawki jest malo, bo baniak nie jest obciazony (tylko odgazowana skala i pare slimakow;))

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb35744607aba79d.html

Rura jak i caly odpieniacz byla myta tydzien temu!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bbd9a5b766e21ee4.html

Caly odpieniacz z kostka midi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/328915188a18936e.html

Serce odpieniacza, pompka rena 300l/h

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/692edefa0c94cf48.html

I jeszcze fotka skaly czekajacej na nowy dom:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/746426991c0372c0.html


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta rena jest cicha czy glosna??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz stoi na parapecie w pokoju w ktorym spie. Chodzi ciszej niz poprzedni PH ktory zasysal powietrze. W starym baniaku przez kilka dni zasilala miniflotora(oczywiscie skrecona), byla schowana w szafce i wogole jej nie slyszalem. Dla porownania chodzi duzo ciszej niz Elite 803, Aquael i inne pompki ktore mialem, nawet te o nizszych wydajnosciach. Dodam, ze byla poddana malemu tuningowi, dodalem filtr pobieranego powietrza, zrobiony z waty i to wplynelo znacznie na jej kulture pracy. Ogolnie polecam, choc nie wiem czy jest do dostania w sklepach, bo to stary model:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu podniósł bym troche poziom wody w odpieniaczu bo dużo syfu odkłada sie na rurze a nie w kubku, a co do odpieniaczy weipro to umnie sprawuje sie idealnie piana gęsta i czarna napędzam go eheimem 1060 (to chyba najlepsza pompa w swojej klasie) razem z obiegiem wody (ok 70%odpieniacz i30%obieg) całość chodzi prawie bezgłośnie. Wcześniej miałem miniflotora i best 400 i różne konstrukcje diy ale ta kombinacja sprawuje sie u mńie najlepiej więc polecam weipro ale z dobrą pompą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qulpi

Poziom juz podnioslem, jest na wysokosci tej czarnej opaski. wczesniej byl nizej, poniewaz balem sie, ze moze przelac i cala woda wyladowala by na dywanie:(

Rozumie ze w weipro masz kostke? 30% 1060 to jakies 700l/h a to nie zapienilo by na venturim...

Duze straty ma 1060 przy podnoszeniu? Nie moge znales wykresu:(


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam kostki w odpieniaczu a napedza go ok70%mocy pompy to daje ok 1600 litrów na godzine a akwarium mam małe ok 125l i na obiegu zostaje mi ok 400l/h na początku miałem na obiegu ok 1800l/h a odpieniacz był napędzany kostką ale

niemogłem sie pozbyć sinic i wtedy przerobiłem odpieniacz na venturi od weipro i z ustawieniem przepływu przez odieniacz i przez akwarium i przy kombinacji 70% odpieniacz i 30%obieg sinice zgineły dosłownie w kilka dni

tu masz link do zdięcia tego odpieniacza ( jeszcze niebył tu dobrze wyregulowany)

http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&pic=6847 (jest tam jakiś błąd i wyświetla sie inne zdięcie ale jak je powiększysz to będzie to właściwe) teraz zamieniłem odpieniacz na weipro ale jakość odpieniania jest taka sama

jka w odpieniaczu na zdięciu.

a co do pompy pracuje ona na dość wysokim ciśnieniu i straty nie są duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech takie rzeczy to tylko w polsce:( Zamowilem baniak prawie miesiac temu, wplacilem zaliczke, powiedziano mi ze baniak gotowy bedzie w ten piatek. Dla spokoju postanowilem zadzwonic jeszcze raz dzisiaj i zapytac czy wszystko ok. I czego sie dowiedzialem? Pani powiadomila mnie, ze caaaly czas zastanawiala sie czy chcialem 2 otworki czy jeden i baniak nie jest gotowy... Ludzie telefony sa zadzwonic, powiedziec w czym problem i po klopacie, najgorsze ze dzwonilem do niej jeszcze we wtorek i dogadalem sie z wymiarem szafki. Parodie, ja nie wiem czy tym ludziom nie zalezy kliencie, to przeciez kasa dla nich. A mowia ze w Polsce jest bezrobocie, znowu musze czekac tydzien:( jak znowu cos wymysla, zamowie gdzie indziej.

Troche z innej beczki, jak myslicie nada sie na szybke do hqi??

http://www.allegro.pl/item142148946_szyba_do_kominka_750_st_cels_.html


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.