Skocz do zawartości
Gość

Co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Aiptasia?

eeb0db350f711df7d20a5ea51523d355.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To mój start zbiornika i pytanie czy potraktować punktowo wrzątkiem poza akwarium?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fresz, najwygodniej w akwarium nawet możesz to zrobić, strzykawka z igłą. napełniaj octem.

Obróć sobie skałkę, poczekaj, aż mocniej wyjdzie do światła i wtedy delikatnie podsuń igłę i jak najbliżej podstawy nogi pryśnij octem, od razu odejdzie od skały.

A jeśli masz możliwość, wiadomo, najlepiej poza akwarium w misce z wodą to zrobić.

Później to miejsce przepłukujesz wodą morską i po sprawie. Nawet nie puści zarodników.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki Piro za podpowiedź ;) będę działać.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w pierwszym swoim akwarium, jak kupiłem 6kg żywej skały trafiłem na 2 majano i z 70-90 aiptasi.

Próbowałem wrzątek, wodę RO. najlepsza metoda z octem.

Jeśli ci się nie schowa, a polejesz octem, sama aż ucieknie z dziury.

I jeszcze jedna ciekawostka, jak niektórzy próbowałem zakleić dziurę, w której się chowała aiptasia, porada jednego gościa.

Wyszła w innym miejscu. A jeszcze inna puściła masę zarodników i przez skałę jakoś przelazło.

Więc na pewno nie zaklejać. A dłubanie łatwo ją odłupać, ale w 90% puszcza nasienia w wodę. Ponadto niszczysz sobie fragmentami skałę


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wstrzyknąłem jej ocet w nogę, szybko się zamknęła. Wyskrobałem wypłukałem i skała wróciła do akwarium ;) zobaczymy na ile skuteczna metoda. W przyszłości w planach wundermanni albo berghi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.