Skocz do zawartości
W32darWin

Pytanie do informatyków o kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuję w najbliższym czasie kupić komputer i proszę o poradę w doborze.

Założenia:

- komputer ma chodzić płynnie i bez żadnych zająknięć przy otwartych: 5 x chrome z wieloma kartami, word, excell, mozilla thunderbird, autocad, utorrent i pewnie coś jeszcze :) (wszystko oczywiście jednocześnie)

- ma chodzić 24h 6/7dni (to tak mniej więcej bo mój obecny od 3 lat jest wyłączany tylko jak wyjeżdżam)

- ma płynnie chodzić Diablo III :)

Zastanawiam się nad:

AMD APU A10-7850K X4 3.70GHz T: 4.00GHz - 8GB DDR3 (conajmniej 1866)

AMD X6 FX-6300 3.50GHZ T: 4.10GHz - ram jw - grafika chyba jakaś ATI R7 240 (taki wybór ze względu na cenę - i nie wiem co z tym Diablo :) )

do tego SSD ADATA Premier Pro SP900 - 128GB

dyski na dane ze starego kompa.

Proszę o radę

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeewszystkim procesor, wyrzuć z głowy. Nazwę AMD , chcesz porządnie weź intel i7

To ma być stacjonarka to proponuje poszukać gotowca typu dell albo hp , sprzęty są porządnie dobrane i nie kwiczą z byle powodu. Co do SSD to ja bym poszedł w dyski intela chyba że możesz sobie pozwolić na utratę danych

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stać mnie :p

A poza tym to byłby przerost formy nad treścią.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec po co pytasz na forum ? AMD jedynie co robią dobrze to produkcja temperatury , wiec jak masz zimno w domu to spoko może być

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:))) dobre rowna sie dobra cena. Na cuda trzeba poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi proszę na na pytania (tylko nie zrozum mnie źle):

- czy masz na codzień styczność z branżą informatyczną?

- dlaczego nie zaproponowałeś w ogóle i3 lub i5

- czy przy "produkcji temperatury" nie da się zastosować dodatkowego chłodzenia (lub poprostu lepszego niż oryginalne)

i7 pochłania prawie cały mój budżet na kompa. Chcę zamknąć się w 2000.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem informatykiem, ale pare kompów dzieciakom poskładałem

Moje prawie nastolatki simigają na amd i nie narzekają :) a jak to dzieci mają powłączane tam naprawde sporo. Tata wpada raz na rok, robi fomat i tyle,

AMD jezeli chodzi o stosunek wydajność/cena bije intela na głowe ! i do tego nie muszę używac kaloryfera w pokoju :thumbup:

Procek fx 6300+ddr3+ssd na sata3 bedzie wymiatać. Ten R7 240 może byc troche za słaby do płynnego grania, ja celował bym w 250 na ddr5.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- www.aganet.pl

- i3 i5 ok, ale na jak długo ??

- produkcja temperatury to zużycie energii, dodatkowe chłodzenie to następne zużycie energii. A nie lepiej żeby te energię wykorzystać na to co powinien robić procek ?

Sorki takie moje zboczenie, ale jak w pewnym momencie zaczęły przychodzić mi za serwerownie rachunki za prąd czterowcyfrowe to szukałem rozwiązania i kluczem było zmniejszenie produkcji.ciepla :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem informatykiem, ale pare kompów dzieciakom poskładałem

Moje prawie nastolatki simigają na amd i nie narzekają :) a jak to dzieci mają powłączane tam naprawde sporo. Tata wpada raz na rok, robi fomat i tyle,

AMD jezeli chodzi o stosunek wydajność/cena bije intela na głowe ! i do tego nie muszę używac kaloryfera w pokoju :thumbup:

Procek fx 6300+ddr3+ssd na sata3 bedzie wymiatać. Ten R7 240 może byc troche za słaby do płynnego grania, ja celował bym w 250 na ddr5.

Ja też pracuję obecnie na athlonie x2 5600 i żeby sie nie "sypał" i troche też cheć zmiany to wcale bym nie inwestował w nowy sprzęt.

Do mnie też przemawia ten 6300 tylko ta grafika :(. Chyba że bym przeżócił starego HD3870?

Dzięki za poradę

- www.aganet.pl

- i3 i5 ok, ale na jak długo ??

- produkcja temperatury to zużycie energii, dodatkowe chłodzenie to następne zużycie energii. A nie lepiej żeby te energię wykorzystać na to co powinien robić procek ?

Sorki takie moje zboczenie, ale jak w pewnym momencie zaczęły przychodzić mi za serwerownie rachunki za prąd czterowcyfrowe to szukałem rozwiązania i kluczem było zmniejszenie produkcji.ciepla :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o prąd to trochę w tym racji. Jak kolega remii napisał do mnie też przemawia stosunek jakości do ceny. i7 to naprawdę nie moja półka finansowa w tym momencie. Dodatkowo to do czego bym go wykorzystywał.

Załóżmy że intela odrzucamy bo za drogi :) to co byś polecił?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu robiłem młodemu modernizacje z core2duo na fx4300, 4gb ddr3, ssd adata na sata 3, grafe ma hd6670.

Działanie niebo,a ziemia. Wszystko lata bez zająknięcia, jedynie w bardziej wymagajacych grach grafa troszeczke laguje.

Może spróbuj tansza opcję fx 4300, a kase co zostanie dołóż do grafiki :)


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślę żeby te 3870 przeżócić bo na niej diablo smigało aż miło. Może kiedyś zmienię na inną.

Narazie przemawia do mnie ten 6300 i 8gb 1866.

Zobaczymy czy ktoś coś jeszcze innego doradzi.

Kompa będę musiał zamówić prawdopodobnie w tym tygodniu.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem Asusa i5-8GB-15"-1TB-win10 i chłopaki nie narzekają, ale koszt 2,4k PLN.

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie musi być stacjonarka i koniecznie z win7 :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może być ciężko.

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zapytam : ile chcesz na to przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nVidia - autocad jest skrojony pod tą grafikę.

Prywatnie mam w domu i5 + nVidia za ok 600pln + 8gb ram i dysk ssd. Komp chodzi bardzo szybko. Odpala się assasin, CoD itp może nie chodzi na full detalach ale grafika i tak powala.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o procesor to tylko i7 dysk ssd a grafika do gier tylko gtx lepszy starszy gtx od nowszego redeona takie moje zdanie :) a moze uzywany tylko wymienic dysk ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może być ciężko.

Wysłane z TapaTalka

Dlaczego ciężko?

Ja tak zapytam : ile chcesz na to przeznaczyć.

Już wcześniej pisałem że muszę się zamknąć w 2000 mniej więcej (nie więcej :) )

Proponuje nVidia - autocad jest skrojony pod tą grafikę.

Prywatnie mam w domu i5 + nVidia za ok 600pln + 8gb ram i dysk ssd. Komp chodzi bardzo szybko. Odpala się assasin, CoD itp może nie chodzi na full detalach ale grafika i tak powala.

Jezeli chodzi o procesor to tylko i7 dysk ssd a grafika do gier tylko gtx lepszy starszy gtx od nowszego redeona takie moje zdanie :) a moze uzywany tylko wymienic dysk ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

To nie ma być komputer do gier. Chcę żeby działał Diablo 3.

Obecnie mam Athlona x2 5600, 6GB ram (800), ATI HD 3870 i Diablo działa bardzo płynnie na ok 75% maksymalnych ustawień.

Podkreślę jeszcze raz z gier ma działać D3 i tyle :)

Jeśli chodzi o AutoCAD to używam zamiennika DraftSight bez 3D więc grafika nie musi być jakaś super :)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock pro z97 - 500

Samsung evo 250 gb 360

I5 4460 - 800

Ram 16 gb @1866 - 300-400

Reszta z starego kompa i bedziesz zadowolony - p.glowna możesz dobrać inną to przyoszczedzisz ale ram zejdzie do 1600

Grafikę sobie najwyżej dokupisz w czasie jak ci się zachce. Jakiegos gtx950 (twoja karta w stresie bierze ok 200w a te nowe 90w) jeśli chodzi o wydajność w stosunku do twojego grania w d3 to w sumie kasa w błoto :-)

Edit. Prawda jest taka że najwiekszego kopa dostaniesz dzięki dyskowi ssd wiec jeśli chcesz mniej wydać kup dysk ssd i zapomnij o wydatkach.

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie tym zestawieniem ale wyszło mi 2300zł :( mniej więcej (coś tam można zjechać ale to będzie max 200-250zł). Za AMD o którym pisałem wychodzi około 1600zł.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta krytyką AMD to koledzy przesadzają. Do tych celów o których pisze autor tematu to nawet wentylator nie zwiększy specjalnie obrotów. No możne przy diablo trochę mocniej pokręci. Radzę tylko do procka AMD zakupić kartę graficzną Nvidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego kompa z 1997 roku miałem pentiuma 166MHz z 16MB RAM :), później Athlona chyba 1.8GHZ (o ile dobrze pamiętam), obecnie Athlona X2 5600 z 6GB (800).

Mam nadzieję że na kolejnym AMD się nie zawiodę. Raczej to już chyba przesądzone choć mam jeszcze kilka dni i niczego nie wykluczam :).

Z ta krytyką AMD to koledzy przesadzają. Do tych celów o których pisze autor tematu to nawet wentylator nie zwiększy specjalnie obrotów. No możne przy diablo trochę mocniej pokręci. Radzę tylko do procka AMD zakupić kartę graficzną Nvidi.

Jaką kartę byś ewentualnie polecił? Taką troszkę ponad wystarczającą :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starszych modeli gtx 560,660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to z nowymi już raczej problem. Na alle... znalazłem 660 ale to i tak 600-700zł :(


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę www.morele.net składają fajne zestawy za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.