Skocz do zawartości
mario-sz

POSTAWIŁEM MOJE 100l :) i zaaaaaaalewam!

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz co wydaje mi sie ze to co ja myslalem ze to kolonie zoanthusow to inni zapewne bardziej doswiadczeni akwamaniacy jako cyt"te zielone cylindryczne cholerstwo to Valonia".ja sadzielem ze to zoanthusy.chyba z eznow cos myle?dlaczego tak?poniewaz jak u mnie si eodczepily to wygladaly dokladnie tak samo jak u ciebie na fotce.a mowie dokladnie o fotce nr...2 od gory 3 strony.

jesli wprowadzilem w blad to sorka:-(


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałka wyczyszczona. Valonia ciężko schodziła. Ale potraktowałem ją szczoteczką do zębów COLGATE-twarda :)

Zeszło chyba 99%. Reszty nie widzę ale tyle kanalików w skale że mogłem coś przeoczyć.

Spóściłem 5l wody z baniaka i tam ją wyczyściłem. Zrobiłem świeżą solankę 10l (mieszałem 24h w 25stopniach) i w 5 litrach płukałem a pozostałe 5l uzupełniłem.

Chwilowo mam zapasowy odpieniacz miniflotor włożony ale po całym dniu pracy piana była tylko lekko żółta.

POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala super, AM w moim odczuciu zawsze ma bardzo dobrą skałe, też mam od nich jak pewnie wiekszość ludzi tutaj :) zbiorniczek zapowiada się super :) pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rufio :)

Akwarium po dwóch dniach. Oświetlenie wydłużone już do jednej godziny :)

o 7 rano zapala się POWER GLO i Sylvania 10000K (pierwsza fotka)

a o 7.30 Aktynika Sylvanii i druga Sylvania 10000K.

Co ciekawe odpieniacz wyrzuca białą piankę po całej nocy. W rurze reakcyjnej też czyściutko :) Może to wszystko wciąga węgiel aktywny, który jest w kaskadzie?? POZDRAWIAM Oczywiście odpieniacz jest zastępczy. Nie będzie to tak ciulato wyglądać :)

IMG_0262.jpg

IMG_0263.jpg

IMG_0266.jpg

IMG_0268.jpg

IMG_0269.jpg

IMG_0270.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo. Widze, ze czesc skalki wyczysciles. Wyrzuc jeszcze te glony. Pozniej bedziesz miec z nimi problemy jezeli mocno odbija. Bardzo skutecznie Ca wciagaja. Na taki zbiornik, az 'za skutecznie'. Te czerwone na gorze po prawo (najwyzsza skalka) mozesz zostawic. Dosc wolno rosna i z usunieciem ich pozniej jak sie rozrosna bedzie zerowy problem.

Jak dlugo swiecisz? Fajnie, ze przechodzisz od krotkiego czasu oswietlania do dlugiego :-) O wiele bardziej pasuje mi ta metoda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszy dzień nie świeciłem. Wczoraj 30minut dzisiaj godzinkę.

Co do glonów to ok :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wcale ciulato nie wyglada-no oprocz tego ze poktywa po skosie jest.i miniflotorek jak sprawna pompka tez smialo dziala i funkcjonuje.i ladnie sie juz krystalizuje woda.

pozdro


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła do mnie kolejna skałka a AquaMedica :) Powiem, że jescze lepsza niż 9 dni temu :D Lekka porowata i PEŁNA życia :D Zamówiłem 4kg a dostałem 5kg !!!! :D Mam już 13 kg skały i powiem szczerze już chyba więcej nie kupie bo zagracę akwarium :D Skały tyle, że nie można nic sensownego ułożyć :D

Akwa jak narazie (tfu,tfu) bez zielonych glonów :D

POZDRO

IMG_0392.jpg

IMG_0393.jpg

IMG_0394.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniutka ta skałka i jeszcze kilo gratis :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladna skala - bedziesz mial fajne mozliwosci budowania roznych dziwnych konstrukcji :) Zreszta nie narzekaj ze ze duzo, od nadmiaru glowa nie boli :D Najwyzej komus sprzedasz. Jedno co moge jeszcze powiedziec - mozliwe ze masz film na powierzchni wody. Nie jest to urgens, ale pomysl jak sie go pozbywac. Niby mala rzecz, a potrafi wkurzac :D


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest. ALe najlepsze jest to że do 2/3 baniaka :) a na 1/3 nie :D Nie wiem czemu. :D Kupię surface skimer :D Dzięki :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tak to jest jak się nie ma PH metru :) Od lania kalkwasser PH skoczyło do 8.6

Podmienić wodę? Mam PH bufer Kenta. Zastosować? Czy podmienić czystą RO z solą?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawić, szybk o wruci do normy, możesz trzymać takie ph, nic sie z tego powodu nie stanie nawet z pełną obsadą


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film na powierzchni mozesz sprobowac zlikwidować ustawiając jedną pompę tak , aby dmuchała mocno na powierzchnię.

edit: sory dopiero teraz obejrzalem zdjecia, masz jedną pompę. film masz na 2/3 i z tego co widze ta 1/3 bez jest po prawej stronie bo po lewej masz pompe skierowaną lekko w dół, wiec strumień wody idzie później po prawej stronie w góre ku powierzchnii na powierzchni idzie do środka przesuwając film na lewo.

póki nie masz zwierząt możesz sie swobodnie pobawić ustawieniem pompy na różne sposoby, wiec poeksperymentuj.

zeby podlaczyc ss i tak muisz kupic druga pompe, wiec proponowalbym kupic najpierw pompe i sprobowac ustawic ja na powierzchnie , jak nie bedzi eefektow to dopiero ssa.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podmieniłem 5% wody. Nareszcie coś się zaczyna dziać w moim baniaku :) już się martwiłem, że coś jest nie tak. Ale jak zobaczyłem 3mm zielone włoski na szybie i że górna część skały i tło zaczęly się robić brązowe (chyba cyjano :D) to od razu odetchnąłem z ulgą :D Na fotce widać 2 piękne apitazje. :D jutro ich nie będzie :D

6.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

". Ale jak zobaczyłem 3mm zielone włoski na szybie i że górna część skały i tło zaczęly się robić brązowe (chyba cyjano ) to od razu odetchnąłem z ulgą"

:):D:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to ubawilo :)

Bedzie jeszcze tak, ze bedzie sie martwil, ze ciagle sa glony na skale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno będę się wkurzał to fakt. Ale POMALUTKU :) Za 2 lata będzie OK :D:D:D:D:D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj przyszedł mi odpieniacz od Swira :Sad Jutro podziele się wrażeniami :D Jedno co narazie mogę wpowiedzieć to to że DZIAŁA :D :D przykleiłem dzisiaj pompkę i muszę poczekać do jutra aż wyschnie :D POZDRO

AHA: dzisiaj wykończyłem (tak mi się wydaje) większość apitasji :Di wyszła mi rurówka :D

Glony zielone i brązowe rosną ochoczo :D

Jutro fotki z działania tego cuda :D

1.jpg

2.jpg

3.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.