Skocz do zawartości
kaziko

Wybredne Błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

kilka dni temu wprowadzilem do swojego akwarium błazenki (a.ocellaris).

wielkosc 4 i 3,5cm na oko. wiekszy ma jasna plame nad głową i pod brodą, wygląda na jakąś infekcję i chyba pojawilo sie w czasie trasportu ze sklepu do domu.

poza tym obie ryby sa w dobrej kondycji, dosc żywe, oko zdrowe, żadnych zapadłych brzuchów, etc etc.

co mnie powoli zaczyna niepokoić to to , że są dość wybredne co do pokarmu. a podobno to rybki , które jedza wszystko i do tego sa żarłoczne...

sprzedawca twierdzil , ze u niego w awkarium zaczely przyjmowac wszystko. wzialem od niego sera gvg-mix marine, jak twierdzil to tez jadly. u mnie w akwa te platki jedza jak im ktorys zasmakuje, wiekszosc omijaja przygladajac sie tylko. probowalem mrożonke lasonogi - bez skutku. mrożona artemia z dodatkiem czosnku - podobnie jak płatki sery, brały do pyszczków i wypluwały po kilka razy , czasami sie zdarzyło , że połykały. żywa artemia - jako tako, ale ten mniejszy chyba nie wiedzial ,ze to pożywienie, wiekszy rzeczywiscie polował. w akcie desperacji kupilem dzisiaj taki kleik tetry (krewetki morskie), nawet nie patrza na to.

przeszukalem forum pod kątem pokarmów i błazenkow i powiem szczerze nic nowego nie znalazlem.

co można jeszcze im podać ?

jakas receptura na danie z frutti di mare ?

ps.escenius biclor za to wcina wszystko co wrzucam. moze oprocz lasonogów.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po transporcie nie doszly jeszcze do siebie. Błazenki jedza praktycznie wszystko co im wrzucisz (poza sałatą i algami nori). U mnie najbardziej lubia sera granumarin.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Miałem podobny problem,że nie chcialy nic wcinać.Próbowałem z kilkoma pokarmami i wyczailem ,że wcinaja "Sectrum".Pózniej zaczełem mieszać ze spectrum mrożonki(solowce i kryl drobny) i teraz juz wcinaja wszystko...Co do tych białych plam to niestety nie pomoge.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, za slowa , ktore wnosza optymizm, bo juz lekko zaczalem sie niepokoic.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz zdjecia tych plam ?jesli to co mysle padna w ciagu tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda, nad głową, tuż przed płetwą grzbietową.

i na brodzie.

151-bl_plamy_dsc00512a.jpg

151-bl_plamy_dsc00517.jpg


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ten wiekszy, mniejszy okaz jest w 100% ok.

a te białe kropki to nie na błazenku tylko w wodzie jakies drobinki pływają.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na otarcia jezeli jednak zauwazysz ze sie powieksza niestety przykro mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z 4 zostal 1 ale tez raczej nie przezyje choc nie ma plam ale jakies inne gowno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek, więcej optymizmu, więcej!!!

jak do tej pory nic mi w akwa nie padlo...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to wygląda na obtarcia być może podczas łapania w sklepie.O tyle niebezpieczne są takie sytuacje że otwierają drogę bakterią i wirusom.

Dlatego w moim mniemaniu bardzo przydatne jest sterylizowanie wody promieniami UV.

Moje błazenki jadły już po kilku chwilach wpuszczenia do zbiornika.Karmione są krylem ,artemią i suchymi płatkami apetyt mają aż miło.Być może jest też kwestia czy Twoje rybki pochodzą z odłowu czy z chodowli.I może po prostu potrzebują troche czasu aby się przyzwyczaić do nowej diety.Cierpliwośći na pewno wszystko będzie oki .pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

Kwiatek, więcej optymizmu, więcej!!!

Optymizmu to ja mam sporo. Przedstawiam Ci sytuacje jak to wyglada. Nie bede Ci mowil ze bedzie dobrze czy nie.

Jezeli to otarcia to moze sie wyliza jezeli nie to padna.

kaziko :

jak do tej pory nic mi w akwa nie padlo...

To nic nie znaczy :)

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest lepiej !

te biale plamy zaczely zanikac, blazenki maja coraz wiekszy apetyt, juz zaczyna skubac pokram trtzymany w palcach!


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko się cieszyć :)powodzenia


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjechalem na 5 dni w delegacje.

poinstruowalem żone jak karmić, jak robić dolewki.

ustawilem oswietlenie na krótszy cykl w ramach zwalczania Dinoflagellates. wyglada na to ,że udalo sie, czerowny kożuch znikł. zuważyłem widoczne przysrosty brarierium, grzybek powiekszył sie bardzo mocno przez te 5 dni.

wróciłem w piatek ok północy do domu, a żona mówi, że od rana nie widac jednego błazenka. dzien wczesniej rano był. mysle sobie , pewnie gdzies sobie siedzi za skalami, zostawilem tam w koncu sporo miejsca, i czasami , szczegolnie na noc blazenki gdzies tam sie chowaly, pewnie znalazly sobie mijsce na odpoczynek gdzie ma silnego nurtu.

no ale jak sie przyjrzalem lepiej to widze , ze z błazenka został tylko szkielet. a w dziurze obok siedziala wurdemanni i widac ,ze jeszcze do niego probuje przystawic.

nie wiem co sie stalo. żona nie zauważyła zmiany bo generalnie nie siedzi przy akwa jak ja.

ale wyraznie rybom sie pogorszylo. ten wiekszy w tej chwili coraz bardziej traci zainteresowanie pokarmem, na grzbiecie ma białą wysypkę i wyraźnie schudł.

boje sie , że też padnie.

najdziwniejsze jest to ,ze po poczatkowych trudnościach widac bylo znaczna poprawe i juz sie ucieszylem ,ze wszystko idzie ok.

jedyna zmiana jaka wydaje sie byc widoczna to to ,ze odpieniacz osłabl prawdopodobnie ze wzgledu na slabszy przeplyw wody - troche sie zatkał brudami wlot do pompy.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dole po środku, resztki małego błazenka

151-a_dsc00597.jpg

a tak wygląda większy... źle wygląda...

na zdjeciu , ktore wstawilem wczesniej mial plame na brodzie i przed pletwa grzbietowa. ale one po kilku dniach prawie zniknely. a tutaj widac wszystko wrocilo i to z wieksza sila. nie bylo zadnej chemii lanej do wody, zadnych istotnyc zmian, parametry wody sa ok. bicolor w doskonalej formie.

151-b_dsc00599.jpg


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rozmowach jakie odbyłem z bardziej doświadczonymi akwarystami wynika , że :

1.byla infekcja jakims pierwotniakiem (wysypka).

2.prawdopodobnie robaczyca (nitkowate, ciagnące się odchody).

3.osłabienie po trasnporcie i słaba adaptacja do sztucznego pokarmu (niby zaczęły jeść, ale nie do końca).

4.stres zwiazany z moja walka przeciw dinoflagellates (zaciemnienie, odsysanie brudów, podmiany wody).

zbyt wiele sie skumulowalo złych czynników w jednym momencie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.