Skocz do zawartości
Ufolud

Jak to podłaczyć by dzialalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupić

Power Compact - świetlówka actinic/white 10.000°K

lecz nie znalazlem oprawki.Może ktoś wie jak to podlaczyc oraz wie gdzie można dostać oprawke do takiego oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podlacz do pradu... nie moglem sie powstrzymac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma 2 piny to jedyne co potrzebujesz to dławika odpowiedniej mocy - zapłonnik jest już wewnątrz świetlówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz świetlówkę 20W w OBI (10 PLN), musisz ją wypatroszyć - plastik łatwo schodzi - masz gotową elektronikę i 100PLN w kieszeni. Oczywiście dodatkowo potrzebujesz gniazdo do PowerCompacta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak ma zapłonnik w sobie jak napisał loccutus to sprawa z patroszeniem świetlówki jest nieaktualna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ertman_176 :

A gdzie dostać "gniazda" do nich ?? I po ile ??

Oprawki do PC mają symbol 2G11 i są do kupienia w AQVA-LIGHT po 3,99 pln,uchwyty po 0,99pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra już posiadam wiec

Dla wszystkich którzy będą chcieli też założyć Piko Rafkę

oprawka do świetlówek o trzonku 2G11

opis: do świetlówek o mocach: 18W, 24W, 36W, 40W, 55W, 80W

Kosztuje : 3.99zl

6a06d5027574.jpg

uchwyt do świetlówek o trzonku 2G11

opis: uchwyt zapobiega wypadnięciu świetlówki z gniazda

Kosztuje : 0,99zł

9d524789ff5f.jpg

Link dla każdego :

http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p=35f41bb73c32&UID=6efc54c2cee1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2G11 to do świetlówki 4 pinowej - podłacza sie to identycznie jak rurki "normalne" czyli albo zapłonnik i dławik elektromagnetyczny albo statecznik elektroniczny. Podłaczenie jest proste - wystarczy sobie wyobrazić że to zwykła rura tyle że wygięta w U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos moze te PC ze sklepu Przemka http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_261_263&products_id=4663

Jaki one ma maja symbol czy to 2G11??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie to dla jasności pokazać na rysunku jak to kiedyś z HQI zrobiliście ??

I jak to z tym dawca jest - zarówką energooszczedna dla 18W świetlówki ??

Czy mozna to podłaczyć ??

I jaki statecznik elektroniczny proponujecie dla 55W moze być z aqva light ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO naprawde nie ma sensu kombinować z elektroniką wyrwaną z kompaktu do zasilania świetlówek, chyba że chodzi o te najmniejsze 8, 11 W. Świecić to bedzie i zmocniejszymi ale wystarczy luxomierz i już widać czarno na białym co te światło jest warte.

Stateczniki elektroniczne można tanio kupić w lunie: http://www.halogen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja ci mówie - kup statecznik 18W elektroniczny.

Żeby to dobrze (z pełną mocą ) i długo swieciło na elektronice wyrwanej z kompakta zintegrowanego nie wystarczy kupić "żarówki energooszczędnej" za 2zł w markecie bo tam to są badziewne przetworniczki samowzbudne - tylko trzeba rozbebeszyć dobrą żarówke typu np. Genie 6Y Philipsa a to już jest koszt 30zł w zwyż czyli porównywalny ze statecznikiem.

Chyba że dorwiesz gdzieś takiego Genie 6Y o mocy ok 20W przepalonego - w 90% elektronika jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

musisz kupić 1x18W i podłaczyć 1 rure, albo 1x36W (nie dotyczy elektronika) i podłaćzyć 2 rury.

Firma nie istotna. Jak ci zależy na świetlówce to kup taki któr wstępnie podgrzewa skrętki przed zapłonem co wydłuży życie świetlówce.

Inna rzecz ze ten bez podgrzewania - odpali nawet przepaloną rure :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na Allegro kupisz 1x18 w za 30,00 zł. Nie wiem jaki masz / planujesz zbiornik, ale statecznik 2 x 18 W kupisz za 33,00 zł (swój statecznik 2x55/58 W kupiłem za 45 zł) - mając dwie świetłowki możesz bardziej dostosować oświetlenie do oczekiwań jego mieszkańców, oraz oczywiście swoich.

Ja kombinowalem z kilkoma barwami (6000,6500,10000,13000, aktyniczna) i najllepsza dla mnie wizualnie wydaje sie kombinacja 13000 i aktyniki.

A do nastepnego tanka z całą pewnością nie będę wsadzał PC.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acidex - a dlaczego nie PC, cos z nimi nie tak?


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalety:

1) potrzebują mało miejsca

2) ... nie wiem

Wady

1) gorące jak diabli (kilka razy podczas manipulowania w akwarium już sie moimi 55W lekko poparzyłem - fakt po kilku sekundach, ale jednak) - od razu kombinuj jakieś chłodzenie (chyba że masz lampę z wiatraczkami)

2) u nas jest kiepski wybór

3) jak nie masz firmowej lampy, to jesteś skazany na korzystanie z gniazd takich, jakie są dostępne (jak ja), a tu mały klops, bo ani hermetycznych ani bryzgoszczelnych nie ma - trochę to wbrew bhp :(

4) odbłyśniki - ciężko o nie. A konstrukcja PC to naprawde niezłe marnotrastwo swiatła, jak ich nie masz (ja mam u siebie folię odbłyskową, myślę teraz nad przeróbką odbłysnikow od T8 ) to przez to, że jedna rura zasłania w poziomie drugą, jakaś część światła jest blokowana.

5) konserwacja (czyszczenie) jest bardziej kłopotliwe - nie jest łatwo wyczyścić szczeline między rurami, a szklane łaczenie rur jest kruche (tak uszkodziłem) swoja 10kK). Dodatkowo gniazda 2G11 są (chyba) samozaciskowe - wyjmowanie i wkładanie świetlówek im nie służy (a ja swoje PC czyszczę co 1-2 tygodnie)

6) utrata parametrów świecenia - róźnice w intensywności dwóch świetlówek o temperaturze 13.000 K (nowej i "starej" ) u swojego kumpla widziałem po 6 miesiącach (u mnie nigdy nie miałem dwóch takich samych, więc nie zdawałem sobie z tego sprawy). Wiem że T5 fachowcy także zalecają wymieniać po 6 miesiącach, ale tam różnicy gołym okiem nie widziałem.

7) ... podobno żywotność jest kiepska (porównywalna z T8 ) - ale to opinie z zagranicznych forów.

I tyle. Jak napisałem - następnym razem PC u mnie nie będzie

Pozdrawiam

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.