Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz już działa dobrze? Jak testy wyjdą dobrze to myślę, że :wunderwaffe: na aiptazje można dać. Mam bardzo podobny baniak do Twojego. U mnie po miesiącu zamieszkały 3 kraby pustelniki Tribanarius Tricolor i ślimak strombus. Potem wywaliło glony na skale i dodałem małego niebieskiego jeżowca Lytechinus variegatus. Tam, gdzie przejdzie, zostaje biała skała. Z rybami to powoli. W poprzednim się pospieszyłem i źle to wyszło.

Jak będziesz miał testy, zmierz PH z samego rana, zanim zapalisz lampę. Będziesz wiedział, czy nie spada niebezpiecznie przez noc.

A i jeszcze. Hexatenia podobno sprawia kłopoty po jakimś czasie. Chrysus,np. jest fajny

Edytowane przez dwl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz działa dobrze tyko że Hydor pojechał do sklepu a zakupiłem tunze 9002. Teraz jest względny spokój :)

Z rybskami faktycznie nie będę się śpieszył w takiej bańce jak moja, to raczej będzie wzgledy praktyczne a nie upodobania akwarysty. Nie zmieści się dużo a muszą być pozycje obowiązkowe, na plagi, glony itp zobaczy się jeszcze :)

Zrobię testy i dam znać.

Tak byś to w ogóle ile ryb bezpiecznie można wpuścić do takiego akwa, bo miało być cztery ale już widzę że coś mi więcej wychodzi :)

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez Samoogon (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie chrysus, nie w tym litrażu i nie do korali .Polecam max 5 szt. Jest na tyle dużo, że będzie kolorowo i coś tam pływało, na tyle mało aby mieć stabilne parametry. Oczywiście polecam jakąś małą babeczkę najlepiej w zestawie z alpheusem randali. Parka błazenków do tego fridmani (jak się trafi parka to szał) Z innych propozycji pozostają piżamki, pterapogony (na pewno nie dwa), magnifici lub decory Do takiego litrażu idealny jest gobiodon np. okinawe...

P.S.

W/g mnie hexa obowiązkowo

Edytowane przez KODI (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw babka+krewetka też polecam i posiadam. Gobiodon fajny, jest jeszcze neon goby Elacatinus oceanops. Też mały i w dodatku ryby czyści. Z Karaibów są jeszcze Gramma loreto i Serranus tortugarum - nieagresywne, nieduże i ładne.

Jak słyszę ile ludzie mają problemów przez ukwiały to mi się odechciewa. A błazny zamieszkują też euphylie czasem.

Edytowane przez dwl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwa pojawiły się pierwsze szczepki. Przyszły też testy

NO3 POWYŻEJ 25

PO4 0.26

PH 8

KH 7,6

Radzono mi, żeby już zacząć zbijać azotany i podawać wódkę. Wiem że dojrzewanie jeszcze nie zamknięte i nie do końca jestem przekonany.

Można rozpocząć dozowanie na w miarę świeżym zbiorniku?

465435552cd877a38d8917af3cc696ed.jpg

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem zbijać NO3 właśnie po miesiącu. Ale u mnie to było 50+ i na tylnej ścianie wyrosło imponujące refugium glonowe :) Przez jakiś czas nie spadało, ale wtedy doczytałem, że przy tak wysokim poziomie dawka jest wyższa. Stosuję NO3PO4-X od Red Sea. W każdym razie dobrze byłoby mieć niskie PO4 i NO3 przed wprowadzeniem ryb, bo wtedy zaczniesz karmić i będzie większe obciążenie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być "miękasowo" to z wódką bym raczej poczekał. Cykl się jeszcze nie zamknął. Zbadaj wodę przed podaniem bakterii z pożywką, które mają wpływ na wynik testu. Poziom ok. 25 po 4 tygodniach, na żywej skale to niezły wynik. W/g mnie przy miękasach powinieneś zbić azot o jakieś 20. Poniżej tego poziomu niektóre miękkie zaczną zanikać. U mnie tak było z capnellą i sinularią, przy poziomie 5 pokurczyły się i zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ryby to jeszcze poczekam jakoś mi się nie spieszy za bardzo (tak jak do korali :) )

W założeniu i tak chce kontrolować poziomy azotanów i fosforanów, więc pewnie jest że wódeczka poleci .

Pytam dlatego, bo skoro przez ten miesiąc jakoś udało się uniknąć wiejszej plagi to zabijając parametry liczyłbym że jakoś to dalej pójdzie.

Nie mam jednak doświadczenia, ani nie znam tej metody. Przeczytałem topiki na ten temat i wygląda to obiecująco, niestety nigdzie nie natknąłem się, czy ktoś stosował ta metodę podczas dojrzewania.

Wydaje się, że skoro dawałem na start jakieś tam absorbery po to żeby zbijały nutrienty to nic nie powinno stać na przeszkodzie, ale pytam bo nie chciałbym sobie przez niewiedzę narobić szkód.

Z drugiej zaś strony brać morska wszędzie pisze o cierpliwości, z czym trudno dyskutować :)

Ma ktoś jeszcze jakieś jakies rady dla mnie?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lać czy nie lać oto jest pytanie?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Jak zajrzysz do nas na topic to zobaczysz jakie mamy aktualnie N03 :p

Fakt, że to dopiero nieco ponad tydzień ale pozostałe parametry wyglądają przyzwoicie. Jeśli po miesiącu (jak u Ciebie) będziemy mieć azotany na poziomie 30 to nie będę płakać. To dobry wynik :)

U nas liczę na refugium i bakterie anaerobowe. Ponoć te bakterię najwolniej się rozmnażają i to właśnie one wymagają najwięcej cierpliwości...

Swoją drogą my będziemy lać wódeczkę niedługo. Jakaś pożywka musi być a przy okazji chluśnie się czasem... z rybką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bym coś chlapnął i potrzebuje pretekstu żeby kobiete przekonać do otwarcia flaszki :) tylko nie jestem pewien czy bałaganu nie narobię. Dlatego pytam czy już otwierac czy czekać?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poczekaj jeszcze tydzień, zrób wszystkie testy i zobacz czy trend jest malejący czy odwrotnie. Wtedy może będzie łatwiej ocenić na czym stoisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wilku mowa :)

Przejścia nie były aż tak wielkie i raczej z naszej winy. Dobrze że już jesteś, czas chyba na trochę Twojego spojrzenia na akwarium :)

Korona się "kończy" dziś mam nadzieję ostanie prace i czas zacząć finalne testy już na akwarium. Mam nadzieję że wszystko pójdzie ok i postawie W końcu kropkę nad I :)

Korona będzie ze sterownikiem dolewką i takimi tam, jak wszystko dokończę dam opis w dziale diy.

Azotany nie spadają w czwartek przed dodaniem bakterii nadal było 50, od kilku dni dajemy małe dawki wódeczki 0,1ml dzienne.

Doszło kilka szczotek zoasów :)9bea05fd67e84d323f3543c04345ba67.jpg

Capella długo kręciła nosem ale teraz rozwaliła się jak basza, lobo zresztą również:

d909add9087300fefcb4f3bd57fcd153.jpg

P.S

Alexdemo witam ziomka, Ty też coś posoliłeś?

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexdemo witam ziomka, Ty też coś posoliłeś?

Wysłane z galaktyki S4

Moje akwa jest jeszcze w powijakach ale już niedługo się pochwale

Edytowane przez alexdemo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze jak widać również :)

Wiele tam nie mamy, ale staropolskim zwyczajem briareum się podzielimy.

Jeśli będziesz potrzebował zapraszamy po szczepkę i na coffe :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wilku mowa :)

Przejścia nie były aż tak wielkie i raczej z naszej winy. Dobrze że już jesteś, czas chyba na trochę Twojego spojrzenia na akwarium :)

Korona się "kończy" dziś mam nadzieję ostanie prace i czas zacząć finalne testy już na akwarium. Mam nadzieję że wszystko pójdzie ok i postawie W końcu kropkę nad I :)

Korona będzie ze sterownikiem dolewką i takimi tam, jak wszystko dokończę dam opis w dziale diy.

Azotany nie spadają w czwartek przed dodaniem bakterii nadal było 50, od kilku dni dajemy małe dawki wódeczki 0,1ml dzienne.

Doszło kilka szczotek zoasów :)9bea05fd67e84d323f3543c04345ba67.jpg

Capella długo kręciła nosem ale teraz rozwaliła się jak basza, lobo zresztą również:

d909add9087300fefcb4f3bd57fcd153.jpg

P.S

Alexdemo witam ziomka, Ty też coś posoliłeś?

Wysłane z galaktyki S4

Witam.

No i fajnie :) Wierzę, że z czasem będzie imponujące akwarium bo zapału nie brakuje :)

Co do wódeczki to daj znać po jakimś czasie jak działa.

My na razie się wstrzymujemy. Sporo poczytałem i przy DSB wódeczka się nie sprawdzi dopóki DSB nie zacznie hulać. Wiele osób z DSB zaczynało Vodka Method i bardzo szybko przedawkowali... Dlaczego? Tego nikt nie jest w stanie wytłumaczyć...

Ponoć bezpieczniejsze jest dawkowanie... octu. Przerabiałem tematy o dawkowaniach od cukru, mleka, wódki aż po ocet i właśnie ten ostatni dużo ludzi chwali.

Poszukam gdzieś tego artykułu i prześlę lub w wolnej chwili przetłumaczę.

Trzymam kciuki za spadek azotanów i stabilizację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmierzymy parametry i zobaczymy czy się coś ruszylo. Nie robię sobie nadziei bo właśnie że wzgl na przedawkowanie i dojrzewanie bardzo powoli dozuje gorzałkę. Z tego co się naczytałem trzeba bardzo uważać na spadek no3 pamiętając o dużej bezwładności tej metody. Również planowałem vsv Ale na początek sprawdzone metody :).

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nici z tego mierzenia :) postaramy się jutro zmierzyć.

A dzisiaj rano rhodactis wyglądał tak jak na zdjęciu.. Jakby się wywrócił na drugą stronę, oczywiście od razu zrobiłam akcję :) Koło południa się rozwinął spowrotem i teraz już leży porozwijany i wygląda normalnie.

post-26992-0-85880500-1464041018_thumb.png


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się wywrócił na drugą stronę, oczywiście od razu zrobiłam akcję :)

Tzn jaką ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy Kodi został obudzony bladym świtem , żeby wyjaśnił co to się stało grzybkowi...

Wczoraj doszedł lockline, wylot jest już przerobiony I testujemy gdzie ma wiać :)


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testy, niestety NO3 nadal w okolicach 50. Salifert pokazał za to 0.1 PO4 czyli spory spadek od ostatnich wyników.

Były już pierwsze zakupy w akwa wylądowała krewetka wunderwaffe i krabik czerwononogi. Nie wiem jak krewetka, bo zaraz na drugi dzień przeszła wylinkę, ale krab wziął się ostro do roboty. Jesteśmy trochę zdziwieni jego skutecznością :).

Czekamy aż wykaże się kreweta bo są trzy krzaczki aiptasji.

Od tego tygodnia większa dawka wódki 0,5ml dziennie.

Wczoraj po wynikach testów W panelu wylądował też purigen.

Co na pewno nas martwi to temperatura, już oscyluje wokół 27stC a gdzie tam do lata...

Dlatego też pytanie ile stopni stanowi niebezpieczną granicę? Kiedy powinniśmy reagować? 14e3fd874b9023d05bf8042e1b427691.jpg

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na miesięczne akwarium napierniczone zwierzaków macie ostro. Zeszłego roku temp. u KODI-ego w baniaku wynosiła 29. Wszystko przeżyło. W panikę trzeba wpaść powyżej 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.