Skocz do zawartości
laris52

Dascyllus trimaculatus w symbiozie z ukwiałami

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie popularnego sklepu z morszczyzną jest podana informacja jakoby ryba ta żyła w symbiozie z ukwiałem Heteractis malu. Może ktoś z forumowiczów ma własne doświadczenia w tej kwestii? Albo może podrzucić jakieś sprawdzone źródło ? Ja znalazłem tylko tutaj http://akwa-mania.mud.pl/archiwum/a24/a24,3.html

Edytowane przez laris52 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie info o kompatybilnosci:

Three-Spot Dascyllus

Original description: As Dascyllus trimaculatus, from specimens collected in the Red Sea

Colour features and size: Black to light greyish (nuptial male), including fins; often with a small white spot on upper side that is larger, and therefore much more distinct, in young fish, which also have white spot on forehead. Maximum length 14 cm.

Similar species: Dascyllus albisella (Hawaiian Islands and Johnston Island) and D. strasburgi (Marquesas Islands) are similar in appearance. Both are endemic to relatively small areas in which Dascyllus trimaculatus does not occur. The young of D. albisella (and possibly D. strasburgi) sometimes associate with the anemone Heteractis malu.

Host anemone species: Entacmaea quadricolor; Heteractis aurora; H. crispa; H. magnifica; Macrodactyla doreensis; Stichodactyla gigantea; S. haddoni; S. mertensii.

Distribution: Widespread in the tropical Indo-West Pacific from East Africa to French Polynesia, and Australia northwards to Japan.

Sporo linków po angielskiemu: http://bfy.tw/5HPc

Swoją drogą ciekawa sprawa z tą symbiozą :)

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyje tez w symbiosie z ukwiałem crassa.Ale nie jest to taka symbioza jak u amphiprionów..coś bardziej jak przelotny romans:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.