Skocz do zawartości
promil

Aptasia ,a Joses Juice jak uzywać.

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr a jak już wytępi wszystkie Aiptasie to czym się żywi?.Przyjmuje zastępczy pokarm czy poda z głodu?

Pozdrawiam wszystkich walczących z tym cholerstwem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy używał ktoś "Tropic Marin Elimi -Aiptas". Wydaje sie że to tańszy odpowiednik JJ, ale wolę nie ryzykować. Jeśli ktoś próbował to proszę o opinię.

Solidarność w walce z aiptasiami :)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon rostratus jest kiepski w zjadaniu aptasi o ile wogóle ją je...

a tym produktem "Tropic Marin Elimi -Aiptas" nie zawracaj sobie (_I_) mało skuteczny-cos w porównaniu do kalkwasser'a


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodek ta rybka polecana przezemnie zywi sie zarowno mrozonkami jak i suchymi pokarmami.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie.Jaka ładna i nie dużą rybke kupic do biologicznego tepienia pozostałości Aiptasia?

Czy ktorys z Chetoników bedzie sie nadawał?

Jesli tak,to prosze o jakies namiary,bo wybieram sie na zakupy ok środy.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy ,jutro wybieram sie na zakupy :(


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acreichthys tomentosus

Seegras - oder Tangfeilenfisch

Przydalby sie jakis kumpel u ktorego tez rosna Aiptasie. Jak zje u Ciebie to moglibyscie sie nia co jakis czas wymieniac.:(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Chetonik bedzie również odpowiedni jako 'kosiarz" Aiptasia?

Tylko nie znam dokładnej nazwy.khmer takiego ma i wcina mu te paskudztwa :(


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie napewno bardziej podobal sie paniom.:(

Mysle, ze nie ma gwarancji, ze jakakolwiek ryba rzuci sie na aiptasie. Napewno trzeba je ze 2 tygodnie przeglodzic w tym akwarium a majac inne ryby, rozne smakolyki same im wpadaja do pyska.:) Wtedy przestaja wspolpracowac z panem.

No i zawsze pozostaje niebezpieczenstwo, ze beda podgryzac inne korale.

Mimo to uwazam, ze wytepienie plagi aiptasii jest mozliwe tylko za pomoca ryb. I tansze, nawet gdyby trzeba bylo experymentowac z kilkoma.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już po zakupach,zamiast Chetonika ,który tak wogóle nie zabardzo pasuje do 112l mini rafy ze względu na swoje rozmiary,zakupiłem jak pisalem w innym temacie Wargatka Czyszczacego i Liliowca.Ale wracajac do tematu,skonczył mi sie własnie J.J i zamierzam sie zabrac za Aiptasie w inny sposób,a dokładnie za pomoca podawanych tu przykładow gestej papki Ca(OH)2.khmer jest taki miły i odyspie mi firmowego wodorotlenu Ca.Jestem ciekawy czy rowniez tak skutecznie bedzie eliminował te paskudztwa.

Jestem dobrej mysli:)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.