Skocz do zawartości
spiderm84

sps coś nie tak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wczoraj był fioletowy a dziś wygląda tak. Jakieś sugestie co się dzieje? Wczoraj miała miejsce podmiana wody w ilości 10%

Parametry wody mierzone przed chwil:

Dens 1024

NO3 5 ppm

PO4 0,25 ppm

CA 470 ppm

MG 1470 ppm

KH 8,3 dkH

post-24617-0-95129700-1461237336_thumb.jpg

Edytowane przez spiderm84 (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 80x36x40 (115L) z przegrodą z strony lewej, front i strona prawa opti white.

Oświetlenie: ZETLIGHT IOZEAN B100 - 50W (docelowo dojdzie sterownik oświetlenia)

Odpieniacz: HYDOR SLIMSKIM NANO

Falownik: JEBAO RW-4 4000L/H

Cyrkulacja: JEBAO DC-3000

Grzałka: ATMAN 150W

Sół: BLUE TREASURE REEF SEA

Piasek: BLUE TREASURE PREMIUM CORAL SAND 0,5-1MM

BLUE TREASURE PREMIUM CORAL SAND 2-5MM

ŻYWY PIASEK BIO-ACTIVE LIVE SAMOA PINK

Żywa skała: 12Kg

Start: 09/04/2015

Start wspomagany przez: MICROBE LIFT- SPECIAL BLEND

05facdf73c45e552e0810527dc4d7450u841a733.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się już nie dzieje - innymi słowy koral już nie żyje. Nie ma sensu pytać czemu bo tego nikt Ci na 100% nie powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze inne acry? Troche wysokie Po4 masz.

Wysłane z mojego myPhone Cube przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze pokombinowac i obciac te galaz z tylu, ale chyba bedzie za pozno.

Cos sie zmienilo w akwarium ?

Widze oswietlenie 50W/115 litrow ? PO4 jest jakby wysokie... Dlugo miales tego korala ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była to pierwsza acra kupiona na próbę jakieś 2 tygodnie temu w erybce. Wczoraj zrobiłem podmianę wody i wyszedłem do domu, a dziś taka niemiła niespodzianka w biurze na mnie rano czekała


Akwarium: 80x36x40 (115L) z przegrodą z strony lewej, front i strona prawa opti white.

Oświetlenie: ZETLIGHT IOZEAN B100 - 50W (docelowo dojdzie sterownik oświetlenia)

Odpieniacz: HYDOR SLIMSKIM NANO

Falownik: JEBAO RW-4 4000L/H

Cyrkulacja: JEBAO DC-3000

Grzałka: ATMAN 150W

Sół: BLUE TREASURE REEF SEA

Piasek: BLUE TREASURE PREMIUM CORAL SAND 0,5-1MM

BLUE TREASURE PREMIUM CORAL SAND 2-5MM

ŻYWY PIASEK BIO-ACTIVE LIVE SAMOA PINK

Żywa skała: 12Kg

Start: 09/04/2015

Start wspomagany przez: MICROBE LIFT- SPECIAL BLEND

05facdf73c45e552e0810527dc4d7450u841a733.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe zeby w 1 dzien stracila cala tkanke?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jak najbardziej możliwe że nawet w pare godzin zrzuciła tkankę. To RTN. Infekcja bakteryjna. Nikt jeszcze nie zgadł skąd to się bierze ale w akwarium może się zdarzyc po skoku kh lub po4,kiedyś dosypałem za dużo pelletek i też miałem taką przygodę. Innym razem przedobrzyłem z rowaphosem. Ale to tylko moje podejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał - nagła zmiana środowiska i tyle - dokładnie podałeś przykłady tego - sa acry które to zniosą ale nie wszystkie - Paweł już jako pierwszy dał odpowiedź że to trup


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ale szukając czemu tak sie stało u mnie natknąłem się na wszelakie artykuły gdzie były ogromne ilości licząc w kilometrach rafy obumarłej przez rtn. Korale zawijają się bardzo szybko. W naturze wiele się nie zmieni tak o...coś jest na rzeczy. Globalne ocieplenie :D ? Ja jedną echinatę uratowałem mocząc ją w wodzie z płynem lugola,powstrzymało infekcję i w połowie się zatrzymała. Tkanka fruwała że jakby złapać to pęsetą to by można było ją rozebrać ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.