Skocz do zawartości
Stani

Testy - jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz ostatnio mialem znowu dostep do artykulu o testach wiec zamieszcze tutaj wiadomosc jakie aktualnie testy sa polecane. Na pierwszym miejscu test "zwyciezca" a w nawiasie alternatywne i do zaakceptowania.

Amoniak - Tropic Marin, (Salifert)

Ca - Salifert, (Tropic Marin)

Mg - Salifert, (Tropic Marin)

Nitrit - Salifert, (Tr.Marin,JBL,Sera,Tetra)

Nitrat - Visocolor Eco -Machery Nagel, (Salifert,Tr.Marin)

PO4 - Rowa , Merck, Machery Nagel, (Salifert,Tr.Marin)

pH - w zasadzie wszystkie : Tr.Marin, Salifert, JBL

Si - Salifert, (Tr.Marin)

kh - Tr.Marin, (Salifert)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitrit - Salifert, (Tr.Marin,JBL,Sera,Tetra)

pH - w zasadzie wszystkie : Tr.Marin, Salifert, JBL

czyli JBL wystepuje, tylko tak sobie wypadl

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykul jaki wpadl mi do reki opisuje tylko te najlepsze testy. JBL powtarza sie 2 razy i to (znajac te testy) jest dla tej firmy duzym sukcesem. Analogicznie do przedostatniej prezentacji "testy testow" mozna wysnuc wniosek, ze na koncu tabeli znajduja sie testy slynnych firm dobrze nam znanym z akwarystyki slodkowodnej.

Jezeli juz takie testy jak Salifert lub Tr.Marin wystepuja czasami w nawiasie to mozna sobie wyobrazic jakie miejsce zajmuja testy, ktore wogole nie zostaly wymienione. A mozemy byc spokojni - one tez byly sprawdzane.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ph Saliferta to raczej mala pomylka chyba, nawet tu byly watki o tym ze slabo pokazuja. zreszta co to za dokladnosc o ile pamietam 0,3, to caly rzad wielkosci w morskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciegawe że nie ma Hagen Nutrafin.

To też są bardzo dobre testy


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://saltaquarium.about.com/cs/prtestkits/gr/aaprsaliferttki.htm

tutaj opiniuja saliferta jako najbardziej precyzyjne testy dostepne na rynku. @andrniew: gdzie kupujesz ? ja nie moge nigdzie znaleźć w polsce, erybka mówił ,że nie ma w tej chwili dystrybutora , ktory by sprowadzal produkty saliferta do polski, jak jeszcze gdzies zdarzaja na polkach to niedobitki sprowadzone wczesniej.

http://reefkeeping.com/issues/2006-10/totm/index.php

w srodku strony w tabelce water parameters, salifert, salifert + elektronika, zadnego jabola, zadnej tetry. u wiekszosci ludzi z totm testy saliferta dominuja.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a różnorodność tych testów: strond, na zużycie węgla aktywnego! Ja piernicze.

Cena też kosmos


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie , na chwile obecna zaden dystrybutor w Polsce nie ma ich na stanie. Z tego co wiem to niedługo bedzie problem w całej Europie z tymi testami bo amerykanie złozyli takie zamówienia , że na rynek europejski juz nie starcza z tego co jest w stanie wyprodukować Salifert. Ja korzystam z dobroci jednego z forumowiczów , który przywozi mi je z Niemiec .

Dzieki kmati :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Dzieki kmati :D

pozdrawiam

To tez sie podlacze do podziekowan :D

Dzieki Mati :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi testami to przesadzadzie:D:D:D nie stosuje ich od roku o BOŻE jakoś akwa żyje !!!! Chyba ze nie patrzycie co dzien w akwa Mam swoja szkole jazdy w tym temacie .....widze i ...dzialam Podmiany dobra sól i odpieniacz to koniec jazdy ,w temacie testów to kupa gówna i nie mam ochoty wydawać kase na te pierdoly :D:D PODSTAWA to podmianka wody , komp. do codziennego pomiaru Ph!!!!!! i w razie niemca :D dodawac kalwaser!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.