Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o rade zdecydowalem sie na kupowanie wody w sklepie tej rozrobionej I bez soli na dolewke czekam na skale I czas ten wykorzystuje na testowanie calego systemu sprzetu kupilem tez maly kieszonkowy miter tds jestem w szoku czy to mozliwe ze woda kupowana w sklepie ma gorsze parametry niz u mnie w domu z kranu domowa 080 ze sklepu 180 jutro zamierzam tam pojechac I przy sprzedawcach sprawdzic ta wode nie wiem co jest grane bo sklep jako jedyny z wielu ma super zadbane akwaria piekne rafy golym okiem widac ze musza mec super parametry wody jezdze do tego sklepu od paru lat wychodzi na to ze uzywaja innej wody uzywanie takiej wody to zabojstwo nie wiem co robic biga po innych sklepach I tak moge tylko nie slona wode testowac


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ,że sprawdzasz solanke .

Sprawdz wode nie posilona ta do dolewki.

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem wode do dolewki nie slona

chyba ze uzywaja jakis uzdatniaczy sam nie wiem


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś o nowa wodę i sprawdz ja w sklepie.

Ta się nie nadaje

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorsze ze juz jedna dolewke zrobilem z niej I co teraz a tak w ogole musi byc 0

czyli I tak slona wode nie jestem w stanie sprawdzic


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jedna dolewka to nic...ja bym się martwił czy z tej wody zrobili solanke...bo faktycznie kranówka ma niższe ppm niż 180

Ja bym żadał zwrotu pieniędzy.

Zainwestuj we własny filtr RODI i po kłopocie

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jedna dolewka to nic...ja bym się martwił czy z tej wody zrobili solanke...bo faktycznie kranówka ma niższe ppm niż 180

Ja bym żadał zwrotu pieniędzy.

Zainwestuj we własny filtr RODI i po kłopocie

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dokładnie. Filtr RODI wcale nie jest raki drogi masz na miejscu i pewniaka.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup własne RO Di najlepsze rozwiązanie i w praktyce nie wyjdzie drożej


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z tego co wiem to to bezposrednio do kranu tego filtra nie podlacze trzeba chydraulike przerabiac a moze dodaja jakiegos uzdatniacza ktory powoduje zly odczyt oni w akwariach nic maja od lat sa super i zadbane jak to mozliwe


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką hydraulikę przerabiać, ludzie !!!! Co Ty baba, nie poradzisz sobie z odkręceniem wężyka i podłączeniem RO? Nawet moja żona by to zrobiła.

Chłopie, kup RO i po kłopocie i proszę używaj jakiejś interpunkcji bo czytać się nie da ...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze jest w sprzedazy orginalnie pakowana oceanic salt water ale nie moge jej sprawdzic bo slona zeby filtr ro di mozna bylo podpiac bezposrednio do kranu to ok bo jesli zonka przezyje zakup kolejnego sprzetu do akwa to rozbabranej chydrauliki chyba nie przezyje nie wiem jak to mozliwe sklep ma najladniejsze akwa jakie widzialem w NY i NJ cos jest nie tak


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc ustaliliśmy, że interpunkcję masz w d.....pie i że generalnie stawiasz morski baniak a paru groszy (bo to już grosze) na RO nie wydasz, na gotową morską wodę już byś wydał.....nie rozumiem

Moja zła, jednostronna i brzydka propozycja - kup jakieś skalary czy pielęgnice.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić przejściówkę i podłączyć na przykład pod kran (kuchnia, łazienka).

Jak skończysz robić wodę demontujesz, chowasz i masz spokój. Nie musisz od razu podłączać filtra na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jeszcze jest w sprzedazy orginalnie pakowana oceanic salt water ale nie moge jej sprawdzic bo slona zeby filtr ro di mozna bylo podpiac bezposrednio do kranu to ok bo jesli zonka przezyje zakup kolejnego sprzetu do akwa to rozbabranej chydrauliki chyba nie przezyje nie wiem jak to mozliwe sklep ma najladniejsze akwa jakie widzialem w NY i NJ cos jest nie tak

Ja też miałe ze swoja wojne,że to wszedzie bańki i porozlewana woda itp.

Jak zobaczyła filtr RO DI to też mi powiedziała ,że to za duże i się nie zgadza...

Więc ja mam podłaczone bezpośrednio do kranu za pomoca przejściówki.Jak uzbieram wody odłaczam i po sprawie.

Nie jest to może wygodne ale lepsze niż kupowanie wody.

W U.K na EBay jest duży wybór takich przejściówek.d6afc4b930be7d00b8bbd8cf8d0be00b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jechalem samochodem i pisalem,ok powaznie pomysle nad ro di.Jak czesto wymienia sie te wklady w filtrze


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym wy macie problem, żona idzie do pracy czy na zakupy, a ty montujesz jak wróci to już po ptakach, posapie dzień dwa i jej przejdzie. Zawsze tak robie i działa :) . Jak stawiałem wiekszy baniak to ustawiłem sobie zmiane jak moja pojechała na dwa tygodnie z synem na wieś. Jak wróciła to co podała się pare dni, a baniak został :)

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacol jaki filtr polecasz? Bo właśnie przeglądam eBay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.co.uk/ulk/itm/251262082106

Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.ebay.co.uk/ulk/itm/251262082106

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja mam taki bo szukałem takiego który nie zajmie za dużo miejsca.

Masz możliwość wyboru conectora w opcjach.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz w U.S to ten jest na wypasie.Ma już TDSy i system spłukiwania.Ten 90GPD spokojnie Ci wystarczy.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi do konca z tymi skrotami RO DI bo ty polecasz sam RO ? Moze od razu kupic z tym eletroni znym pomiarem


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z mojego linku też jest RO DI sprawdz.To ten sam filtr tylko ma dołożona komore z żywica.Ten z Twojego linku też jest bardzo dobry.Szukaj RO DI i przynajmniej o wydajności 75GPD

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

A to jest ten conector na kran

https://www.ebay.co.uk/ulk/itm/111748609922

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym wy macie problem, żona idzie do pracy czy na zakupy, a ty montujesz jak wróci to już po ptakach, posapie dzień dwa i jej przejdzie. Zawsze tak robie i działa :) . Jak stawiałem wiekszy baniak to ustawiłem sobie zmiane jak moja pojechała na dwa tygodnie z synem na wieś. Jak wróciła to co podała się pare dni, a baniak został :)

Pozdrawiam Łukasz

Kiedyś miałem 240l z pielęgnicami. Zawiozłem swoją żonę na poród do szpitala a później cyk do sklepu i jak ją przywiozłem kilka dni później z córeczką stało 375 hahahahaa, no i się wkurzyła - to jej powiedziałem że ja ten baniak wniosłem na 2 piętro jak chce niech znosi...

Teraz stawiam prawie 600 hahahaha


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.