Skocz do zawartości
Stani

Zaleznosci : pH -kh -CO2

Rekomendowane odpowiedzi

Moze spotka sie z zainteresowaniem ?

* Im wiecej CO2 tym mniejszy pH i tym mniejszy kh.

CO2 moze sie zwiekszyc gdy np: mamy zamkniete okna lub przykrywe na akwarium, CO2 wydostaje sie z reaktora lub w nocy gdy glony oddaja CO2 do wody. W dzien, na skutek fotosyntezy, CO2 bedzie nizsze.

* Zwiekszajac kh zwiekszy sie pH.

* Redukujac CO2 zwiekszymy pH.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak , mam akwarium w pokoju w którym śpię i mam problem z pH . w nocy jak mam okno zamknięte to pH dziś spadło mi do 7,43 :)( w dzień do wieczora dochodzi do 8,10 ,natomiast jak mam otwarte okno to spada do 7,90-7,80 . zaczyna sie zima i okna będę zamykał. leje ballinga i tak sie zastanawiam czy można lać węglan sodu w większych ilościach ?


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Darek!

Moim zdaniem :) jezeli KH jest o.k. to raczej bym nie dodawal zbyt duzo Na2Co3 bo moze dojsc do wytracen niezaleznie od ilosci CO2.

Moze masz za duzo ryb?

Odpieniacza nie wylaczasz na noc?

Moze wystepuje blad w pomiarze?

Moze zmiescisz w sumpie filtr glonowy oswietlany noca?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, musze je (KH) najpierw zmierzyć:wink

qwa przed chwilą wargatek zeżarł mi krewetke czyszczącą na moich oczach :)(:)(


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darekkuku :

w nocy jak mam okno zamknięte

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poczatek wezyka zasilajacego odpieniacz w powietrze umiescic za oknem.

Ja mam tak zrobione, bo mialem podobny problem.

Czasem trzebe uzyc wiertarki, aby to porzadnie zrobic ... ale czego nie robi sie dla hobby :)

darekkuku :

kalkwasser leje sie w nocy

Az dziwne, ze pomimo kalkwasser pH az tak bardzo spada.

Moze kalk nie jest dostatecznie nasycony? Mieszasz to mixerem?

Ja mam problem odwrotny, przy podawaniu kalkwasser w nocy pH podnosi sie zbyt mocno.

Tzn. wyregulowalem to, ale jakby cala odparowana wode w ciagu 24h chciec uzupelnic kalkwasser w ciagu nocy, to pH byloby zbyt wysokie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.