Skocz do zawartości
Azmodan

Azmo mieszarka no1 ;)

Rekomendowane odpowiedzi

To pare fotek mojej nowej mieszarki jeszcze przed ostatecznym klejeniem.

301-pict1495.jpg

301-pict1496.jpg

301-pict1497.jpg


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko :D

Powiedz mi tylko jak on jest rozbierany? Odkręca się ten korek? Jak wykonałeś gwint?

POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne - Rura 110 wysokość, całkowita 62cm, Pompa MJ 250.

Odkręca się ten szary śrubunek. Gwint wykonany gwintownikiem :D 1/8 cala pod tą niebieska złaczke.

________

Jak teraz na to patrze to do zdjęcia odwrotnie pompe załażyłem :D Zaciągać ma z krótszej rurki a wypychać na dłuższej.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Azmodan :

Dane techniczne - Rura 110 wysokość całkowita 62cm.

skomplikowany sprzet :haha:haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj wieksza podstawke poniewaz nie wyglada na stabilny. Bardzo fajny i super rozwiazanie z dosypywaniem, tym mnie urzekles :-D

Tylko czy potrzebny jest az tak wysoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończony !!

301-pict1510.jpg

301-pict1513.jpg

301-pict1516.jpg

301-pict1522.jpg

301-pict1524.jpg

301-pict1512.jpg

301-pict1517.jpg

P.S. Jutro foty z działania


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wszystko. Mi sie podoba. Czy nie bedzie troszke 'delikatnie' zamocowane na gorze rury wyjscie dla kalkwassera? Na gorze nie wpuszczales rury, ani nie dales kolnierza jak na dole? Swietnie obrobiles go na dole :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie się miesza. Wszystko szczelne i działa jak powinno. Jak się troche wyklaruje to fotki pośle.

*Lukasz.PL o góre się nie boje bo jej nic nie bedzie. Najwiekszy nacisk idzie na dno - spróbuj podnieść pełny mieszacz - przy tej pojemności to z 6 kg na dno naciska


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

301-pict1530.jpg

Mam jeszcze troche materiału jak są chętni na wymiane to na PM


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć jestem tu nowy ale mam pytanie czy w tych mieszaczach mósi być koniecznie rura czy może być np. coś w rodzaju akwa o wymiarach np. 10cm x 10cm x 60cm wtedy odpada problem z rurą a skleić coś takiego z skła to żaden problem ??? :( :( :):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zadaje głupie pytania ale dopiero zaczynam morskie :( dlaczego odchodzi się od mixera czym to moge zastąpić niestać mnie na reaktor :( mam 450l. i sump jakieś 220l. niemam zbyt wiele kasy :( i jak najwięcei DIY :) czeba sobie radzić a czas mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reaktor daje całkiem co innego niż mieszacz :( to nie są wymienne urządzenia


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał 79

jak masz mieszacz to do kompletu reaktor :( inna metoda jest baling :(

i nie wszyscy odchodza od reaktora i mieszacza, jest wiele drog do sukcesu w akwarystyce morskiej :(


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak uzupełniać wapń ??? i czym sie różni reaktor od mixera w funkcji pytam bo nieznam sie jeszcze jestem na etapie budowy szafki i sumpa 220l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o mikserze, reaktor jest ok:) Woda wapienna powoduje wytracanie nierozpuszczalnych fosforanow. Przy malej katastrofie, gdy spadnie ph te nagromadzone miesiacami w skale "brylki" moga sie rozpuscic... co to oznacza nie musze pisac:)

Masz prawie 700l wody w obiegu. IMHO jedynym relatywnie tanim rozwiazaniem bedzie wlasnie reaktor. Koszt na poczatku wiekszy, ale eksploatacja w porownaniu np z balingiem albo gotowcami tansza i mozna powiedziec mniej uciazliwa.

Sam zastanawiam sie nad zamiana gotowcow KENTA na reaktor... narazie czytam i szukam opinii:)

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prywatne wiadomosci znaczy:) Zaraz pod logo nano reef po prawej stronie masz napis:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.