Skocz do zawartości
Darek S

Wyskrobałem odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziesiejszy dzień był pracowity i w końcu zrobiłem sobie odpieniacz. Jest prawie skończony, bo brakuje tylko części zamknięcia ale dorobie go juz w poniedziałek.

Jest 2cm niższy niż Deltec APF 600 bo ... nie wszedł by mi do szafki :)

95-deltecapf600a.jpg

Acha, podziękowania dla Thcskiby, który wyszukał dla mnie kawałek odpowiedniej rury :(


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rury można kupić w Tuplexie ale tylko 2m odcinki. Ja wymieniłem się z Thcskibą na inną rurę - o mniejszej średnicy a szare złączki kupiłem w korale.pl


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo przyzwoicie jak na pierwsze pienidlo. Widze ze ma tez na zasysanie powietrza wejscie :-)

Moze mi ktos wytlumaczyc jak dziala i po co jest ta rura z trojnikiem wysokosci rury reakcyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chroni przed przelaniem sie wody przez kubelek, kiedy odplyw sie zatka, ale pewnosci nie mam.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak , w razie zapchania sie odpływu woda przelewa sie rurą a nie kubkiem , przydał by sie jeszcze na końcu zawór


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam sie reguluje wysokosc slupa wody w komorze pienidla?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne cacko, napisz co to za pompa i jaka jest średnica rury?

Pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dluga rura z trojnikiem to odplyw wody z odpieniacza.A trojnik jest poto by jak najmniej bąbli powietrza wychodzilo z odpieniacza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rury z trójnikiem - taka rura mogłaby się zapowietrzyć bez otwartego trójnika, więc jest od góry otwarta. Pełni tez funkcję troszkę redukcji bombelków (to zauwazyłem u kolegi) i powietrze zbierałoby się na szczycie - czyli gdzies w kolanku gdyby nie było trójnika - w końcu zapowietrzyłoby układ IMO. Ten odpływ praktycznie nie powinien się zapchać - rura ma srednicę 3/4 a przewidywany przepływ to tylko 600-800 l/min, ale gdyby to faktycznie przeleje się rurą a nie kubkiem. Powietrze zasysane jest przez oryginalną zwężkę, która był dołączona do pompy Macro 2000 l/h z wirnikiem igiełkowym. (Podobno w Beastach sa takie). Regulacje słupa wody dokonuje się przez regulację ilości powietrza - u mnie muszę jeszcze wywiercić dziurke koło trójnika na zaworek regulacji powietrza i pociągnąć tam wężyk. Być może jeszcze jakoś ale na razie nie wiem ..:) Moja rura reakcyjna ma 120mm , szyja 80 a kubek 150mm.

Zawór pewnie będzie na odpływie - zobaczymy czy będzie trzeba, bo mam zawór na rurze podającej wodę z akwa do odpieniacza i tam może sobie ustawię przepływ.

Odpieniacz nie jest taki wymuskany jak Świra czy Thcskiby, ale działać powinien :( .


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek S :

Regulacje słupa wody dokonuje się przez regulację ilości powietrza - u mnie muszę jeszcze wywiercić dziurke koło trójnika na zaworek regulacji powietrza i pociągnąć tam wężyk. Być może jeszcze jakoś ale na razie nie wiem ..:( Moja rura reakcyjna ma 120mm , szyja 80 a kubek 150mm.

Zawór pewnie będzie na odpływie - zobaczymy czy będzie trzeba, bo mam zawór na rurze podającej wodę z akwa do odpieniacza i tam może sobie ustawię przepływ.

Odpieniacz nie jest taki wymuskany jak Świra czy Thcskiby, ale działać powinien :) .

W tego typu odpieniaczach regulację poziomu wody przeprowadza się zaworem na odpływie, a nie ilością powietrza :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten odpieniacz :(

Jedna rzecz mnie tylko martwi. Ta podstawa. Nie odpadnie? Mocno trzyma? POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

no i fajny , Darek tylko co to za pompka jest ?

Pompa nazywa sie Macro ma 2000 l/h i jest z Tajwanu. To wszystko co można odczytać z naklejki. Ma wirnik igiełkowy i ładnie pieni bo sprawdzałem. Powinna być OK.

Do @Rebcia - jeśli będzie potrzeba to po prostu wkleję ten zawór wzdłuż rury lub na wylocie- oryginalnie tez go nie ma, ale ten wylot jest wogóle "goły".

@Mario - nie powinna odpaść bo uzyłem kleju do takich plastików właśnie do klejenia krawędziowego. Na próbę przykleiłem coś i nie można było oderwać - pękło obok.

Jest dobry bo nie powoduje takich mikropęknięć jak klej, który miałem kiedyś. On rozpuszcza klejony plastik i po krótkim czasie zasycha tworząc jednolitą spoinę. Jest dodatkowo przeźroczysty :(


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha

No to super :(

PIERWSZA KLASA :)

Kurde sam kidyś wezmę się za takie rzeczy :D

Swir to dobry nauczyciel. Dobrze, że nie robi samochodach :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozpakowaniu pudełka nie ma zaworu do regulacji - to fakt - ale żeby dobrze ustawić Ap600 czy APF600 taki zawór jest niezbędny. Piszę to bo miałem taki odpieniacz i nie mam skłonności do fantazjowania :) Ewentualnie istnieje możliwość postawienia go w sumpie i poziomem wody w nim regulowanie poziomu w samym odpieniaczu. W instrukcji APF600 jest napisane aby zaworem ustawić poziom wody na wysokości kołnierza od kubka i potem ustawiać ilość dozowanego powietrza. Jak dasz za dużo powietrza do pompy to pęcherzyki mogą być za duże aby odpieniacz prawidłowo pracował. Mniejsze pęcherzyki = większa ich ilość = większa powierzchnia, na której jest nasz niekochany syf :(


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dokleję zawór :(

Chyba że akurat trafię z poziomem wody w sumpie - który mam stały


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzenie jest problemem w układach, gdzie obiek jest wymuszony przez ssanie wody z układu, a tu masz raczej wode do układu wpychaną. Jak się zbierze nadmiar powietrza, to po prostu zostanie ono wypchnięte. Więc ta rura przy trójniku będzie miała funkcję jedynie antyprzelewową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze :)

Jestem zadowolony. Oto fotka z początku jego pracy :

95-odpien.jpg

Pompkę kupiłem okazyjnie używaną od kogoś.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem klejem Cosmofen PMMA oraz klejem o nieznanej nazwie, bo mi troszke odlali w zakładzie reklamy, gdzie kupowałem płyty pcv. Oba przeźroczyste.

Natomiast elementy rurowe z szarego pcv kleiłem normalnym, śmierdzącym MetriWeld 15010 - takim w puszce z OBI - jest lekko żołtawy.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.