Skocz do zawartości
alghar

DSB-plenum

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, bardzo ciezko bedzie, lub nawet nie jest mozliwe osiagniecie takiego efektu w baniaku slodkowodnym. Podstawe DBS jest skolonizowanie go przez mase zwierzakow, ktore ciagle przekopuja go, eliminujac zlogi siarkowodoru. Nie udaje sie w polsce w baniakach morskich utrzymac w pelni skolonizowanego DSB a co dopiero w slodkim.

Moim zdaniem lepsze rezultaty da filtr podzwirowy i hydroponiczny.

PS. Po co ci slodkie?? Zakladaj morskie:yes:love

Tak offtopic czytalem kiedys o zastosowaniu odpieniaczy w baniakach slodkowodnych silnie obciazonych, np. z karasiami. Ciekawe nie??:D

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taki odpieniacz bedzie pracowal przy malej gestosci wody jaka jest w akwarium slodkowodnym?

Moze masz gdzies ten artykul pod reka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

odpieniacze do akwariow slodkowodnych

ale slodka woda sie nie pieni

P.S.

A moze by tak przeniesc post do dzialu OFF ?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochodzę z okolic mazur, mialem okazje wiele razy ogladac po zalamaniach pogody, wiatry, burze, brudna piane na brzegach jeziora, pelni dokladnie taka sama role oszyszczajaca jak piana na brzegu morza. pewnie ,ze gestosc wody wplywa na jakosc odpieniania, ale na pewno da sie uzyskac w akwa.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostka pewnie sie da, ale zwykly odpieniacz z pompa igielkowa raczej nie zadziala. Jak kupilem swoj to oczywiscie musialem wyprobowac jak to dziala, i musze przyznac ze sie niezle wystraszylem, ze nic nie pieni, dopiero w slonej wodzie pokazal co potrafi :D

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr hydroponiczny ? O co chodzi w tym filtrze ?Z tego co znalazłem o plenum to piach bardzo drobny ,warsta około 15 cm, w piachu zasypane pojemniki w ktorych rozwijają się b.beztlenowe, rozruch około 0,5 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filterek hydroponiczny w słodkim - świetna sprawa. Miałem taki DIY wykonany ze zwykłek "balkonowej" doniczki. Filtr wypełniony był keramzytem obsade stanowiły jakieś kwiaty które skombinowała żona - wyleciała mi ich nazwa z pamięci, alepamiętam że naprawde łądnie to rosło. No i niestety ZA Bardzo wyciągało mi z wody azotany - do tego stopnia że musiałem nawozić baniak żeby utrzymać rośliny podwodne. I to był powód dla którego doniczka w końcu powędrowała do garażu.

Uważam że dla osób hodujących pyszczaki filtr hydroponiczny zraszany to by była naprawde rewelacyjna sprawa. Ni da rady z tymi rybami trzymać szybkorosnących roślin - wiadomo a coś azotany z wody musi usuwac - hydroponika robi to świetnie.

A z drugiej strony - może i w moprskium by sie sprawdziło zamiast refugium ?? Tylko jakim zielskiem to obsadzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś kto ma taki filtr na mangrowcach sie wypowie?? (a wiem że ktoś ma)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam:D

Ale slyszalem, ze ktos po zasadzeniu mangrowcow mial duze problemy z magnezem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani tez o tym slyszalem, podobno potrzebuja go bardzo duzo. Proponuje poogladac baniaki na reefcentralu, kilka osob ma takie uprawy. Podobno podstawa sukcesu z mangrowcami jest gleboki podloze. Z tego co pamietam ktos sprzedawal na forum szczepki...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena szczepki słyszałem że jest kosmiczna kiedyś w Siren mieli w ofercie :D


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.