Skocz do zawartości
kgb

Błazny - białe plamy i drgawki

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki rys historyczny.

cztery miesiące temu kupiłem parkę błaznów. Jeden z nich po dwóch miesiącach padł. Dostał białych nie regularnych plam (tak jakby zapleśniałych), drgawek, przestał jejść i ciągną za sobą podłużne kupki.

Zrobiłem miesięczną przerwę i kupiłem następnego.

Ten padł już po dwóch tygoniach od włożenia do akwa. Objawy były takie same jak poprzedniego.

W akwa pływają jeszcz ( i mają się dobrze) babka i samotny błazenek. Mam trzy krewetki czyszczące.

Boję się kupować trzeciego błazna.

Co czynić aby kolejny nie stał się ofiarą ?

F1


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze ten zywy blazenek jest nosicielem choroby a sam nie ma obiawow . polecam lampe UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś go włożyć do słodkiej wody RO na 10-15 minut?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem o UV.

Pytanko: jeżeli UV to jak mocne i ile, oraz kiedy ją włączać. Na forym jest opis w wątku http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=86783#86783

ale pytanie jak to się ma do akwa 85l, czy moc lampy zależy od pojemności akwa ?


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wkładałe mgo do wody. Doradxzano mi czosnek, podwałem ale ze względu że nie jadł dużo to i skutek raczej mizerny


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampe UV nalezy dobrac do wydajnosci pompy ktora pompuje wode z sumpa do baniaka


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.