Skocz do zawartości
lapsiak84

Jak złapać Pictochromis Paganele ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie jak w temacie. Jakieś skuteczne sposoby? Bo co tylko włożę siatkę do wody to ryba chowa się w skałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z czterema chromisami :) Próbowałem też butelki ale z kiepskim efektem.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanie jak w temacie. Jakieś skuteczne sposoby? Bo co tylko włożę siatkę do wody to ryba chowa się w skałach.

Jak masz nie klejoną konstrukcję z skał to zagonić dziada do jednego kawałka niech wpłynie i wyciągnąć skałę do wiadra z wodą.

Ja sam specjalnie nie kleiłem skały by tak robić ,jak chce jakiegoś gagatka wyłowić z akwarium łatwe szybkie i proste :blushing:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i tu jest problem. Mam poklejone a do tego obrosniete spoiny koralami :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butelka 1,5 litra obcięta główka i wklejona odwrotnie w butelce muszą być porobione otwory dużo otworów 2-3 mm żeby był przepływ wody ja tak Hexatenie złapałem bez otworów nie wpłynie moja wpłynęła po 2 dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutki haczyk i kawalek kryla.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w akwarium jakieś garbiki!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plapka. Albo pudelko z plexi sobie sklej ja tak zlapalem hexe :) duzy otwor i jak wplynie to zamykasz siatka i wyciagasz pudelko :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz gonić siatką to ją wsadź do akwa na parę dni żeby się przyzwyczaiły


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dziada na śpiocha,tak 3 godziny po zgaszeniu świateł latarką po oczach i z partyzanta siatką tak żeby ryba była po miedzy światłem i siatką,ogłupiona patrzy prosto w światło i nie widzi zbliżającej się od tyłu siatki,apogona tak łapałem,był tak zaintrygowany światełkiem ze sam przypłynął do przedniej szyby,udanych łowów!!! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego złapałem na garbika! Wypływał ze skały i go tłukł w narożniku akwarium. Przygotowałem największe sito i gdy podpłynął do garbika strzelić mu parę szybkich, energicznym ruchem capnąłem drania!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj dziada na śpiocha,tak 3 godziny po zgaszeniu świateł latarką po oczach i z partyzanta siatką tak żeby ryba była po miedzy światłem i siatką,ogłupiona patrzy prosto w światło i nie widzi zbliżającej się od tyłu siatki,apogona tak łapałem,był tak zaintrygowany światełkiem ze sam przypłynął do przedniej szyby,udanych łowów!!! :thumbup:

Na śpiocha nie pójdzie. Śpi w wąskiej szczelinie w skałach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja swojego złapałem na garbika! Wypływał ze skały i go tłukł w narożniku akwarium. Przygotowałem największe sito i gdy podpłynął do garbika strzelić mu parę szybkich, energicznym ruchem capnąłem drania!

Pomysł jakiś to jest tylko garbika nie mam. A kupować w tym celu szkoda. A swoją drogą tlucze mi pterapogony. Albo raczej przegania no pterapohony siedza w jednym rogu a ona ma cale akwa dla siebie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Malutki haczyk i kawalek kryla.

A nie zlapie czegoś innego?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Butelka 1,5 litra obcięta główka i wklejona odwrotnie w butelce muszą być porobione otwory dużo otworów 2-3 mm żeby był przepływ wody ja tak Hexatenie złapałem bez otworów nie wpłynie moja wpłynęła po 2 dniach

Dziury mają być tylko żeby woda przepływała a nie się odbijała tak?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pułapka z butelki zrobiona. W środek jedzonko wrzucone. Czy jak paganelka wpłynie to trzeba ją szybko siatką zakrywać czy raczej w drugą stronę sama nie wypłynie ?

Do butelki nawet sie nie zblizyl. Haczykiem za to zalatwilem temat w 30sekund :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ostro :2guns:z gruntu czy na spławior :rofl: Cóż czasem cel uświęca środki ha ha.... Ja bym się chyba nie odważył że rozwali jej pysk przy wyciąganiu haczyka/grotu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam wedkowac mam w tym wprawe wiec zrobilem to z wyczuciem. Haczyk 18 miesko na haczyk rzut okiem gdzie chodzi pictichromis i do wody. Chwila obserwacji i po 30 sek juz siedzial na haczyku. Drlikatnie pysk przebity. I powedrowal do sumpa. Swoja droga chetnie sprzedam albo zamienie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tym samym sposobem w końcu złapałem szkodnika Dascyllusa. Miałem chyba ze 30 podejść od paru dni. Ryba zjadała papu z haczyka i robiła sobie ze mnie jaja ale do czasu. Cierpliwym trzeba być..teraz siedzi w sumpie i na targowisku "oddam"


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he,to teraz trzeba zrobić na targowisku dział ,,sztuki z odłowu" He he.... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.