Skocz do zawartości
mnap86

Hexatenia-Plama

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauwazylem plame na boku. Nie jest to otwarta rana, nie widac tez zeby luski byly nastroszone albo ich brakowalo. Plamka jest bardzo niewyrazna i ma zabarwienie jakby rozowe.

Rybka aktywnie plywa, nie zauwazylem zeby sie ocierala, bardzo chetnie je i ogolnie nie widac po niej choroby.

Zastanawiam sie co to moze byc. Na drugim boku nie ma i wczesniej tez jej nie miala. Cos ja poturbowalo, albo sie poparzyla o cos?

Za duzo w akwa nie ma, ale z tego co zauwazylem, to czasami Salarias ja przegoni (jest troche wiekszy do niej). No i chyba by bylo widac brak lusek albo rane...

Czy mogla sie poparzyc o aiptasie? W zbiorniku ma oprocz niz pachyclavularie, 2 montipory, kilka oczek zoa, lobo i prawdopodobnie sarco.

Niestety nie moge zrobic zdjecia zeby bylo cos widac, ruchliwa i bojazliwa jest strasznie, zaraz w skaly ucieka.

Udalo sie cos zrobic.

Moze nie to samo ujecie, i nie te same warunki swietlne, ale chcialem zrobic oba boki. Chodzi o lewy.

Ran nie ma, wyglada jak troche zmieniony kolor. Moze to byc jakies otarcie? Ewentualne co mi przychodzi do glowy jeszcze to wieloszczet, bo ona lubi spac w najdziwniejszych dziurach w skale.

Dzisiaj rano to nawet nie wiem jak tam wlazla, bo otwor tylko jeden, ciasno na wcisk, a ona lbem do przodu jeszcze tam siedziala.

I troche wyciagniete fotki.

I jeszcze 3 fotki.

Dla porownania obie strony I crop z pelnego kadru.

Czy to jest cos, czy po prostu taki ma kolor a ja jestem przewrazliwiony?

post-22756-0-63342800-1456675799_thumb.jpg

post-22756-0-13564900-1456675801_thumb.jpg

post-22756-0-65610400-1456676331_thumb.jpg

post-22756-0-72685000-1456676336_thumb.jpg

post-22756-0-75081900-1456677765_thumb.jpg

post-22756-0-44813400-1456677768_thumb.jpg

post-22756-0-27667600-1456677772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z rybką jest wszystko w porządku.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest przekarmiona ? nie sypnął ktoś żarcia za dużo?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ich nie karmi oprocz mnie. Slodkie akwa karmila zona, do morskie sie nie dotyka bo sie boi/brzydzi, jak jej dalem wylinke krewetki to sie zaczela zielona robic. :)

Dostaja pol kostki dziennie. Aktualnie #1 jest solowiec, pozniej lasonogi i na koncu kielz.

Porcja pol kostki przypada na hexa, 2 blazenki (malutkie) i 2 krewetki, slimakow nie licze bo dla nich malo co zostaje. Podaje w 3-4 porcjach w krotkich odstepach, jak zniknie pierwsza w te 15-30s to podaje nastepna, jak widze, ze juz nie okazuja zainteresowania to albo wywalm, albo jezeli nie zostalo duzo, wlewam krewetkom.

W zasadzie to moze byc najedzona, bo strasznie lapczywie je, lapie wszystko po calym zbiorniku i juz wtedy nie patrzy, ze ktos stoi przy szybie. Pozatym ciagle plywa i oglada skaly i to skubnie cos to tu i tam...

Chociaz na czczo tez tak wyglada(ta plama), np rano.

Jak karmie to patrze raczej na blazenki, bo sa duzo mniejsze i szybciej sie najadaja, a na ta nic nie poradze, ze ona doslownie pozera kazdy kasek jeden za drugim..

Karmie raczej skromnie, pol kostki na dzien.

Moge im zrobic glodowke np jutro, ostatnio glodowka byla okolo 22-23.02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexa może nic od ciebie nie dostać bo sporo potrafi sobie wydłubać ze skał. Ja ryby karmię raz na 3 dni a hexa wygląda tak jak twoja codziennie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.