Skocz do zawartości
Olek

Pozostałości po silikonie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem, znajomy przykleił mi w nowym akwa tło od zew. a, że wcześniej było w wew. to zostało trochę silikonu, który usunąłem, jednak nie mogę sobie poradzić ze smugami jakby przebariweniami na szybach. Ma ktos jakiś sposób oprócz żyletki? Żyletka przynajmniej jak dotąd się nie sprawdziła. Oczywiście chemia odpada:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja usuwam takie smugi tylko i wylacznie zyletka a potem myje szybe czysta benzyna


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a denaturat?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez moze byc ale czysta bezyna bedzie naprawde ok


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak tam denaturat sie sprawia ale z tego co wiem to bezyna szybciej odparowuje i nie zostawia smug


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aceton kup i zmyjesz wszystko jak pokazałem kobiecie jak działa zmywacz do paznokci na styropian to przestała je malowac przez kilka miesiecy ...

Najpierw pokazałem jej troszke z buteleczki od zmywacza to sie nie przestraszyła a potem z butelki 0.5 L przechyliłem lepiej :D

Zmywa prawie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aceton kup i zmyjesz wszystko jak pokazałem kobiecie jak działa zmywacz do paznokci na styropian to przestała je malowac przez kilka miesiecy ...

Najpierw pokazałem jej troszke z buteleczki od zmywacza to sie nie przestraszyła a potem z butelki 0.5 L przechyliłem lepiej :D

Zmywa prawie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, jutro przyniose benzynę a jak nie pójdzie to się gdzieś załatwi aceton - może nawet jutro. Spokojnie, na razie lej wodę, jutro się ją ściągnie i wyczyści.

Jeśli nie pomoże to pozostanie wkleć tło od środka - ale to ostateczność


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek S pracuje w zakladzie szklarskim 8lat i jak cos jest do wyczyszczenia to tylko czystej bezyny uzywamy i smialo moge polecic zyletke i bezyne.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R@F@L :

Darek S pracuje w zakladzie szklarskim 8lat i jak cos jest do wyczyszczenia to tylko czystej bezyny uzywamy i smialo moge polecic zyletke i bezyne.

OK :D

Żyletka już była i zrobiła swoje, to tylko teraz benzyna i będzie szkło jak nowe :D

Dobrze, że nawet kilkuletni silikon można czymś zmyć do czysta. Ja myślałem że wystarczy wyskrobac i już, a tu jak mówi Olek zostały smugi jakiś.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jeszcze trochę tego badziewia wyskrobać ale zostały 2 smugi na prawym boku:/, sam Pan jutro zobaczy, chyba jednak benzynka wejdzie do akcji:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś rozkleiłem stare akwa 150 l i przerobiłem na sump.Właśnie żyletka względnie nożyk do tapet sprawiły się najlepiej a potem to już chemia(benzyna,denaturat,aceton) .Można jeszcze kupić taką paste praktycznie każdy producent silkonów ma coś takiego do usuwania starego kleju np. Lakma itp. podobnie wyciska się jak silkion:D.Najpierw nakładasz na kilka minut lub dłużej na silkon w zależności od grubości.I nawet całkiem fajnie schodzi.Potem płuczesz i szybka jak nowa :D


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.