Skocz do zawartości
bdom

25l Tarnowskie Góry

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Oto moje pierwsze akwariu morskie - 25l przeznaczenie to glownie zoa. Kaskada HBL 701 zasypana pokruszona zywa skala. W zbiorniku jest ogolnie 3,6 kg skaly z erybki i ok 4 kg zywego piachu, sol IO. Macie jakies uwagi odnosnie ustawienia lub inne porady ? Na razie bede czekac ok miesiaca z podmianka pierwsza a potem 10% tygodniowo. Do szyb jest dobry dostep sprawdzalem Emotikon smile

Pozdrawiam serdecznie

post-26795-0-27431400-1459621845_thumb.jpg

Edytowane przez bdom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

Dziś zalałem moje pierwsze akwariu morskie - 25l przeznaczenie to glownie zoa. Kaskada HBL 701 zasypana pokruszona zywa skala. W zbiorniku jest ogolnie 3,6 kg skaly z erybki i ok 4 kg zywego piachu, sol IO. Macie jakies uwagi odnosnie ustawienia lub inne porady ? Na razie bede czekac ok miesiaca z podmianka pierwsza a potem 10% tygodniowo. Do szyb jest dobry dostep sprawdzalem Emotikon smile

Pozdrawiam serdecznie

trzeba przyznać że układ skały masz bardzo oryginalny :D

trzymam kciuki...zoantusy są śliczne i nas już wciągnęło kolekcjonowanie ^_^


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla samych zoa chyba wystarczający ruch wody robilaby kaskada.

Żona są piękne też mam akwarium z prawie samymi zoa.

Życzę powodzenia.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Filtr z deszczownicą taki 300l/h wywalasz wszystkie rurki i masz cyrkulator :) a przy okazji gąbka wessa większość tego pyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

Dziś zalałem moje pierwsze akwariu morskie - 25l przeznaczenie to glownie zoa. Kaskada HBL 701 zasypana pokruszona zywa skala. W zbiorniku jest ogolnie 3,6 kg skaly z erybki i ok 4 kg zywego piachu, sol IO. Macie jakies uwagi odnosnie ustawienia lub inne porady ? Na razie bede czekac ok miesiaca z podmianka pierwsza a potem 10% tygodniowo. Do szyb jest dobry dostep sprawdzalem Emotikon smile

Pozdrawiam serdecznie

Witam ziomala !

W razie watpliwości wal śmiało


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do Was pytanie, czy jest szansa ze w zywej skale dostarczonej tydzien temu do sklepu jest szansa na jakies zycie typu wieloszczety itp ? Wczoraj patrzalem pol nocy na skale ale albo nic nie ma albo ja nie widze.

Co myslicie o dodaniu po lewej stronie jakies malej bryly skaly ? Byloby wtedy ponad 4 kg

I czy 30W w ledach to nie za duzo ? Planuje dodac regulacje mocy ale czekam na czesci obecnie.

Edytowane przez bdom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do Was pytanie, czy jest szansa ze w zywej skale dostarczonej tydzien temu do sklepu jest szansa na jakies zycie typu wieloszczety itp ? Wczoraj patrzalem pol nocy na skale ale albo nic nie ma albo ja nie widze.

Co myslicie o dodaniu po lewej stronie jakies malej bryly skaly ? Byloby wtedy ponad 4 kg

I czy 30W w ledach to nie za duzo ? Planuje dodac regulacje mocy ale czekam na czesci obecnie.

My zobaczyliśmy pierwsze życie po ok 2 tygodniach, po miesiącu wylazło tego jeszcze więcej. Pierwsze dni to nawet w nocy przez lupę szukaliśmy i NIC nie było. Okazało się że wężowideł mamy od groma i nawet jakieś mikro rozgwiazdy. Akwarystyka morska uczy ogromnej cierpliwości :)

Ja mam ok 4 kg w 30 l i teraz stwierdzam że mogło być ciut mniej żeby było luźniej i więcej miejsca do pływania dla rybek. Takie 3 - 3,5 byłoby idealne żeby jeszcze utrzymać dobrą filtrację.


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokoilas mnie w takim razie.

No wlasnie teraz mam 3,6 z czego czesc w kaskadzie ale mysle zeby troche ten cyrkulator przykryc chociaz moze jakies makroglony tam wyrosna i zakryja :)

Edytowane przez bdom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokoilas mnie w takim razie.

No wlasnie teraz mam 3,6 z czego czesc w kaskadzie ale mysle zeby troche ten cyrkulator przykryc chociaz moze jakies makroglony tam wyrosna i zakryja :)

planujesz tylko zoantusy czy jeszcze inne miękkie korale? może lepiej cyrkulator ukryć za koralem niż za skałą.


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mysle nad tym caly czas, napewno glownie zoa ale pod uwage biore jeszcze :

briarierum - wiem ze sie rozrasta i boje sie ze moze zdominowac zbiornik

favia

Sinularia

Anthelia

Euphyllia

Podoba mi sie tez ten :

Acanthastrea - musze tylko o nim poczytac czy sie nada

Ogolnie to obsada dodatkowa do przemyslenia i dokladnej analizy. Ale mam jeszcze czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mysle nad tym caly czas, napewno glownie zoa ale pod uwage biore jeszcze :

briarierum - wiem ze sie rozrasta i boje sie ze moze zdominowac zbiornik

favia

Sinularia

Anthelia

Euphyllia

Podoba mi sie tez ten :

Acanthastrea - musze tylko o nim poczytac czy sie nada

Ogolnie to obsada dodatkowa do przemyslenia i dokladnej analizy. Ale mam jeszcze czas.

haha a to dużo masz na oku, coś czuję że na zoa się nie skończy :lol:^_^


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.