Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrafię jest takie:

Jak głupim pomysłem w skali od 1 do 10 jest dodanie do akwarium skały że składu budowlanego. Leży u mnie już jakiś czas takie coś, wygląda nawet spoko po przygotowaniu na wygląd będzie to chyba niezłe. Nie mogę wstawić fotki bo jestem na tel.


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze 1-2.

Co to za "skała" ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze to piaskowiec, takze pozostane przy 1-2 :blushing: Z czasem nie odroznisz go od zywej skaly, ale nie wiadomo czy nie bedzie czegos oddawal do wody i czy przejmie funkcje filtrujace ? Raczej nie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym nie zaryzykował użycia takiej skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co koledzy myślą o pomyśle wyłożenia do akwa wapienia jurajskiego? Słyszałem opinie że jak najbardziej wapienie z jury krakowsko- częstochowskiej się do tego nadają?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest to ciekawy i odważny temat.

A co koledzy myślą o pomyśle wyłożenia do akwa wapienia jurajskiego? Słyszałem opinie że jak najbardziej wapienie z jury krakowsko- częstochowskiej się do tego nadają?

Wysłane z galaktyki S4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można użyć wszystkiego i twierdzić że akwarium na tym działa i jest jak najbardziej ok. Można też krytykować w czambuł bo tylko żywa i już. Jest jeszcze wyjście że tylko sztuczna bo nic nie wyłazi i ona najlepsza...

Jestem na samym początku słonowodnej akwarystycznej drogi. Zdaje sobie sprawę, że ile Polaków tyle opinii, ale i tak chciałbym usłyszeć wszystkie za i przeciw. Może ktoś stosował, może nadal stosuje. Dlatego pytam.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez Samoogon (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na Forum takie stare (10 letnie), dosyc radykalne opracowanie "Co robic a czego nie...":

UWAGA

W akwarium morskim stosujemy tylko i wyłącznie oryginalną importowaną z tropików żywą skalę.

Nie stosujemy ekologicznej żywej skały

nie stosujemy tufu wapiennego lub drążonego

nie stosujemy skał bazaltowych lub pochodzenia wulkanicznego

nie stosujemy piaskowców

nie stosujemy pumeksów

nie stosujemy prefabrykatów ze spienionego betonu

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też takie stare powiedzenie że zasady są po to żeby je łamać :)

Na forum są też akwaria na sztucznej skale, ceramice czy cemencie oraz diy

Jeśli właściciel sklepu mówi mi że do akwa tylko żywa importowana skała to patrzę na to z nieufnoscią. Wszystko co jest akwarystyczne nawet kawałek zwykłej szarej rurki od razu musi być kilka razy droższe od tej samej zwykłej szarej rurki. I zaraz pojawiają się głosy, że tamten kawałek szarej rurki się nie nadaje bo(tu można sobie wpaść różne teorie)

Szarą rurkę sobie ogarnę, niestety na skale się nie znam i nie mam doświadczenia. Chce wyciągnąć wnioski z dyskusji...

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez Samoogon (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie masz doświadczenia to wystartuj sobie na żywej. Poznasz wiele uroków akwarium morskiego które potrafi się zmieniać jak w kalejdoskopie. Jak to się już wszystko ukisi postanowisz przesiąść się do większego. A wtedy mając już pojęcie i trochę własnego życia (czyt. prężnie działającą żywą skałę i filtrację) możesz sobie po kawałku wsadzać te twoje skałki i bacznie obserwować jak system będzie reagował oczywiście przy użyciu odp. testów.

Z tego wyciągniesz najlepsze wnioski.

Ja rozumie Twoje podejście do tematu. Ale uwierz, morskiego z prawdziwego zdarzenia za całkowitą darmochę nie zrobisz. W sumie zrobisz ale nie będzie to akwarium jakiego oczekujesz.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bezsensu. Jeśli spierasz się o to czy wsadzić czy nie z osobę tak doświadczona jak Stani która ci tego odradza to po prostu wsadz i zdaj relacje za jakiś czas jak się ma akwarium. Skoro twierdzisz że jesteś na początku drogi w akwarystyce morskiej to zacznij może od sprawdzonych rzeczy a potem jak już ogarniesz temat i będziesz miał piękne akwa na tych "uklepanych" schematach prowadzenia zbiornika zacznij sobie kombinować;)

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Panowie! Dzięki za zainteresowanie tematem, żebyśmy się dobrze rozumieli ja nie mam zamiaru na siłę tworzyć jakiś teorii, ani podważać sprawdzonych już rozwiązań. Pytam.

Sam jestem zwolennikiem sprawdzonych teorii, szczególnie na polach których nie znam do końca.

To nie chodzi o to żeby za darmo założyć akwarium, bo swoje mam zamiar wystartować w 100 procentach na żywej skale. Przyczyna tego posta jest bardzo prozaiczna, ktoś na siłę chcę mnie przekonać że te skały jak najbardziej się nadają i że z powodzeniem prowadzi na takich akwarium.

Rozumiem to, ale próbuje mnie również przekonać że i ja powinienem w ten sposób zrobić.

Nie mam do tego przekonania, ale też nie mam doświadczeń, że to będzie zły pomysł.

Nie chciałem nikogo urazić, jestem tu nowy, nie znam nikogo, dzialajac na tapatalku nie widzę profilu.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez Samoogon (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W łodzi widziałem akwarium FO z zastosowaniem masy piaskowca, wyglądało to kiepsko ale działało byłem tam kilka razy i nie zauważyłem różnicy w obsadzie. Koralowców tak jak pisałem nie było, pytanie czy dlatego bo nie i koniec czy padły...

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.