Skocz do zawartości
Dewo

Problem z odpieniaczem Coral BOX D300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie mam pojęcia co jest grane ale mój odpieniacz dziwnie funkcjonuje problem jest tak ze czasem ładnie pieni w pewnych momentach a czasem nagle wygląda tak jak na zdjęciu i potrafi tak chodzi przez pól dnia albo więcej .Akwarium ma około 10 miesięcy a odpieniacz mam od sierpnia 2015 na początku jego poziom zanurzenia był o jakieś 5-7cm większy ale musiałem go zmniejszy bo chciałem obniżyć poziom wody w sumpie i teraz jest delikatnie 0,5-1cm więcej niż jest wskazane przez producenta i nie wiem co dalej czy zaczyna coś nie tak się z nim dziać a dodam jeszcze ze zmiany poziomu wody dokonałem po porządnym wyczyszczeniu odpieniacza i pompy i pierwsze 2-3 dni chodził normalnie

http://imageshack.com/a/img922/369/AijsaQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem gdy odpieniacz nie ma czego odpieniać to właśnie tak to wygląda. Nie widzę tu nic niepokojącego.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko problem jest taki ze na wodzie mam osad bakterii i woda jest trochę mleczna wiec nie powinien bardziej szaleć niż tak funkcjonować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za często wkładasz ręce do baniaka i odpieniacz siadł. Daj mu popracować dłuższą chwilę. Powinien zacząć lepić gęstą pianę.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rak nie wkładam w ogóle odpieniacz włożony wyczyszczony był z ponad tydzień temu dla tego nie pisałem na początku nic bo wiem ze potrzebuje paru dni ale chyba ponad 10dni na ustabilizowanie się to trochę za dużo chyba ze się mylę i czekać dalej tylko boje się tez ze parametry poleca na gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz po wyregulowaniu powinien zacząć "lepić" pianę nawet już po 15-30 minutach. W każdym razie u siebie dość często też widzę jak bierze na wstrzymanie a piana jest tyle o ile. Wrzuć z ciekawości jak masz mrożone jaja homara lub ikrę. Powinien zacząć mocniej pienić.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.