Skocz do zawartości
Piranha

Niewielki sump 96l w akwarium 360/396l, czy styknie? ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Po kilku latach akwarystycznej abstynencji ;) planuję powrót, jak wszyscy na pewno wiecie to choroba nieuleczalna i prędzej czy później są jej nawroty ;), bardzo mi brakowało akwarium przez tych kilka lat ...ale do rzeczy! :) Mam już szafkę 120x60x90 by DarekB30 na stelażu aluminiowym jak na zdjęciach poniżej, planuję zbiornik 120x60x50 (360l), ewentualnie 120x60x55 (396l) z kominem wewnętrznym ...choć kusi też opcja 100x60x50 z kominem zewnętrznym na prawym boku (nie chcę by "balkonik" wystawał poza obrys szafki). Czy Waszym zdaniem sump o wymiarach 60x40x40 (zrobiłam wstępny projekcik jak na rysunku poniżej, myślę o odpieniaczu Nyos Quantum 160) nie będzie za mały? Wg moich wstępnych i bardzo pobieżnych obliczeń taki sump powinien przyjąć zrzut wody z akwarium ...no ale jednak ciężko to policzyć nie mając jeszcze konkretnego akwarium o konkretnych wymiarach i konkretnym kominie ;) Dodam jeszcze, że sump o tych wymiarach można wsunąć do szafki (co prawda najpierw w pionie a potem ustawiając w środku już do poziomu) bez demontażu obudowy (w szafce umieściłam model w postaci kartonu 60x40x40 :)), mogłabym co prawda zdemontować obudowę szafki (musiałabym też rozciąć silikon uszczelniający łączenie dna szafki ze stelażem) i wstawić sumpa np. 80x40x40, jednak nęka mnie myśl, że zajdzie kiedyś potrzeba wyjęcia sumpa kiedy już zbiornik będzie zalany ...ale z drugiej strony to chyba raczej mało prawdopodobne, prawda? ;)

post-7957-0-90058400-1460479059_thumb.jpg

post-7957-0-21961800-1460479075_thumb.jpg

post-7957-0-37671600-1460479086_thumb.jpg


planowane 360l 120x60x50 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mały sump niż żaden ,Zawsze można gdzieś klamory powkładać a nie do akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wystarczy, odpowiednie pienidło by wlazło do przegrody, pompa do drugiej i jeszcze miejsca zostanie na jakiś filtr a węgiel w skarpecie może sie bujać, obok i tak będziesz musiała postawić zbiornik na dolewkę.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozwialiście moje obawy :) W sumie podoba mi się ta przestrzeń, która zostaje jeszcze w szafce bo wejdzie bez problemu zbiornik na dolewkę, później zapewne pojemniki na Ballinga i inne akcesoria, półeczka na sterowniki i inne sprzęty ;) Właśnie doczytałam, że Stani w akwarium większym jak planuję miał sumpa 100l, chyba więc nie mam się o co martwić, zwłaszcza, że spust i rewizja uniemożliwią opróżnienie komina do dna.


planowane 360l 120x60x50 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.