Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

Projekt i wykonanie akwarium ponad 600l powiększonego do 720 l:D

Rekomendowane odpowiedzi

ale chodzi Wam między śrubunkami ?? bo od krawędzi zbiotnika z jedenj strony jest ok.2cm a z drugiej gdzie będzie od spodem stelaż jest 2,5 cm a kominu nie chce robic dużego bo zawsze dużo miejsca zamuje a ten według moich wyliczeń będzie 21x21 (trojkatny)do 23x 23 maksymalnie. A trójkątne kominy chce dać bo nie bedzie to aż takie utrudnienie z cyrkulacją. Teraz mam zwykły 15x15 i jest problem z ustawieniem cyrkulacji


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej za blisko szyb. Jak się coś poluzuje to będzie problemos :Sad


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że coś się może stać przy poluzowaniu?? Uważasz że szkło peknie??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kompletnie nie wiem o co chodiz , mi chodzi o komin do mojego przyszłego akwa i są na zdjęciu zaznaczone linie których moim zdaniem nie należy przekroczyc przy zakładaniu śrubunków!

A Tobie błażej o co chodzi??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Chodzi mi o to żebyś nie maiał problemu z dokręceniem śrubunków. Leiej dać je 2 cm od szyby, a nie na styk z szybą. Nie chdzi o to żeby szyba pękła. Chodzi o to żebyś wsadził tam palce i to dokręcił. POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sczyli nie rozumisz mnie tam na zdjeciu krawedx kartki to krawedz akwa a ta kreski to u gory profil ze stelaza a po lewej kreska to granica 2 cm od krawedzi akwa:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tą krawędź "trójkątną" która DOTYKA śrubunków? to to jest szyba czy profil?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest szyba na której będzie grzebień czyli szyba wklejona w akwa:) a tak na margiesie to śrubunki wklejam na sylikonie, a nie przykrecam jak zreszta wiele osób


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o srubunki GeorgeFischer to dokreca sie je od dolu.

Mozna przytrzymac jedna reka za wystajacy gwint, a druga dokrecac nakretke. Nie trzeba wkladac reki do komina.

A jak jest w przypadku srubunkow innych firm, to nie wiem.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te śubunki tzn. VDL też tak maja :Sad

Piotrze a jeśli chodzi o stealż to profile 70x25x3 wystarczą? profili byłoby 6 lub 7 rozrysowałem to sobie ale mam to wszystko u siebie w komputerze a teraz korzystam z wujka laptopa i nie mam rysynku przy sobie :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wystarczy.

Oczywiscie trzeba tez zadbac o wlasciwe podparcie poprzeczne tych profili.

u mnie jest z tych samych profili co wzdluzne, ale po dwa na strone.

A dlatego z tych samych, bo profile kupowalem w hurtowni, i tam sprzedaja na sztangi 6mb.(albo 12mb - juz nie pamietam) wiec zeby nie przeplacac to kupilem te same profile na calosc.

A ktos, kto moze policzyc to w MES moglby policzyc,

jak wyjda naprezenia przy np. 7 profilach 70x25x3,

a jak np. przy 10 profilach 70x25x2.

Masowo na jedno wyjdzie, czy 7 profili 3mm scianka, czy 10 profili 2mm scianka.

EDIT:

a to co kiedys pisalem o ew. wkladaniu reki do komina pomiedzy te rury, to w przypadku gdy cos wpadnie do komina i trzeba bedzie to wyciagnac.

Jak bedzie ciasno, to wtedy

"skonczyla sie zabawa, zaczely sie schody" *

* Stefan Starzynski - po jednej z hucznych imprez, gdy mial zejsc po schodach.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dzisiaj ciąg dalszy:D Na początek to zwiększyłem trochę długośc o 20cm i w związku z tym litraż sie trochę zwiększył do ok 720 l + sump który bedzie miał ok 350 l.

Akwarium zostało zamówione przednia i boczna szyba z optiwhite z wszystko z szyby 12mm dwa kominy trójkątne w rogach:)

Poniżej zamieszczam projekt 3D sumpa który ja narysowałem i rozplanowałem a pewna osoba (dzieki wielki) zrobiła to wszytsko w trójwymiarze:)

1122-2.jpg1122-3.jpg1122-4.jpg1122-5.jpg1122-9.jpg

a teraz co jest czym ale to już na kartce (wiem że źle zwymiarowane, ale wiadomo o co chodzi)

Dodam tylko że refugium bedzie miało jagby osobny obieg ze spływem do komory w pompa glówną:D

099bf995db4868a3m.jpg

Zapraszam do komentowania:)1122-zdjęcie030a.jpg


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo S_y_n_e_k :D

Bedzie najwiekszy baniak w miescie :D (a sa jeszcze jakies poza twoim obecnym ?)

Jak bozia da wiecej wolnego czasu to musimy sie spiknąć :D

powodzenia


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie żeby ktoś miał jeszcze morskie, ale kto wie?? Jak coś możesz odwiedzić , mogą to potwiedzic dexa i yeareq :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam - poza tym gratuluje pomysłu no i bacznie sie przygladam tak dużemu przedsięwzięciu. Trzymam kciuki, no i wiadomo jak trzeba bedzie to mozesz walić jak w dym. Zawsze pomoc się przyda choćby fizyczna he he :D


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moje będzie drugie hehehe

Rodzi sie powoli - plany zmieniam srednio co 2 dni (jesli chodzi o wielkosc, technike, gdzie postawie i ile na to wydam : ) ale szafke juz mam wiec klamka zapadla :D

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja bo wszystko idzie baaaaardzo powoli remontu który miałem w domu(nareszcie się skończył). W tak zwanym międzyczasie kupiłem odpieniacz:) Jest to odpieniacz DIY na wzór Delteca , powiem krótko wykonanie super :) Jako że odpieniacz był już pokazywany na forum to daje tutaj[link=]http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=7243&d=0[/link] link tam można dużo na jego temat poczytać:) W najbiższym czasie będe miał jeszcze mikserek do nowego akwa i możliwe, że również reaktor , ale muszę się jeszcze zastanowić.

Ponieżej fotki sprzętu i porównanie do Beasta 400p który działa w akwarium które teraz mam czyli 160l :Djest różnica w rozmiarach i to dość znaczna :D

1122-dsc00695.jpg1122-dsc00697.jpg1122-dsc00700.jpg1122-dsc00701.jpg1122-dsc00702.jpg1122-dsc00710.jpg


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli bo powoli ale za to z rozwagą. Tu nie pośpiech jest najważniejszy tylko to żeby w miarę wszystko dobrze zaplanować. Czekamy na dalszy rozwój tematu.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.