Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Skała już się moczy po powtórnym zabiegu .Jakim testem sprawdzić,czy będę mógł ją wsadzić do solanki?. Czy mam ją w niej wypłukać i

dopiero do zbiornika docelowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Domyślam się że zadałem głupie pytanie i dlatego nikt mi nie odpowiedział.Po świętach we wtorek będę chciał wystartować z tymi 72 litrami .Jak wspominałem kupię ze dwa kg. żywej + gruz do kaskady ( HBL-701). Mam jeszcze jedno pytanko Ile może maksymalnie pokazać TDS , u mnie pokazuje 0,35 i nie wiem czy muszę już wymieniać filtry , czy jest to jeszcze dopuszczalne.Jeżeli tak to do ilu.

Poproszę o odpowiedż bez względu na to czy jest to mądre czy głupie pytanie.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie 0,35 tylko 035 ;] I to dużo za dużo. Prefiltry to koszt po 8zł warto co 2-3msc wymieniać aleja produkuje ok 100l tygodniowo wody jeśli masz taki wynik po membranie to raczej kwalifikuje się do wymiany. U mnie od ok TDS 150 spada do 15,to względnie jeszcze ale 035 to jak pisałem sporo. Czy masz filtr ze złożem DI ? Powiem szczerze że znam osoby co już 001 wg nich się nie nadaje do akwa,ja trzymam żywice do max 002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do słuchej skałki kupionej w sklepie czy wystarczy aby była wypłukana wodą z kranu pod ciśnieniem i wypłukana w Ro/Di czy muszą być też inne zabiegi ? ( mogę też wygotować jeśli to pożyteczne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej RODI, niech pochodzi trochę i sprawdź fosforany:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam z żywicą.Czyli mam wymienić same filtry cz i membramę ?Badałem na wylocie czyli tu gdzie leci już gotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być taka sytuacja że żywica coś oddaje,spotkałem się z tym nie raz. Sprawdź wodę po prefiltrach i membranie. Przy takim wyniku wymiana podejrzewam że na 90% membrana do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam z żywicą.Czyli mam wymienić same filtry cz i membramę ?Badałem na wylocie czyli tu gdzie leci już gotowa.

patrzyłem przed membramą 236 czyli wymienić filtry,sprawdzić przed membramą.Jak będzie dobrze to żywicy nie ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana prefiltów nie wiele daje jeśli chodzi o wynik TDS. Masz zmęczona membranę. Tak max do TDS 020 moim zdaniem się trzyma. A DI to raczej do utrzymania trzech zer lub chociaż te 001 ewentualnie 002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierzyłem po membramie przed żywicą i wyszło mi 020.wymienię oba wkłady i jeszcze żywicę jak będzie żle to i membramę .

Jutro kupuję.Może ten tds który kupiłem jest do bani .Pożyczę od kolegi i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie i podkreślam wg mnie 20 to już sporo po membranie :) membrana już nie jest takim wydatkiem. 75gdp można już za 55zł w necie trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak .Dzisiaj jadę na p Plac Konstytucji tam jest taki sklep.

Też jestem z Warszawy z woli ,tylko nie wiem jak zmienić w moim profilu na Warszawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem oba filtry+żywicę,a membrana już jedzie czyli będzie nowa osmoza ro3 75gpd.

Wydaje mi się , że będę musiał wypłukać tą skałę w wodzie takiej jak należy bo tamta pokazywała 030

Chyba dobrze kombinuje co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Skała wymoczona w wodzie z nowej osmozy (stara została tylko obudowa do membrany).

Dzisiaj zalałem skałę w akwarium solanką z soli Instant Ocean.Podobno na start ta uboższa jest lepsza .

Pisałem o gruzie ze skał do kaskady,ale go nie kupiłem bo nie było w sklepie (e rybka).

Może uda mi się od kogoś odkupić kawałek jakiejś skały z jakimiś żyjątkami ,żeby coś zaczęło się

dziać.Chyba ,że morze kupić żywy piach w sklepie,on też ma w sobie podobno całą masę różnych bakterii

które skracają proces dojrzewania o połowę.Tak wyczytałem w opisie.

Morze mi ktoś podpowie.

Z góry dziękuje i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.