Skocz do zawartości
mario-sz

POSTAWIŁEM MOJE 100l :) i zaaaaaaalewam!

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przyniosłem z pracy (gdzie je kompetowałem) moje małe nano :D

Żona niby "niewzruszona" nic nie powidziała, ale widać było delikatne wyginanie warg w postaci uśmiechu :D Oczywiście gdy postawiłem akwarium i załączyłem oświetlenie, to dotałem na "dzień dobry" opie......l, że jest za jasno i jak będzie oglądać telewizję :D

No ale cóż po 18 2 świetlówki i tak będę wyłączał :D

Krótko o zbiorniku:

Zbiornik: 70x34x42 z 8mm szyby 100l

Oświetlenie: 3xT5 24W+1xT8 20W wszystkie na niezależnych elektronicznych statecznikach włączanych po 2. Świetlówki od przodu: Aktynika T5 Sylvania, Sylvania 1000k, Hagen Power Glo T8 20W 18000k i jako ostatnia Sylvania 10000k.

Cyrkulacja: Marea 3200+maxi jet 1000l/h, który będzie zasilał zewnętrzny odpieniacz budowany przez Swira.

Odpieniacz: Made in Swir zewnętrzny wieszany na tylną szybę zasilany dwoma kostkami! i maxi jetem! (BĘDZIE TO NOWOŚĆ!!!!) Efekt zobaczycie niebawem :D

Mikser: Made in Swir zasilany pompką 12V 350l/h, którą pięknie można "dławić" nawet do 50l/h :D

Ogrzewanie: Hagen Tronic 50W + oświetlenie :D

Chłodzenie: 2 wentylatory w pokrywie Arctic Cooling 12V (pod jedną z pokrywek)

Komedę starą na której stało słodkie wzmocniłem a blat zrobiłem nowy z 4cm blatu :D

postawione1.JPG

postawione2.JPG

postawione3.JPG

TUTAJ ZDJĘCIE ROBIONE W KOMPLETNEJ CIEMNOŚCI!!!!

postawione4.JPG


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie to wyszło:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze nareszcie przyniosles akwarium. Zalewaj teraz, przestaw TV, wkladaj skale i zyjatka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziemy gratulowac jak bedziesz solil wode:D:D:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

To chyba jeden z najlepiej dopracowanych sepupow ostatnio:) Planujesz jakis surface skimmer??

Nio :D będzie połaczony z odpieńkiem :D Wylot będzie marszył powierzchnie.

DZIĘKI CHŁOPAKI :D JUTRO SOLE :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium rzeczywiście, widać że dopieszczone, mi tylko kolor tła nie odpowiada- za jasne, ale wiadomo kwestia gustu:)

Gratuluję i powodzenia!

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bede stawial kiedys nastepne:D to dam czarne tlo...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej pasuje ciemny niebieski wręcz podchodzący pod fioletowy, wiadomo to kwestia gustu, ale w poprzedniej solniczce miałem takie tło jak Mario-sz i jakoś mi nie pasowało, jeszcze żarnik AM 13kK i jakoś tak dziwnie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy!!!!!

Masz cos miedzy akwarium a blatem szafki?:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podstawe własnej konstrukcji z ABS a pomiędzy akwa a podstawka taka pianke co się daje pod panele.

Zalewam ale ta woda z RO wooooooolno leci :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, kup odrazu z 5 butelek 5 litrowych po wodzie mineralnej i zalej je woda z RO. Zawsze bedzie latwiej odkrecic butelke i do dolewki nalac, jak mialbys czekac az nakapie. 5 butelek Tobie powinno na tydzien do poltora starczyc :-)

Butelki za telewizor chowaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w zimie nie bedę miał takiego parowania :D

Na wiosne na balkonie będą stały :D

Sęk w tym że RO mam podłączone w pracy a nie w domu. Więc dolewkę i podmiany będę rozrabiał w pracy :D Nie zasyfie domu i nie wkur... żony :D

Jest to spowodowane tym, że mieszkam na 9 pietrze. A tam RO ma za małe ciśnienie :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nikt nie sprzedaje odkad na allegro patrze pompek do podnoszenia ciesnienia do RO. Mariusz, moze Tobie sprzedadza te 25 litrowe butelki w serwisach dostarczajacych wode? A jak nie to beczka i juz :D

Winde masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz mam te 20 litrowe z Daru Natury :D Mamy automat w pracy i jedna butelke skitrałem :D

@Ertman masz racje :D 44m/kw i DWIE kobiety (10 miesięczna córka)

Ale w przyszłym roku zmiana mieszkania na 76m/kw i 4 pokoje :D Ale tam dupne akwa :D

Dlatego tutaj nawet sumpa nie mogłem walnąć bo żonie podoba się a komoda, a przez szuflady rurek nie puszczę :D

AHA własnie przyniosłem do chaty UPS-a APC500 :D Odpieniacz będzie do niego podłączony i Marea

BTW zbiornik dzisiaj kończe zalewac i musi sie mieszć jeszce przez 2-3 tygodnie az przyjdzie odpieniacz od Swira :D

POZDRO FOR ALL :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknie mariusz, myślę że z czasem żonie to się nawet zacznie podobać, kup "jej" błazenki z ukwiałe i będzie z czasem wniebowzięta, poza tym zawsze możesz argumentować że dzieci powinny wyhowywać sie w szacunku do zwierząt, ze to rozwija obserwacja ich zachowań, że zaszczepisz córce miłość do biologii itp... musisz trochę ponawijać makaronu na uszy :D a zaobaczysz sama potem będzie dumnie prezentować twoje akwarium przed znajomymi :D


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex toż to ja jej tłuke do głowy od roku czasu :D

Nie no przesadzam. I tak jest wyrozumiała (nie ma wyjścia :D) Ona jeszce nie wie ile jeszce z tym bedzie roboty. np. ile czasu mi zajmie zrobienie wszystkich testów wieczorami :D Dużego pożytku ze mnie nie bedzie miała :D

P>S kurde jestem chory na lajona 120. Ale mnie jeszce na niego niestać. Może w lutym :D

POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem fest WKUR...IONY :D

Akwa napełnione do 3/4 właczyłem ta Marea 3200 i jest głosna jak TRAKTOR!!!!!!!

Ile to badziewie niby ma sie docierać?

Nigdy zadnych pomp i filtrów nie trzeba było docierać. Od razu cicho chodziły. Normalnie wszystko wpada w rezonans. Masakra. Poradźcie coś.......


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jej trochę czasu - parę dni, nigdy nie miałem tych pomp, ale z mojego doswiadczenia ci powiem że nawet tunze na początku chodził głośniej niż teraz, czasem muszę się przypatrzyć czy aby ona nie stanęła bo nic nie słyszę :D


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie pocieszyłeś. Teraz nie jest włączona bo sie pogadac nie da. włącze ją na noc i zamknę drzwi do pokoju. Normalnie tyle eheimów i fluvali miałem ale na tym sie zawiodłem :D Ale strumień wody ma super. POEZJA :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario-sz

mario-sz :

Ona jeszce nie wie ile jeszce z tym bedzie roboty. np. ile czasu mi zajmie zrobienie wszystkich testów wieczorami :D Dużego pożytku ze mnie nie bedzie miała :D

ja testy robie jak mam czas a wieczorem wole potestowac kobiete:D:D:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej powiedz jak chodzi Twoja Marea :D. Też sie docierała?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.