Skocz do zawartości
R.I.P

Pseudochromis fridmani - płeć

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedną sztukę i planuję dokupić drugiego osobnika - jak wygląda dymorfizm płciowy u tych rybek?

Z góry dziękuję za info.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płetwa ogonowa u samca w szpic ala mieczyk a samica okrągła,zawsze się to u mnie sprawdzało,kupowałem parę sztuk i same się dobierały,czego efektem była ta różnica w wyglądzie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez RafałŚL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Kup małą rybę. Najlepiej jeśli wczesniej pływała z innymi fridmani. One zmieniaja plec w jedną stronę. Podobnie jak blazenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor to pewne z tą zmianą? Wiesz przekopałem pół świata za potwierdzeniem tej info o zmianie płci i echo,pytałem kolegę który je tu rozmnażał sprzedawał i nie potwierdził,wiesz byłoby fajnie gdyby zmieniały płeć... Nastawiam się na rozmnożenie P.aldabraensis i tu już nie ma różnicy w ogonie,więc gdyby kupić dwie małe.... Tylko że.... jak masz jakiego linka będę wdzięczny,koledze też się przyda taka informacja.Pozdr.

Edytowane przez RafałŚL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no mojemu właśnie rośnie taki szpic w dolnej części płetwy ogonowej. Odkupiłem go od kumpla bo miał trio i ta była majbardziej bita. Czyli co ?.... dokupić małego fridka i będzie git? Czy szukać samiczki po zaokrąglonej płetewce?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dla pewności szukał samiczki po zaokrąglonej płetwie,wiedziałbym ze mam pewność 100% Tym bardziej że widać tą różnicę że tak powiem gołym okiem,u mnie samce rozdzielałem bo szkoda męczenia ryb,bitka na śmierć i życie,prawo dżungli,natomiast z jednym samcem może pływać nawet parę samiczek np 5 jak było to u mnie.

Pozdrawiam i owocnych poszukiwań Pani Fridmani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko problem będzie z młodymi rybkami bo wszytkie z pewnością będą miały ogonki zaokrąglone ( wyglą samiczki) .... bo przy dorosłych nie bedzie już problemu. Chyba że słowa Konrada się potwierdzą to wtedy spawa jest prosta.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... Nie... Nie do końca.... Nie wiem jak bardzo małe musiały by być te rybki,ja żeby zrobić sobie parę parek kupowałem je w wielu sklepach w różnych odstępach czasu żeby wykluczyć kazirodztwo,niektóre z rybek to były takie mizerne szkraby a mimo to już było widać różnicę,ciężko złapać wybranego delikwenta w stadzie purpurowych przecinków więc łapali mi do woreczka,przyglądałem się co za ogon pływa i brałem to co chciałem kupić,zawsze mi się to sprawdzało w przypadku frid.Inna sprawa w przypadku innych pseudochromisów,czytałem bodajże tu coś na temat zmiany płci ale coś mi się wydaje ze to nie jest tak do końca.... A jeśli już to u baaaardzo malusich rybek,takich które są za małe żeby trafiły do sklepowych akwariów,powiem tak,żadna ale to żadna z samiczek które pływały u mnie nigdy nie zmieniła się w samca czy na odwrót,nawet jeśli przez jakiś czas samiczki pływały same bo parowałem wybranego samca z wybraną samicą,jeśli to z zmianą płci to prawda to nie doświadczyłem tego w moim akwa,natomiast samiec zdążył mi zatłuc innego zanim zdążyłem zareagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za info.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.