Skocz do zawartości
Koper

led 5cm nad wodą?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

będzie świecić 30W (18 ledów 3W może świecić MAX 54W - ale jak się ograniczy moc ... to zostanie tyle na ile jest wysterowane/ustawione)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz Marku mi powiedz czy w reefmaxie te 30 w led plus 3x24w rury nie będzie przegięciem?

Cel dołożenia ledów to doświetlenie dołu bo mam tak ułożoną skałe że trochę mi zasłania a tak wypchnę ledy na sam przód by nie świeciły bezpośrednio na sps które sa na szczycie.


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, podeślij zdjęcia, ta lampka bedzie pobierać 30W i tak samo świecić, ale szczeże powiem że za te pieniadze lepiej zrobić samemu:) Marek nie widziałeś przypadkiem na ebay zasilaczy ściemnianych? szukam i szukam.... i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, podeślij zdjęcia, ta lampka bedzie pobierać 30W i tak samo świecić, ale szczeże powiem że za te pieniadze lepiej zrobić samemu:) Marek nie widziałeś przypadkiem na ebay zasilaczy ściemnianych? szukam i szukam.... i nic...

Jakbym umiał to bym zrobił:-) Ja raczej biurowy gryzipiórek jestem:-) DO tego leniwy:-)

I szczerze mówiąc niewiem czy bym się porwał na morskie gdybym wiedział ile czasu by mi to pochłonie:-) CHoć nie żałuję do obrobienia mam jeszcze 15 słodkich zbiorników ale zliczając czas to wychodzi po połowie z czasem 15 słodkich 1 słone:-)


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie mam refmaxa :) to nie wiem - wszystko zależy co tam trzymasz - jeżeli chcesz tylko doświetlić to warto spróbować

nie widziałem/szukałem regulowanych (po co przepłacać) , wolę dać drivery jakie chcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 słodkich?? dobrze widze? gdzie ty to trzymasz? ja mam teraz słodkie 300 w salonie i morskie 64l+panel 30l w sypialni, ale słodkie już sprzedane czeka sobie na przeniesienie, w salonie stanie juwel trigon 190 morskie a to male morskie likwidacja (no przeniesienie do dużego), ale najpierw lampka, i cyrkulacji jeszcze mi brakuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na regale mam 12 plus 3 luzem 66697eb2943dc0039ad3ed269cb0a8b4.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no szacun :thumbup: musi zabierać sporo czasu, co tam trzymasz? wyglada na chodowle krewetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.krewetki.eu Zaczęło się od 3 ale trzeba mieć po 2-3 zbiorniki na odmianę by selekcjonować. Troszkę się rozrosło.

Fajne hobby :-)

Wcale nie zajmuje mi to więcej niż morszczak ten mój mały przynajmniej na tym etapie. mam nadzieje że jak się dobrze dojrzeje to będę miał więcej czasu dla siebie:-)

tu masz mój kanaj jakbyś chciał sobie pooglądać:

https://www.youtube.com/channel/UCe3Z8ISC4nxJf9zZqPR9VXQ

Edytowane przez smash86 (wyświetl historię edycji)

182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

za dużo tej pływającej "rzęsy" - też mam słodkie krewetkarium i mnie to denerwuje jak się rozrośnie :p

(sory za off topa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo tej pływającej "rzęsy" - też mam słodkie krewetkarium i mnie to denerwuje jak się rozrośnie :p

Zbieram 2 razy w tyg.

Rzęsa jest niezbędna. Najlepszy absorbent azoty jak się niema roślin:-)

Koper zrobię filmik tej belki jak przyjdzie i Ci tu wstawię.


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajne krewetkaria ;) też mam. Jakby co to jest na www.krewetki.org/forum

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to autor może użyć diod 5W, budowałem na nich lampie i dają radę, a pracy mniej :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody5W to również jakieś wyjście,ale nie był bym sobą gdybym jeszcze nie kombinować tak więc w zestawie z akwarium mam 4świetlówki t5 dwie 59cm 28w i dwie 43cm . Może jednak zostawić a ledy dołożyć? Mam akwaria od jakiś trzech lat i nigdy świetlówek nie miałem, od samego początku led, choć w słodkim smaż 7230, power jako wieczorowe kilka sztuk. Z tych swietlowek powinienem uzyskać lekko 100w, doloze 100 leda i będzie lala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczny kompromis, trochę oszczędności możliwość pełnego sterowania itp.

Myślę że dobry pomysł :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też planuje zrobić belkę na takiej wysokości jak Ty. Chce wykorzystać do tego taki profil http://allegro.pl/profil-aluminiowy-radiator-power-led-60-cm-i5978072314.html i zabezpieczyć go plexi. Na góre 2 wentylatory http://allegro.pl/aab-super-silent-fan-9-cichy-wentylator-13db-i5250339139.html - całość sterowana przez sterownik od maga lub malinke pi zero. Tak jak Silva napisał, ledy 3W na płytkach na 6 ledów

Nad swoim 200l dam takie dwie belki o długości 75cm. Nie wiem tylko jak rozmieścić ledy na belce - czy dać 4x RB i 2xWhite 20000k czy jakoś inaczej.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się trochę martwię, że nie będzie się dało odprowadzać ciepła wystarczająco szybko.

Mają jeszcze szerszy o gładkiej powierzchni, na który można by dać jakiś radiator na całej długości. http://allegro.pl/pr...6143840050.html

Edit: Zalezy mi, żeby mieć zabudowaną belkę od strony wody, więc sam radiator raczej odpada.

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinowałem z ceownikiem 154x60 o na niego nakleiłem(na pastę) żebra z płaskownika. Zobacz sobie w temacie Florida_Sun w dziale diy.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ten profil szerszy gładki wydaje sie idealny, to tego radatory przyklejone u góry i jest ok, a najważniejsze ze jest jak zamontowć plexi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta belka.619f04eb5e9c009c250d96b5fc05a537.jpg

363589e1bb40a6af66949ac80920f4b9.jpg

d82dac782029eca3030cd4e7b0d61560.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze inaczej, tak patrze sobie na swoje słodkie i sobie myśle, w słodkim mam ok 50W (to nie błąd) na 240l:) jest jasno, rosliny rosną jak na mój gust za szybko, musze przycinać raz w tygodniu:) nie mam co2, nie podaje nawozów, a podłoże to jałowy piasek, podaje tylko carbo 7ml dziennie, ale do rzeczy, w słodkim świeci 3 belki na diodach smd 5730, działa rok, wszystkie diody świecą, nic sie nie spaliło, sa to paski bez sylikonu, włożone w profil led i tyle, tak sobie myśle może da rade zastosować to w morskim, ale może diody 7020 jeszcze mocniejsze:) wiem, że utarło sie ze power led i nic innego, ale za smd przemawia kilka rzeczy, łatwo zamontować, szybko bez kombinacji, nie wymagają az takiego radiatora, nie trzeba driverów, tylko zwykły zasilacz 12v i tyle, prościej sie nie da a do tego łatwo nimi sterować:) koszty również będą niższe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może jeszcze inaczej, tak patrze sobie na swoje słodkie i sobie myśle, w słodkim mam ok 50W (to nie błąd) na 240l:) jest jasno, rosliny rosną jak na mój gust za szybko, musze przycinać raz w tygodniu:) nie mam co2, nie podaje nawozów, a podłoże to jałowy piasek, podaje tylko carbo 7ml dziennie, ale do rzeczy, w słodkim świeci 3 belki na diodach smd 5730, działa rok, wszystkie diody świecą, nic sie nie spaliło, sa to paski bez sylikonu, włożone w profil led i tyle, tak sobie myśle może da rade zastosować to w morskim, ale może diody 7020 jeszcze mocniejsze:) wiem, że utarło sie ze power led i nic innego, ale za smd przemawia kilka rzeczy, łatwo zamontować, szybko bez kombinacji, nie wymagają az takiego radiatora, nie trzeba driverów, tylko zwykły zasilacz 12v i tyle, prościej sie nie da a do tego łatwo nimi sterować:) koszty również będą niższe:)

Nie ma porównania do słodkiego. Tez mam 60w bez odblysnikow nad 160l i wszystko rośnie tak ze wyłazi z baniaka ale w morskim potrzebne jest światło o innej długości fali i więcej lumenów.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.