Skocz do zawartości
harnas

Silnik z drukarki do pompy dozyjacej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktos probowal uzyc silnik od drukarki, lub caly walek do napedu pompy dozujacej. Na oko powinien miec duzy moment obrotowyw.

Gdyby ktos byl zainteresowany to mam stara drukarke HP 850C do oddania. Jest sprawna ale cierpi na typowe dolegliwosci - rozmazywanie itp wiec do druku juz sie zbytnio nie nadaje.

Czekam pare dni na chetnych. Jak nie bedzie to wywalam sie smietnik.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tylko jak tym sterować ??

JA osobiscie posiadam maszyne cnc do styro która działa w współpracy z kompem ale to inna bajka ...

Mozesz cyknąć fotke silnika ??

Na allego po wpisaniu silnik cnc dostaniesz wiele róznych silników od drukarek czasami po smiesznych cenach

Co do momentu obrotowego to 0,2-4N/cm to żaden problem tyle ze gabaryty tych silników są powiedzmy spore ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce robic pompy tylko pozbyc sie drukarki.

Ale chyba powinienem przeniesc do targowisko.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie wtrące - a na cholere silnik o jakiejś wydumanej mocy - w drukarce pewnie są jakieś przekładnie no nie których mozna użyć. A dla sterownika wysłać 1000 impulsów zamiast 100 to chyba żaden problem :)

Kiedyś zadeklarowałem że jak mi ktoś wymodzi mechanike to zajme się elektroniką do tego - nadal aktualne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekladnie glownie sa po to aby obsluzyc caly ruch papieru, czasami i glowicy. Pomysl swietny poniewaz koszty pozyskania silnika sa zerowe. Za to silnik krokowy jest bardzo pecyzyjny, brakuje tylko kawalka mechaniki do obslugi np: dozownika :( Elekronika odbarowal nas loccutus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem - wykorzystajcie jakiś silnik 4 fazowy to sie to szybko zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik to pikuś. Problem to właśnie zrobienie mechaniki przepompowania wody. Mnie właśnie rozleciała się głowica w SP3000 więc sobie ja rozebrąłem i dokładnie pooglądałem. IMHO, w warunkach DIY stworzenie analogicznego mechanizmu uważam za dość trudne. Trzeba zachować sporą precyzję przy dużej wytrzymałośći elementów.

Jedyne rozwiązanie jakie uznaje za realne, to to ze strzykawkami. Ale tu może byc problem z wytrzymałością strzykawek. Wymiienianie ich co tydzień czy dwa może być troche upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Strzykawka z gumowym tłokiem nie ma takich dużych oporów tarcia jak zwykłe jednorazówki a i też nie bedzie wykonywała dużych ilości cykli - 7 - 14 tygodniowo to maksymalny max....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego chcesz to stosować. :) Jak do balinga, to masz racje. Ja akurat patrze z perspektywy uzupełniania odparowanej wody. A tu trzeba przepompować przynajmniej z 1-2 litry dziennie. A to daje ze 50-100 cykli dziennie.

I co byście radzili na taką wydajność? Strzykawki wytrzymają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dolewki żadnych strzykawek - bierzesz w charakterze pompki nawet najmniejszy filterek aquaszuta i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.