Skocz do zawartości
MarekT

Driver LED - 3W 5-35V LED Driver 700mA PWM Dimming

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem ostatnio na chińskim ebayu driverki. W tej cenie, jeśli chodzi o parametry - rewelacja !

$_12.JPG

Input :DC 5-35V

Output: 700mA ± 20mA

Drive 1-10 pcs 3W LED

Supports PWM dimming

High level turn off the output

Low level Open the output

LED buck mode to ensure the total total voltage difference is lower than the input supply voltage (2-3V) .

Ultra-small size design (length 3.6cm * Width 2cm)

Constant output current, low ripple.

LED used to ensure the safety, stability, improving the LED light efficiency, reducing the lumen.

Overload, short circuit, overcurrent protection, to ensure the supply security.

Wide input voltage, VIN + is positive electrode input, VIN-negative electrode power supply input.

LED + LED anode connection, LED-LED cathode connection

-------------------------------------------------------------------------------------

Przepraszam ale nie znam angielskiego wiec nie przetłumaczę :)

Czy ktoś zna te drivery i czy może się na ich temat wypowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poproszę linka ;)


"Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to samo jest na e bayu - jak kupisz 10 sztuk to wychodzi 1,75$ sztuka

pojedynczo 2.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywamy tych driverow od jakiegos czasu i spelniaja w pelni swoje zadanie. Za te pieniadze - warto bez cienia watpliwosci. Pamietajcie jednak, ze jest tam pewien haczyk. Sciemnianie dziala w cyklu odwrotnym do naszych ulubionych MBI. Trzeb miec to na uwadze bo zmiksowanie roznych driverow w jednym urzadzeniu wygeneruje zagadke dla uzytkownika :)

Pozdrawiam

Chodi

Edytowane przez chodi (wyświetl historię edycji)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywamy tych driverow od jakiegos czasu i spelniaja w pelni swoje zadanie. Za te pieniadze - warto bez cienia watpliwosci. Pamietajcie jednak, ze jest tam pewien haczyk. Sciemnianie dziala w cyklu odwrotnym do naszych ulubionych MBI. Trzeb miec to na uwadze bo zmiksowanie roznych driverow w jednym urzadzeniu wygeneruje zagadke dla uzytkownika :)

Pozdrawiam

Chodi

Przy tej cenie dolara to oferta porównywalna do driverów Darelteka. Btw, rozwiń zdanie "Sciemnianie działa w trybie odwrotnym" bo nie bardzo rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie sterownik lampy Led aqma Led control kolegi Maga. Tam opisał o co biega i dodał poprawki do kodu lampy. Jestem na tel to nie podam linka.


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To średnio się opłaca.Od darelteka 7 zł za sztukę i nie trzeba czekać miesiąc czasu :p

7.50 + wysyłka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te drivery Darelteka są takie wspaniale ? Większość kolegów je kupuje, ze względu na to, że inni ich używają, bo tez zobaczyli że inni ich używają .... i tak w kolko. Może trzeba popróbować czegoś innego ?

Ja kupiłem te własnie po 6,5 za sztukę :

http://www.ebay.pl/itm/252056672176?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Przy 50 sztukach dostałem dodatkowe 5% rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy te drivery Darelteka są takie wspaniale ? Większość kolegów je kupuje, ze względu na to, że inni ich używają, bo tez zobaczyli że inni ich używają .... i tak w kolko. Może trzeba popróbować czegoś innego ?

Ja kupiłem te własnie po 6,5 za sztukę :

http://www.ebay.pl/itm/252056672176?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Przy 50 sztukach dostałem dodatkowe 5% rabatu.

One są oparte na pt4115 nie ma tu żadnej magii. Chcesz to mogę Ci wysłać schemat i opis z czasopisma elektronicznego jeśli masz podstawową wiedzę zrobisz sobie sam w koszcie około 3 zł. No i trzeba troszkę czasu na to poświęcić, ja jak sobie policzyłem to odpuściłem, nie chce mi się trawić płytek :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele wniosła twoja wypowiedz kolego Samoogon. Skoro samemu Ci się nie chce robić, to po co komuś proponujesz ? Dokładnie wiem co to za driver i na czym jest zbudowany. Posiadam schematy i nawet części do jego wykonania. Szkoda czasu i nerwów , skoro można je kupić w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarekT na jakim chipie są te które kupiłeś?PT 4115 to sprawdzona konstrukcja, pozatym są gabarytowo małe.Ja sam robiłem na nich drivery, ale ciężko jest dostać plytki dwustronne z przelotkami i po kilku sztukach dłubanie sobie odpuściłem.Wolę zapłacić te kilka groszy i kupić gotowe.Napisz jakie masz wnioski z używania tych Twoich, bo ja z darelteka jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie też uwagę na dopuszczalne napięcie zasilania tych driverów. Ja akurat potrzebuję zasilić 100W moduły LED (10 diód w szeregu), które wymagają zasilania 32-34V. Napięcie zasilania drivera musi być jeszcze 2-3V wyższe. I tu pojawia sie problem. Układ PT4115 można zasilać tylko do 30V. To za mało. Te chińskie drivery z tematu, z tego co rozczaiłem, montowane sa na układach GS6200 lub XL4001. Obydwa można zasilać do 40V. To już jest OK, ale chińczycy poskąpili i na wejściu i wyjściu zastosowali kondensatory na 35V dlatego takie podają dopuszczalne napięcie zasilania. Wymina tych kondensatorów na 40 lub 50V powinna rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zależy które 100W - niektóre są zasilane (napięcie pracy) od 30 do 35V więc driver spokojnie dałby radę

--//-- EDIT

oczywiście pod warunkiem że masz diodę 100W na 700mA

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy które 100W - niektóre są zasilane (napięcie pracy) od 30 do 35V więc driver spokojnie dałby radę

Nie. Zwróć uwagę że napięcie zasilania nie zależy od producenta modułu tylko co najwyżej od producenta LED (wszysykie(?) są na EPILED) a tak naprawdę od wyboru półprzewodnika a tu wybór jest jeszcze mniejszy. 30V przy pełnym wysterowaniu to pobożne życzenie sprzedawcy tych LED.

Do tego musi być spadek na driverze (spadek na kluczu + spadek na dławiku + spadek na rezystorach kontroli prądu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w tym przypadku chodziło mi o kolor - chip który "musi" (w/g producenta) mieć 35V będzie świecił też przy 30V (tylko drobinę słabiej - a po co żyłować leda na max ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku chodziło mi o kolor - chip który "musi" (w/g producenta) mieć 35V będzie świecił też przy 30V (tylko drobinę słabiej - a po co żyłować leda na max ? )

Odrobinę??? Będzie świecił 2.8x słabiej (36W) Czy na pewno Ci o to chodziło?

Tutaj dokumentacja: http://www.epistar.com.tw/upfiles/files_/ES-CADBV45P.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a tak na marginesie .. ten driver jest na prąd 700mA - te COB 100W to chyba potrzebują większego prądu .. tak 1500mA o ile pamiętam

może pokaż o których dokładnie diodach mowa

--//--

poprawka 100W ledy potrzebują około 3000mA :) (3A) a nie 700mA więc te drivery się do niech NIE NADAJĄ

a wracając że będzie świecił 2,8x słabiej

pomnóż napięcie x natężenie i wyjdzie Ci moc

czyli

35V x 3A = 105W (minus różne duperele w zaokrągleniu 100W)

30V x 3A = 90W (a nie 36W) więc jest 10 % słabiej (ciut przy założeniu że 5% "w tą czy tamtą stronę" to norma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie .. ten driver jest na prąd 700mA - te COB 100W to chyba potrzebują większego prądu .. tak 1500mA o ile pamiętam

może pokaż o których dokładnie diodach mowa

Typowe 1-kolorowe COB potrzebują. 3.0 - 3.5A. Je też można zasilać z takich driverów, tylko trezba połączyć kilka równolegle. I tak się opłaca w porównaniu z driverami na 3A.

Jak akurat nie chcę kolorowych cieni na dnie i celuję w 100W COBy podzielone na 5 kanałów po 700mA:

http://www.ebay.com/...K-/222033647296

a wracając że będzie świecił 2,8x słabiej

pomnóż napięcie x natężenie i wyjdzie Ci moc

czyli

35V x 3A = 105W (minus różne duperele w zaokrągleniu 100W)

30V x 3A = 90W (a nie 36W) więc jest 10 % słabiej (ciut przy założeniu że 5% "w tą czy tamtą stronę" to norma)

To tak NIE działa. Wysłałem Ci notę katalogową Jeżeli na pojedynczej diodzie będzie 3.0V to będzie przez nią płyął prąd 250mA (Fig.2) (700mA @ 3.5V). Zależność intensywności świecenia od prądu jest praktycznie liniowa. (Fig. 1.) Jeżlei więc na module 100W będzie napięcie 30V to będzie on świecił 2.8x słabiej (700/250) czyli ok. 36W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Działa (matematyka nie kłamie) - tym sposobem dioda musiała by się "grzać" z mocą ponad 60W - a nie świecić (a tak nie jest)

te diody są sterowane prądem a nie napięciem

te 5cio kanałowe które wybrałeś potrzebują 32-34V / 350mA-500mA - driver daje max 35V (powiedzmy 32V więc napięcie jest w sam raz) 700mA (o 200mA za dużo) - więc diody raczej się sfajczą - chyba że zrobisz pajęczynę (równolegle) a wtedy te 700mA może nie wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa (matematyka nie kłamie)

Nie czepiaj się Królowej Nauk :-) Ona z zasady nie kłamie. Problemem jest jej zastosowanie. Czyli zrozumienie, jak to dziła.

W sokrócie:

W pobliżu mocy nominalnej napięcie na diodzie silnie zależy od płynacego przez nią prądu. Jest to pokazane na wykresie od producenta. Nota dotyczy konkretnego modelu diody ale wszystkie diody LED zachowują sie w zbliżony sposób. Dlatago jeżeli bedziesz chciał miec nieco mniejsze napięcie (30V zamiast 35) to prąd płynący przez diodę dla tego napięcia będzie wielokrotnie niższy i stąd po wymnożeniu jednego przez drugie moc będzie wielokrotnie niższa.

tym sposobem dioda musiała by się "grzać" z mocą ponad 60W - a nie świecić (a tak nie jest)

A o czym Ty teraz? O mocy strat? Dioda będzie pobierała mniej mocy z zasilania to mniejsza będzie moc strat - mniej się będize grzała.

te diody są sterowane prądem a nie napięciem

Wszystkie diody LED steruje się prądem a nie napięciem. A to ze względów praktycznych. Przede wszystkim ze wzgledu na charaakterystykę LED - sterowanie prądem jest bardziej stabilne. Ale też dla uniknięcia roztzutu parametrów poszczególnych egzemplarzy.

Ale my tutaj rozmawaiamy o konkretnym punkcie pracy teoretycznej diody, gdzie zakładamy określony prąd i określone napięcie. Sposób sterownaia nie ma totalnie znaczenia dla naszych dywagacji.

te 5cio kanałowe które wybrałeś potrzebują 32-34V / 350mA-500mA - driver daje max 35V (powiedzmy 32V więc napięcie jest w sam raz) 700mA (o 200mA za dużo) - więc diody raczej się sfajczą - chyba że zrobisz pajęczynę (równolegle) a wtedy te 700mA może nie wystarczyć

Spokojna głowa. Na tej aukcji, którą podałem podają prąd 350-500mA na kanał. Na innej z tym samym modułem: http://www.aliexpres...1591375484.html

podają 700-1000mA na kanał. Dlatego nie należy się zbytnio przejmować paramaterami, które podają nawiedzeni sprzedwcy. Trzezba sięgnac do konkretnych żródeł - stąd ta nota którą zacytowąłem. Podają tam że maksymalny prąd dla tego typu diody wynosi 700mA, czyli wychodziło by 14000mA na kanał! Ale tyle mocy strat na pewno nie odbierze ta obudowa.

Myślę żeby przyjąć max 700mA na kanał i nie przekraczać 100W na moduł a będzie bobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

krótko :

no to miałem inną diodę 50W (na niej opieram wnioski) po zmniejszeniu napięcia (driver stało-prądowy i regulowany zasilacz) ledwo zauważalnie przygasła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótko :

no to miałem inną diodę 50W (na niej opieram wnioski) po zmniejszeniu napięcia (driver stało-prądowy i regulowany zasilacz) ledwo zauważalnie przygasła

No i wszystko jasne. Zasilacz o regulowanym napięciu masz przed driverem diody? No to zmiana napięcia na zasilaczu mogła w ogole nie spowodować zmiany napięcia na diodzie. Jeżeli zauważalnie przygasła to znaczy że napięcia zabrakło i spadło napięcie na diodzie. Ile? Nie wiadomo. Na pewno nie tyle ile spadło przed driverem.

Czy masz jakiś konkrety: napięcie i prąd DIODY przed przygaśnięciem i po? Wtedy można by sprawdzić czy Twoja dioda jest "jakaś inna" czy taka jak reszta diód na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.