Skocz do zawartości
k0k0z

Ewakuacyjne 98l

Rekomendowane odpowiedzi

Więc poprzednie 52l + panel pękło i projekt trafił szlag. Szybka akcja pozwoliła na zakup większego akwarium (jedyne jakie mieli w budowlanym o 21 wieczorem :p ) i w miare gładką przeprowadzkę wszystkich mieszkańców.

Z szafy wyjąłem część elementów większego szkła i tak powstał obecny baniak. Zbiornik od początku prowadzony na produktach Aquaforest, nie mam problemów z okrzemkami czy dino/cyjano. Wyraźnie widzę kiedy przesadzę z suplementami czy karmieniem chociażby po stanie w jakim znajdują się szyby. Kropelki leję 4-5 razy na tydzień a nie codziennie jak zaleca producent, pewnie przy większej obsadzie będę musiał zwiększyć dawkowanie.

Zauważylem, że bardzo ważne jest utrzymanie właściwego zasolenia, nigdy wcześniej nie miałem ATo więc dolewałem wode manualnie a później zbudowałem dolewkę grawitacyjną w 52l. Akwarium jest wprowadzeniem do większego zbiornika który jest obecnie w planach. Użyłem doświadczenia z poprzedniego akwarium i błędów które popełniłem 4 lata temu i jestem zadowolony z efektów, oczywiście wiele rzeczy nadal jest dla mnie skomplikowane i nadal się uczę ale wierzę, że się uda poprowadzić wszystko w dobrą stronę.

Stan akwarium oceniam po mieszkańcach, spsy mają przyrosty, euphylie się dzielą, dunca rośnie LPSy polipują a miękkasy się dzielą. Jedyne czego nie mogę opanować to Zoanthusy, z 5ciu szczepek które mam w akwarium 2 sie "rozpuściły" zasadniczo oczko po oczku pozanikały a pozostałe oprócz jednej kulki z erybki nie wyglądają tak jakbym chciał, nie wiem dlaczego tak się dzieje i nie jestem w stanie tego ogarnąć.

Obecnie sprzętowo wygląda to następująco:

Szkło: 80x35x35 Diversa

Filtracja: FZN3 (siporax + wata)

Odpieniacz: Resun SK-300

Oświetlenie: Maxspect R420R 180w (mocno skręcony do ok 30% mocy)

Cyrkulacja: Jebao RW8

O poziom wody dba Sentry ATO od Pacyfic Sun.

Skała ok 8kg + Piach około 13kg.

Suplementuję: Aquaforest: Coral A/B/V + Pro Bio S

Karmię: Aquaforest Coral F i Coral Food / Rico Food plus morżonki

Sól: Aquaforest Reef Salt

Ca/Mg: Podmiany 10%/tydzień i opcjonalnie Aquaforest Ca+, Kh+, Mg+ z czego mocno spada tak naprawdę tylko Mg.

Obsada to Błazen, Parasema i krewetka czyszcząca, rozgwiazda piaskowa oraz krab niebieskonogi. Z korali proste spsy i parę lpsów w których stronę mam zamiar zmierzać.

Mimo około 25 litrów wody więcej niż w poprzednim baniaku obeszło się bez większego wachania parametrów, obecnie jak w stopce. Doszedł też jeden kawał skały który w około 2 tygodnie przebył okrzemkową drogę i już prawie cały jest z powrotem biały.

Na dzień dzisiejszy akwarium wygląda tak:

140ckme.jpg

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze jedne fotki pod ledami ładne a inne nie....u Ciebie wygląda to bardzo fajnie....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze jedne fotki pod ledami ładne a inne nie....u Ciebie wygląda to bardzo fajnie.... :)

U siebie mam preset manualny na lampie zrobiony do zdjęć, przełączam z automatycznego na ten i robię foto (niestety tylko telefonem więc różnie wychodzi). Trzeba odwrócić ilość światła na około 80/20 dla białego/niebieskiego i zdjęcia wychodza takie jak wyżej. Ale nadal nawet tylko przy 20% wyciąga mocno fiolet na zdjęciach. Dno wygląda jakbym miał cyjano a piasek w realu bielutki, będę próbował aparatem robić zdjęcia na weekendzie to może wyłapię bardziej prawdziwe kolory.

u316_1459610815.jpg

u316_1459610819.jpg

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.