Skocz do zawartości
M.P.

Szukam kompletnego Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiele wiem o rybkach, ale bardzo chce miec akwarium morskie. Chce kupic cale kompletne akwarium z calym osprzetem i skalami w srodku.

Czekam na oferty.

Wymiary okolo 150 x 60 x 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłoś sie do aquamedic.pl oni stawiają akwaria i je serwisują (jeśli mieszkasz w wielkopolsce a jeśli nie to wskażą ci sklep który sie tym zajmie)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M.P. :

Nie wiele wiem o rybkach, ale bardzo chce miec akwarium morskie.

To zacznij moze od poczytanie czegos na ten temat. Polecam dzial dla poczatkujacech, pozniej reszte w dol :D

te 450 literkow ktore chcesz kupic to nie maly wydatek. Jezeli Cie na to stac to nie ma problemu, ale wiedzy na temat utrzymania tego zbiornika nie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki, myslalem ze tutaj sa ludzie ktorzy pomagaja i daja dobre rady a nie ludzie ktorzy uwazaja ze joz rozum zjedli. Wiem ze to nie meble, tego nie nalezalo tak ujac bo to bardzo niekurtularne, tak sie odnosic.

Soory, jestem rozczarowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytalem dzial dla poczatkujacych, wiele mi to pomoglo, mimo to brak praktyki wiec jestem nowicjuszem w tej dziedzinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M.P. :

Nie wiele wiem o rybkach, ale bardzo chce miec akwarium morskie.

Wybacz M.P. ale to Twoje pierwsze zdanie bylo takie a nie inne. Niestety wynika z niego doslownie to co napisales. Nikt tu nie zjadl wszystkich rozumow. No moze jest kilka osob na forom, ale jeszcze sie nie odezwaly. Wiec, nie obrazaj sie i czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Jak juz bedziesz mial jakies pytanie, najmniejsza watpliwosc to sie zapytaj po to jest forum.

Ahia

Moim i tylko moim zdaniem 450 na starcie to troche duzo jak wiesz niewiele

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poterafie latac, ale bardzo chce!! Zaraz skocze z dachu, napisze jak bylo(tym razem kurtularnie).

M.P. Nikt Cie nie chcial obrazic, ale jezeli juz na poczatku zaznaczasz ze jestes zielony w temacie, ale mimo to chcesz miec baniak natychmiast to jakies nieporozumienie. Wiekszosc z osob stad, zanim zalozyla pierwsze akwarium, czytala forum, pytala, planowala. Kupic baniak, z mysla, szybko sie naucze, najwyzej spuszcze wszystko do kibla i zaczne jeszcze raz, jest IMHO nietrafiona. Moja rada: czytaj! Zycze powodzenia.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki i sorry ze tak zareagowalem, to przeszlosc.

Dlatego taki duzy bo slyszalem ze latwiej w nim utrzymac stabilnosc a po drugie chce ktos sprzedac. Moim celem jest takie duze i pomyslalem ze jak kupie teraz takie to nie bede mial pozniej wydatkow zwiazanych z powiekszeniem akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze myslales - jezeli masz pieniadze i stac cie, skorzystaj z uslug firmy zakladajacej akwaria. nie wiem do konca, czy jestes hobbysta czy po prostu chcesz rafe w domu na przyszly tydzien. Jezeli pierwsze - czytaj, pytaj, dzwon do ludzi, odwiedzaj - tak sie najlepiej wszystkiego dowiedziec - jezeli to drugie - zamow gosci - przyjada, zrobia i beda serwisowac. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce by bylo to moim Hobby, chce patrzec jak ono rosnie to cala fraida. Mam przeznaczona pewna sume na ten cel, ale bede otrzywiscie gromadzil sprzet od ludzi ktorzy sie na tym znaja i jest im niepotrzebny, oczywiscie bedzie tanszy niz w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M.P. :

Chce by bylo to moim Hobby, chce patrzec jak ono rosnie to cala fraida. Mam przeznaczona pewna sume na ten cel, ale bede otrzywiscie gromadzil sprzet od ludzi ktorzy sie na tym znaja i jest im niepotrzebny, oczywiscie bedzie tanszy niz w sklepie.

Błąd: jeżeli chcesz aby było to Twoje hobby to musisz się więcej dowiedzieć o życiu i pielęgnacji w zbiornikach nano-rafa.

To nie jest samolocik do sklejania. Skleje źle wyrzucę i kupię nowy.

Teoria a praktyka to dwa różne pojęcia.

TEORETYCZNIE czytam to forum już rok czasu. Wiem z tego wszystkiego może 5-10%

W PRAKTYCE kiedy postawię zbiorni za 2-4 tygodnie, moich pytań będzie 100-ki. Będę jak każdy nowicjusz.

NIESTETY morska akwarystyka jest bardzo trudna, gdyż nie jest to przepis na ciasto: 2 jajka, 100gram mąki itp.

Występuje 1000-ce zależności.

POZDRAWIAM i życzę długich nieprzespanych godzin na czytaniu forum.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie porownania. To joz slyszalem, meble, ciasta, itp.

Co potrzebuje

Na co mam zwrocic uwage

Jak dlugo czeba to wszastko przygotowac

Gdzie kupic

Czy jest ktos kto jest milosnikiem nie MONDRALINSKIM i mi opowie troszke. Wiekszosc z was zaczynala, a teraz porownania

Dzieki za takie forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wymiana opon na zime, to proces niezalezny od finansow, rozumiem, ze masz tylko kilkadzesiat tysiecy na wydanie + obsluga - inaczedj poczytaj forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

od czego tu zacząć....może od chęci poznania?

JA rok czytam forum i można powiedzieć że NIE ZACZAŁĘM

Mam zbiornik, sprzęt, zalewać zacznę za 2 tygodnie.

A od czego zacząć?

Przemyśleć.

1.Gdzie będzie stało akwarium,

2.Na czym będzie stało,

3.Czy w nienasłonecznionym miejscu,

4.O rozmiarach akwarium,

5.O tym czy strop wytrzyma,

6.O dobrej wentylacji,

7.O wodzie,

8.ILE PIENIĘDZY MOŻESZ na to przeznaczyć.

Jeżeli skończysz przemyślenia o tych 8 punktach PODAM CI NASTĘPNE

POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma nic złego w takim podejściu. Nie wiem nic (narazie) ale chcę mieć i poznać - szukam kogoś kto mi to poprowadzi dopóki się nie wciągnę. Nie ma obawy o zwierzaki bo ktoś prowadzi serwis, to samo z błędami młodych akwarystów. Bedzie drożej ale bezpieczniej i szybciej.

Ja życzę powodzenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak barty zawsze jest telefon do znajomego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M.P. :

ale macie porownania. To joz slyszalem, meble, ciasta, itp.

Co potrzebuje

Na co mam zwrocic uwage

Jak dlugo czeba to wszastko przygotowac

Gdzie kupic

Czy jest ktos kto jest milosnikiem nie MONDRALINSKIM i mi opowie troszke. Wiekszosc z was zaczynala, a teraz porownania

Dzieki za takie forum

Ja nie jestem mondralinski. Jak zaczniesz kompletowac sprzet i dojdziesz do wniosku ze chcesz TUNZE i testy Saliferta to zapraszam na priv, bedzie taniej :D

Edit

Ahia i nie masz co sie znowu unosic ze dziekujesz za forum. To jest forum i sie czyta. Tu nikt profesjonalnie nie zaklada zbiornikow (chyba:) ) i nikt Ci nie wylozy wszystkiego w jednym poscie. Czytaj jeszcze duzo. Gdzie mieszkasz? Poszukaj kogos w okolicy z solniczka. Pojedz popytaj, zastanow sie. Ja pierwszy zbiornik pojechalem ogladac 100km od miejsca zamieszkania (dzieki @smk)

Dopiero pozniej bylem w szczecinie gdzie mam 30 km.

tez na poczatku bylem napalony, bo to fajne i chce miec. Myslalem ze zaloze w 3 miesiace, ale im dluzej czytam to zastanawiam sie czy juz zalewaz czy moze jeszcze poczytac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.P. skoro juz przyjales, ze kazdy chce tutaj Tobie pomoc jak bedziesz mily, to zobaczysz, ze nikt sie nie madrzy tylko pisze swoje doswiadczenia :-)

A pozatym to witamy na forum i gratulacje pomyslu na hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.P. mam na sprzedaż kompletne akwa pod względem sprzętowym Percula90 AquaMedic o poj. c. 250 l. Info na gg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

mam do sprzedania -takie jak chcesz- cena OKAZYJNA 15.500 zł

Czy to cena ostateczna??:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.