Skocz do zawartości
Shellik

Chłodziarka - przerabiał ktoś lodówkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupowałeś jakąś firmową czy NN?


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak inaczej... Duży prostopadłościan aluminium, nawiercony na wylot dziura obok dziury. W wywieranie otwory spasowany pod wymiar wąż np. RO zapętlony tak że przechodzi jak w weżownicy z dziury do dziury. To wszystko z czterech stron przyklejone (oczywiście pastą, termoprzewodzącą) radiatorami z wiatrakami od procesorów. Czujniki i pompa to sprawa oczywista... Tylko co myślicie o takej wymianie ciepła?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lodówka nie raz chodziła jako chłodziarka, zwykle układa się spiralnie wąż przez który przepływa wolno woda aby zdarzyć się ochłodzić. 2 stopnie zyskasz? Podobnie działają wentylatory. Obecnie mam 4 na 425l i utrzymują 25,6st.C przy 27,8 w domu czyli tez 2 st.C

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A gdyby tak inaczej... Duży prostopadłościan aluminium, nawiercony na wylot dziura obok dziury. W wywieranie otwory spasowany pod wymiar wąż np. RO zapętlony tak że przechodzi jak w weżownicy z dziury do dziury. To wszystko z czterech stron przyklejone (oczywiście pastą, termoprzewodzącą) radiatorami z wiatrakami od procesorów. Czujniki i pompa to sprawa oczywista... Tylko co myślicie o takej wymianie ciepła?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

wąż RO się raczej nie nadaje .. słabo oddaje ciepło - trzeba by było ładne kilka metrów zwinąć

inna idea :icon_lampka: chodzi mi po głowie

rurka PLEXI i zrobić (piekarnik elektryczny czy opalarka i około 100-120 st.C rurka daje się formować) coś na wzór bloku wodnego do chłodzenia procesora (spłaszczyć), dołożyć ogniwo Peltiera z jakimś radiatorem, zasilacz od lapka ... i jest prosta chłodziarka przepływowa ...

ps. oczywiście teoretycznie bo nie próbowałem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.