Skocz do zawartości
Koper

led 5cm nad wodą?

Rekomendowane odpowiedzi

A może jeszcze inaczej, tak patrze sobie na swoje słodkie i sobie myśle, w słodkim mam ok 50W (to nie błąd) na 240l:) jest jasno, rosliny rosną jak na mój gust za szybko, musze przycinać raz w tygodniu:) nie mam co2, nie podaje nawozów, a podłoże to jałowy piasek, podaje tylko carbo 7ml dziennie, ale do rzeczy, w słodkim świeci 3 belki na diodach smd 5730, działa rok, wszystkie diody świecą, nic sie nie spaliło, sa to paski bez sylikonu, włożone w profil led i tyle, tak sobie myśle może da rade zastosować to w morskim, ale może diody 7020 jeszcze mocniejsze:) wiem, że utarło sie ze power led i nic innego, ale za smd przemawia kilka rzeczy, łatwo zamontować, szybko bez kombinacji, nie wymagają az takiego radiatora, nie trzeba driverów, tylko zwykły zasilacz 12v i tyle, prościej sie nie da a do tego łatwo nimi sterować :) koszty również będą niższe:)

nie tylko power ledy tylko cree ewentualnie power ledy :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może jeszcze inaczej, (...)

jedno ale, Koralowce to nie są rośliny

jak dasz takie ledy to na bank będą rosły rośliny (glony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długość fali zawsze dobrać można sa różne diody, a odnośnie lumenów, diody 5730 osiągaja ponad 100lm z wata, zwykła power led epistar ok 220-240lm\W wiec smd lepiej wypada:) kwestia jest tylko że lumeny to światło widziane przez człowieka wiec to raczej jednostka mało wiarygodna w akwarium:) odnośnie barwy czy naterzenia światła nie wiedze problemu, w słodkim mam jeszcze power led (dwie niebieskie i 4 białe) epistara wysterowane na 650mA czyli niecałe 14W, używam jako nocne, można powiedzieć że w baniaku jest ciemno, były to pierwsze diody power jakie używałem i powiem szczerze, że jak odpaliłem byłem zdziwiony i to bardzo że tak słabo świeci, kusi aby przetestować smd w zbiorniku:)

rośliny wola czerwony kolor, koralowce niebieski, kwestia dobrać barwe i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

są na allegro paski ledów 10 000k - ale też wymagają radiatora - cena wychodzi podobnie lub drożej niż power ledy - słowem nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np tohttp://allegro.pl/tasma-dla-roslin-doswietlanie-led-plan-blue-458nm-i6158163122.html, co prawda dla roslin ale jest w zakresie 450-460nm, dla porównania dioda power led blue ma 460-465, a royal blue 450-452nm, wiec wpasowuje sie elegancko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długość fali zawsze dobrać można sa różne diody, a odnośnie lumenów, diody 5730 osiągaja ponad 100lm z wata, zwykła power led epistar ok 220-240lm\W wiec smd lepiej wypada:) kwestia jest tylko że lumeny to światło widziane przez człowieka wiec to raczej jednostka mało wiarygodna w akwarium:) odnośnie barwy czy naterzenia światła nie wiedze problemu, w słodkim mam jeszcze power led (dwie niebieskie i 4 białe) epistara wysterowane na 650mA czyli niecałe 14W, używam jako nocne, można powiedzieć że w baniaku jest ciemno, były to pierwsze diody power jakie używałem i powiem szczerze, że jak odpaliłem byłem zdziwiony i to bardzo że tak słabo świeci, kusi aby przetestować smd w zbiorniku:)

rośliny wola czerwony kolor, koralowce niebieski, kwestia dobrać barwe i tyle...

które power ledy mają 240l z wata? chyba z 3 watów


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mój bład miałem chodziło o 3W rzeczywiście:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, odświeżę troche temat, budowa lampy znacznie mi się opóźniła, ale najwyższy czas zacząć, nawet diód jeszcze nie mam:( ale jutro zamawiam i tu pytanko, planowałem zamówić w led-byt 10xcoolwhite 15000-20000, 10xblue i 10xroyal blue, czy taka konfiguracja bedzie odpowiednia? może troche aktyniki dołożyć? wybrałem opcie led + T5 i oprócz leda bedzie jeszcze 2xt5 28W (barwy jeszcze nie ustaliłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

10xcoolwhite 15000-20000, 10xblue i 10xroyal blue, czy taka konfiguracja bedzie odpowiednia?

najlepiej wzorować się na gotowej lampie

ale jak masz jeszcze 2 świetlówki to można poskładać z tego co powyżej wyliczyłeś (będzie dość niebiesko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.