Skocz do zawartości
piotrp1973

Dojrzewanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy że idzie ku dobremu :)

Myślę,że tak:) za 2 tygodnie planuję kupić parę szczepek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko delikatnie , bo prawidziwe plagi to się zaczną, a szkoda korali.

Chociaż cie rozumiem , sam nie mogłem się doczekać i też kupowałem.Błazny wpuściłem po 2 miesiącach i mają się dobrze.

Natomiast korale ucierpiały szczególnie zoa i szczepki twardych(zarosły je glony po pól roku od zalania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja z żywą skałą i wodą ze starego zbiornika już po 2 tygodniach dałem pierwsze korale. Minął miesiąc i ani grama glonu a korale zwiększyły swoją objętość.

Zapomniałem dodać że żadnych testów nie robiłem do dnia dzisiejszego...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie też się cieszę że w miarę udaje mi się unikać glonów.

Trzeba mieć świadomość, że i tak kiedyś plaga wystąpi.

Jeśli będę o tym myślał w ten sposób to może skutki nie będą opłakane.

Przy podejściu "u mnie na pewno nie będzie" średnio to widzę :)

Mam sporo na sumieniu bo korali trochę nawrzucałem, ale na ryby przyjdzie czas, nawet jeszcze nie myślę. Może jakaś jedna sprzątająca, reszta jak zbiornik stanie na nogi tzn po pół roku.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie też się cieszę że w miarę udaje mi się unikać glonów.

Trzeba mieć świadomość, że i tak kiedyś plaga wystąpi.

Jeśli będę o tym myślał w ten sposób to może skutki nie będą opłakane.

Przy podejściu "u mnie na pewno nie będzie" średnio to widzę :)

Mam sporo na sumieniu bo korali trochę nawrzucałem, ale na ryby przyjdzie czas, nawet jeszcze nie myślę. Może jakaś jedna sprzątająca, reszta jak zbiornik stanie na nogi tzn po pół roku.

Wysłane z galaktyki S4

Jeszcze o takim akwa nie slyszalem, zeby byly same korale bez ani jednej rybki.... Co Ty tam masz nawrzucane i jak dlugo juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) nie że nie będzie nigdy po prostu nie to jest priorytetem.

Jaram się koralami, ryby to na razie niepotrzebny dodatek.

Akwa stoi dwa miesiące, jakoś się kręci. Chciałbym zacząć już je karmić bo trochę widać po kolorach, że przydała by się jakaś suplementacja, ale boję się wachnięć parametrów na świeżym zbiorniku. Zatem ostatnie co zrobię to wypuszczę tam jeszcze ryby ;) co jak pisałem nastąpi, jednak dopiero wtedy jak system dojrzeje na tyle, żeby przyjąć dodatkowe obciążenie.

Mam jeszcze trzy akwaria tyle że słodkie, rybek w nich dość :)

Nie wiem jak wrzucić linka do mojego tematu bo jestem na tapatalku, ale akwa nazywa się "słone coś" w dziale do 250l, zapraszam bo mam sporo dylematów :)

Jednak się udało :)

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84351-Słone-"Coś"

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacząć już je karmić bo trochę widać po kolorach, że przydała by się jakaś suplementacja, ale boję się wachnięć parametrów na świeżym zbiorniku. Zatem ostatnie co zrobię to wypuszczę tam jeszcze ryby ;) co jak pisałem nastąpi, jednak dopiero wtedy jak system dojrzeje na tyle, żeby przyjąć dodatkowe obciążenie.

Mam jeszcze trzy akwaria tyle że słodkie, rybek w nich dość :)

Wysłane z galaktyki S4

edit: lepiej nie pisac o takiej porze ( i tym b na kilku forach). Myslalem o jednym watku, a pisalem na drugi. Miekasy nie sa wymagajace, wiec mozesz je trzymac i bez ryb. Ale tak czy owak bez ryby to jakies martwe mi sie wydaje akwa.

Ja sie na nocnego marka nie nadaje jednak :chris: Tak ogolnie zapomnij te wypociny moje :ninja: Dobranoc

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mi dałeś do myślenia...

W takim razie będę szukał w tym kierunku informacji. Również EOT.

PS. Pozdrawiam nocnych marków ;)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Minęły 3 miesiące od zalania mojego 60 litrowego Dennerle. Wprowadziłem już jakiś czas temu życie, nie zapeszając wszystko ma się dobrze, oprócz rurówki która zdecydowała się wyjść i została zjedzona przez kraba lub krewetkę. Dojrzewanie u mnie przebiegało bardzo delikatnie, nie mam odpieniacza białek. Działa tylko filtr z zestawu Dennerle. Spróbuję zamieścić jakieś fotki ale nie wiem czemu mam z tym problem, please o pomoc jak to zrobić , może są w zbyt dużym rozmiarze? Pozdrawiam

Dnia 15.07.2016 o 11:52, piotrp1973 napisał:

Witam. Minęły 3 miesiące od zalania mojego 60 litrowego Dennerle. Wprowadziłem już jakiś czas temu życie, nie zapeszając wszystko ma się dobrze, oprócz rurówki która zdecydowała się wyjść i została zjedzona przez kraba lub krewetkę. Dojrzewanie u mnie przebiegało bardzo delikatnie, nie mam odpieniacza białek. Działa tylko filtr z zestawu Dennerle. Spróbuję zamieścić jakieś fotki ale nie wiem czemu mam z tym problem, please o pomoc jak to zrobić , może są w zbyt dużym rozmiarze? Pozdrawiam

Udało się , choć mocno pomniejszyłem i straciły troszkę na jakości, nie oddają kolorów jakie są w rzeczywistości. Pozdrawiam

post-24237-0-84738800-1468576276_thumb.jpg

post-24237-0-84698000-1468576293_thumb.jpg

post-24237-0-51483800-1468576309_thumb.jpg

post-24237-0-87742100-1468576321_thumb.jpg

Edytowane przez piotrp1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 2 błazenki i niestety jednego znalazłem rano na podłodze:( choć mam szklaną pokrywę ,jednak 1cm szpara jej wystarczyła. Jakieś sugestie jak zabezpieczyć na przyszłość? dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kupiłem 2 błazenki i niestety jednego znalazłem rano na podłodze:( choć mam szklaną pokrywę ,jednak 1cm szpara jej wystarczyła. Jakieś sugestie jak zabezpieczyć na przyszłość? dziekuje

Nocne oświetlenie. Często pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocne oświetlenie. Często pomaga.

Własnie słyszłem.. mam zaprogramowaną lampę fabrycznie i o 23 wyłącza się oświetlenie, spróbuje przeprogramować. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo regulowany zasilacz antenowy

http://allegro.pl/li...sw-ele-1-1-0819

i kawałek niebieskiej taśmy led lub niebieska led z auta

http://allegro.pl/li...w2-hou-1-1-0812

a jak to spiąć razem?

A co do dojrzewania, to u mnie już trwa rok i widać, że się kończą plagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kupiłem kawałek paska led (3 sztuki) plus do tego zasilacz za 12 złotych w tym samym sklepie. Koszt- 13 PLN. Działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2-go błazenka i jakoś się lepiej "dogadują" :) ten który w pierwszej dobie wyskoczył z akwarium mimo pokrywy nie był chyba dobrze tolerowany przez większego. Teraz są tej samej wielkości i widzę ,że czują "miętę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.