Skocz do zawartości
Newa_30R

Alveopora sp. Pytanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam o trzech tygodni Alveopore wszytko było ok ale od dwóch dni dość słabo się pompuje pytanie do kolegów czy to czasami normalnie czy coś się dzieje reszta korali ok.

Pokazowe foto Alveopory i i całości.post-26151-1459699755,74_thumb.jpg

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

post-26151-1459699685,13_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz coś więcej o zbiorniku, kiedy zalewany, czym tam świecisz, jaka obsada, i najważniejsze jakie parametry.

Ja to bym wyczyściła te glony przede wszystkim - z szyby i z cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalany 6 miesięcy temu lampa led 11 wat obsada 4 ryby dwie krewetki parametrów nie mierze bo to tylko 30 litrów podmiana raz na tydzień lane bakterie i witaminy z grotecha abym i tyle reszta żyje pompuje się świetnie aż miło tylko ostatnio Alveopora nigdy nie miałem jej wcześniej i nie znam jej zachowań trzy tygodnie się świetnie popowaniem aż ostanie tryb dni coś słabo.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry alveo i gonio lubią wyższe stężenia no3 i dużo karmienia


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym karmić planktonem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alveo to trudna sztuka. Podchodziłem do niej już ze trzy razy. Mam teraz jedną z tej samej "półki" co ty bo przyszły ostatnio taki maluchy do skrzydlicy.

Moja trzyma się świetnie i wyciąga się na 4 cm.

Alveo jest trudnym koralem i nawet jaki inne korale są ok to ona pierwsza ci pokaże że nie wszystko jest OK.

Ma bardzo wyśrubowane wymagania i jeśli nie wiesz jakie masz parametry to ciężko będzie ci pomóc.

Jeśli nie masz testów to weź wodę do sklepu i tam zrób testy lub podjedź do mnie to ci pomogę.

No i ważne abyś ją trochę nakarmił, ona to lubi.

Lekkie falowanie wody, średnio ze światłem.

PS: w sklepie była na kH 7, a u mnie jest 8. Mam dłuższe polipy niż w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie lubi zbyt dużej cyrkulacji i zbyt duzego swiatla,u mnie byla 1,5 roku,miałem ją w 600l wraz z goniopora czerwona jakoś specjalnie parametry nie były wyśrubowane jeśli chodzi o po4,w granicach 0,2 i ładnie się pompowaly,czasami dawałem parę kropel aminokwasow,ładny koral teraz też planuje ją mieć jak akwarium dojzeje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.advancedaquarist.com/2005/10/aafeature2

http://www.advancedaquarist.com/2002/12/inverts

http://www.advancedaquarist.com/2015/8/aafeature

Zwróć uwagę na dużą ilość kwasów tłuszczowych w tkance koralowca. Odpowiedni pokarm może być kluczowy w utrzymaniu tych zwierząt

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że trudna bo ja już mam ja ponad rok i rośnie pięknie u kolegi alveo tak samo piękna co innego z goniopora choć czerwona narazie się trzyma u mnie odpukac


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś dziwne,że trudna, a w innym baniaku nie do utrzymania przez dłuższy czas i nie wiadomo dlaczego się tak dzieje i niby parametry w zbiornikach zbliżone.

Od dawna wyznaję zasadę, że jak coś nie idzie to już drugiej próby nie podejmuję z wprowadzaniem tego samego zwierzaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 7 gatunków Goniopor ... pięknie polipują i oblewają skałki. Parametry praktycznie zerowe i dużo brudnego jedzonka co kilka dni.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.