Skocz do zawartości
picia385

wielki problem z glonami nitkowymi :(

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Od dłuższego czasu borykam się z plagą glonów nitkowych. przez to dziadostwo mam zawalony cały baniak sad.png

Baniak 128l odkupiłem od innej osoby. też było tych glonów, ale nie aż tyle... wcześniej świeciła słaba lampa t5 zamontowana od nowości (bubel). kupiłem nową led 120W. Na początku przesadziłem z oświetleniemi i świeciłem 12h (dzienny prawie na 100%). przez to zaczeły sie problemy. znajomy podpowiedział żebym zmniejszył oswietlenie na 20% dziennego(6h) i 50% nocnego (2h). świece tak już od ok 3 tyg a glony dalej sie rozrastają sad.png kupiłem 2 dni temu salariusa ale cos nie chce ich jeść :/

staram się przy każdej podmiance (czyli raz w tyg staram sie troszke tego dziadostwa wytargać) pomaga na 1 dzień...

proszę was o pomoc bo już sam nie wiem co z tym robić a glony zaczynają mi zarastać korale.

ostatnie testy:

Ca - 440

KH - 9,3

pH - 8,0

NO2 - 0

PO4 - 0,03

NO3 - 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wstaw jakąś fotkę A na glony pożycz od kogoś dolabelle

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pozyczaj,kup sobie preparat na glony w erybce chyba się nazywa Dino,chwałą go sobie ludzie nie tylko w pl.,wypróbuj i zobaczysz efekty.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie skała oddaje syfek. Coś w niej padło i teraz masz problemy. Z wodą może być ok. tzn znośnie ale martwa organika powoduje wzrost trawnika. Mialem tak na martewym kawałku montipory. Pojawily się takie glony, ale tylko tam reszta akwarium czysciutko.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak chcesz Ale jakiś czas temu mi dolabella Bardzo pomogła wyjadla wszystko do zera i poszła kolejny baniak do kumpla odrabiać

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki glon smakuje krabowi niebieskonogiemu. Czyści do białego.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pozyczaj,kup sobie preparat na glony w erybce chyba się nazywa Dino,chwałą go sobie ludzie nie tylko w pl.,wypróbuj i zobaczysz efekty.

chodzi Ci o to:

Fauna Marin Dino X

czy: Fauna Marin Ultra Algea X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci odradzam. Chemia to ostateczność. Zeby czasami nie zalatwilo ci krewetek czy ślimaków.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam obecnie w uk i dolabelli niestety nigdzie nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o to:

Fauna Marin Dino X

czy: Fauna Marin Ultra Algea X

Tak Dino x

Chemia ostateczność,gdyby był to produkt po którym zdychaja krewetki czy ślimaki to napewno był by zjechany już dawno na innych forach,póki co przy odpowiedniej dawce to nie słyszałem żeby coś zdechlo.Ale jak kto woli... .Możesz też czekać kolejne kilka miesięcy.I stosować zasadę z forum"samo przyszło samo pójdzie".heh.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat przestanie działać a glony wyjdą i tak. Przyczyną w mojej opinii jest skała i w niej siedzi problem.

Tylko wymiana skały.

Proponuje test. Kup kawalek czystej skały połóż tak aby nie dotykała tej z glonem i za jakis czas porownaj.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gruz skalny w panelu filtracyjnym. 1wiekszy kawalem byl wyciagniety jakies tydz temu. teraz zarasta powpoli drobnymi nitkami. podkreślam ze nie ma kontaktu z tamta skałą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Uzyj cos na po4.

Czy ten gruz masz od poczatku posiadania akwarium?

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karm mniej albo wcale przez jakis czas, lej probiotyke wyrywaj glony mechanicznie i odpieniaj. Musisz ta organike ktora jest źrodłem problemu wyjąc z akwarium przez wyrywanie i odpienianie. Przeciez jak cos zje tego glona to pozniej zrobi kupę...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Uzyj cos na po4.

Czy ten gruz masz od poczatku posiadania akwarium?

mobilnie

tak

Karm mniej albo wcale przez jakis czas, lej probiotyke wyrywaj glony mechanicznie i odpieniaj. Musisz ta organike ktora jest źrodłem problemu wyjąc z akwarium przez wyrywanie i odpienianie. Przeciez jak cos zje tego glona to pozniej zrobi kupę...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak właśnie robie przy kazdej podmiance... ryby dostaje 1 x dziennie jedzonko a korale 2 x tydz, wyrywam, odpieniam, leje bakterie ProDibio BioDigest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dostają tego zarelka raz dziennie? Moze Podziel ta porcje przez 3?

Polecam pelna linie AF, zobacz zalane 01.01.2016 sucha skala, suchy piach

Zero glonów

835ca19d928b46206f1376aee17b6d6a.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i strasznie szybko Ci porosły te korale przez niecałe 4 miechy na tym AF - wątek dotyczący ich produktów jest gdzie indziej

p.s.

daj receptę/pomóż koledze a nie zachwalaj jakieś produkty

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mu da ta magiczna metoda AF? Jak sie ma do problemu?

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dostają tego zarelka raz dziennie? Moze Podziel ta porcje przez 3?

Polecam pelna linie AF, zobacz zalane 01.01.2016 sucha skala, suchy piach

Zero glonów

835ca19d928b46206f1376aee17b6d6a.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

piękny baniaczek :thumbup:

ale w uk ciezko dostac cos z firmy AF.

tutaj bardziej RED SEA. I WLASNIE Z TEJ FIRMY STOSUJE SÓL : RED SEA SALT

ŻAREŁKA DOSTAJE PO MAŁEJ SZCZYPCIE W GRANULKACH... CO TRZECI DZIEN JAKIES MROZONKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF to nie jest lekarstwo na wszystko


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEDZONKO DLA KORALI Z FIRMY SALIFERT 2 X TYDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię ci wymień skałę. W tej masz truchło które oddaje syfek do wody. A nawet jak wodę będziesz mial super to one sa przyrośnięte do skały i tak będą miały dostęp do nutrientow. No chyba że jesteś cierpliwy i będziesz stosował naturalne metody. Polecam tego kraba. Albo ze 3 szt.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa skała = rozpoczęcie od nowa :/ nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybys tak przez nastepne kilka miesiecy nie podmienial wody ? Do tego silny odpieniacz na mokro, co sie da to wyrywac i szczotkowac ? Skale trzeba tez przedmuchiwac, bo glony zatrzymuja duzo detrytusu, ktory powinien wyladowac w odpieniaczu. Te zatrzymane resztki napedzaja wzrost glonow i tak w kólko.

Byly tu rozne dyskusje na temat podniesionego poziomu Mg, czy to jest skuteczne... U mnie pomoglo u innych widocznie nie, ale mozna sprobowac tym bardziej, ze chyba nie masz lasu akropor.

Jesli jakos wzbogacasz wode (amino itp) to zaprzestaj. Rowniez nie podawaj soli bez NaCl.

PO4 jest dosc nisko, jesli wierzysz w Twoj test, to ok, jesli nie, to jakis adsorber tez mozna wyprobowac.

Odpowiednie swiatlo, podwyzszone Ca, Mg, kH i cierpliwosc powinny w koncu przyniesc sukces. Samo czekanie zapewne tez, ale to moze dlugo potrwac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.