Skocz do zawartości
big daddy

Hydor Slim Nano problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zakupiłem sobie w/w odpieniacz do swojej pierwszej solniczki. Nie misiek dużego wyboru bo ograniczał mnie wymiar panela.

Akwa 120l razem z panelem. 60x45x45

Pierwszy problem to taki że odpieniacz chodzi jak transformator wysokiego napięcia :( normalnie jakaś masakra, nie wiem jak będzie można żyć w tym pokoju gdzie jest akwa jak chce obejrzeć film to trzeba go wyłączyć tak buczy.

Zna ktoś jakiś sposób żeby go wyciszyć/zmniejszyć wibracje?

Teraz gorsza rzecz nie pieni...

Chodzi już tydzień, ale nadal bez zmian :(

Jest tak:

Albo kubek jest całkiem pusty(jeśli ustawie go odpowiednio wysoko tzn nawet dwa milimetry nad pianą)

Albo przelewa jeśli tylko piana ma kontakt z kubkiem(wspina się po nim i przelewa w ciągu kilku minut )

Za Chiny nie mogę tego ogarnąć, jak już tak nap....dala to chociaż żeby pienił dobrze :angry:

Może ktoś z Was mi pomoże, jestem początkujący i jest duża szansa, że czegoś nie wiem.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samoogon . Po pierwsze sprawdż czy odpieniacz nie dotyka bezpośrednio szyby [ może przez to wprowadzać się w rezonans]. Po drugie ustaw odpieniacz tak aby lustro wody znajdowało się ok. 10mm poniżej górnego poziomu kratek w odpieniaczu. Resztę powinieneś wyregulować wysokością samego kubka. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj mu 2-3 tygodnie na "dotarcie". Ustaw poziom wody mniej więcej po środku pionowych pasków- wlotu, poziom kubka delkatnie powyżej miejsca gdzie wytwarza się piana, czyli tuż nad lustrem 1-3 mm i nie dotykaj. Niech pochodzi. Bąble miną, warczenie ustanie (jeśli nie jest spowodowane tym że go jakimś tam cudem źle poskładałeś). Generalnie to problemowy odpieniacz. Sam mam taki. Wziąłem ten, bo akurat w e-rybce nie mieli małego Tunze. Owszem- spełnia swoje zadanie, to fakt. Mój chodzi cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyka, już suwmiarką go ustawiałem :p, mam małą komorę co nie pomaga na pewno. Odstęp to około 7mm z każdej strony, ale jest.

Już go dwa razy rozebrałem na części i składałem. Wg mnie i rysunków wszystko jest ok.

Ustawień próbowałem różnych i zazwyczaj jeśli pieni to zapewnienie kubka zajmuje mu od 1 do 5 minut....

Chyba coś nie tak :(

Problem w tym że piana jak już "złapie" się kubka to leci jak szalona :p, lub wcale...

Zupełnie jak kobieta :)

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez Samoogon (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym ustawił odpowiedni poziom wody, wsadził kubek i niech pieni ze 3 tygodnie, opróżniał konsekwentnie kubek i tyle. Przede wszystkim - nic nie majdrował. Ustawiony i amen. Gdyby to nie pomogło- wtedy zaczął bym się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor ma to do siebie że lubi być dość głęboko zanurzony, nawet do 3/4 wysokości kratek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najgorsze co możesz zrobić to przestawiać go co jakiś czas. Daj mu czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, posłucham mądrzejszych :)

Widzę że w słonowodnym najważniejsze jest coś na sraczkę :D

Niech sobie buczy, zobaczymy za jakiś czas.

Dlaczego ja kurcze nie znalazłem tunze wcześniej....

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj nano slim 135 docieral sie okolo miesiaca. Wiec cierpliwosci bo nie jest tak jak pisze instrukcja ze po 7 dniach juz powinno byc ok:)


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie liczyłem na cenne rady :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz stabilizację osi wirnika. Nic się nie dotrze on po prostu dostaje wibracji na osi.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to sprawdzić?

Rozebrałem to i wszystko wydaje się ok, nie ma luzu, choć jak zakręce powietrze to przestaje buczeć, ale i zaczyna trzaskać wirnik.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez Samoogon (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój dla odmiany buczy jak mu przykręcę powietrze. Mam otwarty "na full", choć chętnie bym go używał na pół gwizdka, bo mam obawy że pierze mi za mocno wodę. Mam ledwie 64l brutto. Netto szacuję na 50-52l. Trochę za duży jak na ten litraż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mocowanie osi w tej jakby zakretce nie w korpusie. Tu bywa najczęściej luz. Pompa to chyba Ario 2 jak pamietam. Jak bedzie tam luz to wibruje cała pompa a odpieniacz zamiast pienić warczy jak traktor. Oczywyscie troche pieni ale to nie to. Jesli hlosno chodzi nawet na sucho to bedzie dodatkowy dowód, ze moge miec racje. A to używka czy nowy?

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nowy, ale na sucho rzeczywiście głośno chodzi, z tym, że tak chodzi każdy filtr bez wody. Wirnik się obija o ścianki.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu, jak wygląda sytuacja? Chcę go nabyć i wsadzić bezpośrednio do akwarium bez użycia panelu. Kwadratowy, czarny jak panel więc po co paprać się sylikonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, że go oddałem :) teraz mam tunze 9002 i jestem zadowolony.

W akwarium pewnie nie byłoby problemu wibracji, u mnie buczał jak transformator. Nie dało się żyć...

Jeśli się zdecydujesz polecam na allegro gościa, ma najtaniej i wysyłka gratis. Odpowiednie podejście do klienta i szybko oraz sprawie załatwiona sprawa. Jeśli nie znajdziesz pisz priv dam ci linka.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba jego estetyka, lecz najważniejsze jest by spełniał swoje zdanie. Aukcję znalazłem i o ile w temacie mojego zbiornika nikt mi go z głowy nie wybije to po weekendzie zamawiam. Liczę że w zbiorniku bez panelu będzie cichy jak te z Youtube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bo sprawdzałem i różnica była bardzo duża.

Odpieniek jak piszesz jest świetnie wykonany i estetyczny. Musisz zadbać o jakąś dolewkę, żeby utrzymywać stały poziom wody, ja miałem problemy z regulacją przez to.

Nie mam zamiaru wybijać Ci go z głowy, ale rozejrzyj się jeszcze za jakimś tunze, 9001, 9002 czy dla mnie najlepsze wyjście, bo przyszłościowe 9004(niestety mam za mały panel choć jest tylko 1,5cm szerszy od Hydora).

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam panelu :) dolewka będzie to mam w planach na sam początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.