Skocz do zawartości
Marco800

Co z moją euphyllią...?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ja obstawiam krewetki ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wirki ja szamaja. Mi kiedyś wlasnie przez to dziadostwo padła ładna euphyllia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przez wirki ? Ja tez je mam oblezione przez wirki bo akurat wargatki ich tam nie wydziobują ale raczej nic sobie z tego euphylie nie robią. Muszę się kiedyś zmobilizować i je wykąpać a przy okazji pociąć na drobne. Wirki zabierają jej tylko światło ale fizycznie nie powodują u mnie na euphyliach żadnych uszkodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że twierdzenie iż lpsom jest lepiej z niskim zasoleniem za baśń z tysiąca i jednej nocy. W takim przypadku lpsy już powinny u mnie nie żyć, a tymczasem mają się znakomicie. Euphylie mam zarówno w cieniu jak i prosto pod 250 watowym żarnikiem. Jedna jest w silnym prądzie i na dodatek błazny urządzily sobie w niej kotnik. Nic im nie dolega i są coraz większe.

tak jak pisałem - dostosuje się - mam zasolenie 35, kH 7,3, NO3 0,5, PO4 0,04, T5 320W na 250 litrów, fakt że karmię sporo wszystko w zbiorniku a jak wyglądają to widać... prelogyra jeszcze 2 miesiące temu to była mała główka z kilkoma "bąblami" :) i tak ma żle bo wieje strasznie na nią a euphyllia ma 10x10 a wysokość to nawet ciężko określić - 2 miechy temu nawet połowy tego nie było...

"mówi się" że lps powinny mieć wyższe kH, NO3, PO4 - jak widać nie zawsze - zoa też rosną jak szalone - jak są bo co kilka miesięcy wymieniam - za mało miejsca :)

post-23298-0-89790900-1463586437_thumb.jpg

post-23298-0-85075200-1463586438_thumb.jpg

post-23298-0-91693500-1463586439_thumb.jpg


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie dawaj jej jeść. Może mieć uszkodzoną jamę. Poczekaj aż dojdzie do siebie. Samo światło powinno jej chwilowo wystarczyć. Za jakiś czas możesz znowu ją wymoczyć w preparacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie eupchylie to twarde lps-y .Zniosły przesiadkę, gdzie nawet miękkie zaczęły się sypać.Jeśli w baniaku są inne eupchylie , które na przekór wszystkiemu wyglądają dobrze, to powodem odrywania tkanki może być choróbsko , bądź pasożyt.Jeśli choroba to nie słyszałem , aby ktoś sobie z tym poradził, ale jeśli pasożyt, to warto zastosować RX -a.U mnie już gubiły głowy , no i deep się sprawdził.

Za saszetkę płaciłem 12 zł , więc chyba warto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie eupchylie to twarde lps-y .Zniosły przesiadkę, gdzie nawet miękkie zaczęły się sypać.Jeśli w baniaku są inne eupchylie , które na przekór wszystkiemu wyglądają dobrze, to powodem odrywania tkanki może być choróbsko , bądź pasożyt.Jeśli choroba to nie słyszałem , aby ktoś sobie z tym poradził, ale jeśli pasożyt, to warto zastosować RX -a.U mnie już gubiły głowy , no i deep się sprawdził.

Za saszetkę płaciłem 12 zł , więc chyba warto..

Ja moczyłem w Coral Protect. Polecanie jakieś inne dipy? I ile razy moczyć takiego delikwenta?


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem jakiś miesiąc temu podobne zdarzenie, wypadły mi cztery główki oraz zaczęły mi padać acany.

Według pomiarów skoczyło mi w tym okresie PO4 nieznacznie ale poszło do 0,07, natomiast według mnie główną przyczyną był nagły spadek KH z 7,5 w ciągu trzech dni na 5,2. Na drugi dzień się połapałem i zrobiłem w trzecim dniu podmianę - pomogło, natomiast KH nadal mi leci podaję codziennie bufor KH, najpierw podbijałem do 7,5 a teraz utrzymuję. Nie powiem co powoduje tak wielki spadek KH, natomiast pozostałe tj: MG CA - jest ubytek ale nieznaczny.

Pozdrawiam:

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

Miałem jakiś miesiąc temu podobne zdarzenie, wypadły mi cztery główki oraz zaczęły mi padać acany.

Według pomiarów skoczyło mi w tym okresie PO4 nieznacznie ale poszło do 0,07, natomiast według mnie główną przyczyną był nagły spadek KH z 7,5 w ciągu trzech dni na 5,2. Na drugi dzień się połapałem i zrobiłem w trzecim dniu podmianę - pomogło, natomiast KH nadal mi leci podaję codziennie bufor KH, najpierw podbijałem do 7,5 a teraz utrzymuję. Nie powiem co powoduje tak wielki spadek KH, natomiast pozostałe tj: MG CA - jest ubytek ale nieznaczny.

Pozdrawiam:

Marcin

Dzieki za info. Z ciekawości zmierze dziś wieczorem kH. Sam zastanawiam sie czy kupowac buffor kH czy wejsc od razu w jakies prochy:)


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zostało już napisane, praktycznie wszystko, coś na pewno się sprawdzi :) Ja może od siebie tylko napiszę, że tak jak któryś z kolegów zauważył, lps-y wcale nie potrzebują "syfnej" wody, one po prostu mają bardzo duże zapotrzebowanie na jedzenie i mikroelementy, jednego i drugiego w bardziej żyznej wodzie jest po prostu zazwyczaj więcej niż w sps-owej, dlatego utarło się że lps-y lubią błotko. Euphyllia glabrescens jest stosunkowo nietrudnym koralowcem, ale szybko rosnącym, dlatego ma olbrzymie zapotrzebowanie na mikroelementy i żarcie, ja bym poszedł w tym kierunku, regularne lanie jakichś mikro wieloskładnikowych i karmienie sporymi iloościami fito potrafi zdziałać cuda. Zasolenia ja osobiście bym nie obniżał.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać i zobaczyć co się będzie działo. Jeśli to krewetki powinna zacząć się pompować. Euphylie to korale trudne w zajechaniu więc ustanie czynnika szkodzącego powinno błyskawicznie zadziałać. Jak się zacznie pompować regularnie uszkodzona tkanka także się odbuduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z dziś wieczora - gdy światło zjechało do nocnego pojawił się ruch na euphylliach, szybach i zbiorniku. Czy to plankton? One raczej nie jedzą koralowców to raczej koralowce jedzą je-tak czy nie?

b0e067d6c25220c5bc1d6160f5cb5839.jpg


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z dziś wieczora - gdy światło zjechało do nocnego pojawił się ruch na euphylliach, szybach i zbiorniku. Czy to plankton? One raczej nie jedzą koralowców to raczej koralowce jedzą je-tak czy nie?

b0e067d6c25220c5bc1d6160f5cb5839.jpg

Plankton planktonowi nierówny, wiem, że kiełż potrafi podskubywać korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kh bylo 7,6 ... pompa dozOwala ze podskoczulo do 9,7... nastepnie zabraklo plynu. No to znow zaczlo spadac do 7. I efekt murowany okolo 10 glowek wyskoczylo ze szkieletu z 3 rodzaji eufili. A co najfajniejsze ze bujaja sie po aqwa normalnie sie pompuja i parza innee korale. Tak wiec warto dopilnowac skokow parametrow.

Mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba te Ephyllie to jednak trudne korale, pełno o nich tematów.

U mnie to samo, 4 lata mam morskie akwarium zawsze Euphyllie pieknie napompowane, a od pazdziernika jakos zaczeły marniec i nie wiem co jest grane... ( tylko w nocy sie ładnie pompuja) żadnej infekcji nie ma.

a i leje balinga ze strongami, coral e,v

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kupiłem niedawno euphylie dwie główki po rozpakowaniu taki widok ja na zdjęciu, jednej głowy nie ma wcale drugą ledwo zipie, przyjechała w pudełku na mocz. Coś z niej jeszcze będzie? Jak z nią postępować żeby pomóc? Doradzi ktoś?

Sprzedawca chyba średnio zainteresowany, kasa jest na koncie więc jest ok.

70507c6f7029edc321b23d2a196b1d0c.jpg

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, kupiłem niedawno euphylie dwie główki po rozpakowaniu taki widok ja na zdjęciu, jednej głowy nie ma wcale drugą ledwo zipie, przyjechała w pudełku na mocz. Coś z niej jeszcze będzie? Jak z nią postępować żeby pomóc? Doradzi ktoś?

Sprzedawca chyba średnio zainteresowany, kasa jest na koncie więc jest ok.

70507c6f7029edc321b23d2a196b1d0c.jpg

Wysłane z galaktyki S4

Przy euphylliach trzeba uważać na Jelly Brown. Sprawdz czy nie ma jakiejs brazowej tkanki rozkladajacej sie. Jesli nie to sprobuj pomoczyc ja chwile w DIPie i wloz z powrotem do zbiornika.


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po faworkach, wczoraj ciałko euphylii poleciało gdzieś. Jak na dwie zakupione główki to ... Słabo.. Jedna zaginęła bez śladu podczas transportu (po prostu jej nie było), a druga odpadła w przeciągu niecałego tygodnia :( został nam na pamiątkę szkielecik. Raczej nie było na niej widać brązowych glutów, wyglądała raczej jakby przyczepka tylko ledwo ledwo w jednym miejscu.


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, to jeszcze tacy istnieją ? Wg mnie obciach na maxa dla sprzedawcy - "pudełko na mocz" WTF pytam się ? ;( Ja bym wałkował sklep !!! To zdecydowanie za mała ilość wody jak na LPSa do wysyłki. Męcz sprzedawcę, nawet dla frajdy męczenia, niech ma świadomość zabicia wymierającej już dziś rafy.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie sklep tylko gość z forum. Zdaje się, że kasa się zgadza więc problemu nie ma, pisałem mu zaraz po odebraniu paczki że jest mocno źle. Zero zainteresowania, szkoda.

100ml wody to trzeba mieć fantazję żeby wysyłać. Dobrze że dunka żyje, miała więcej szczęścia.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie sklep tylko gość z forum. Zdaje się, że kasa się zgadza więc problemu nie ma, pisałem mu zaraz po odebraniu paczki że jest mocno źle. Zero zainteresowania, szkoda.

100ml wody to trzeba mieć fantazję żeby wysyłać. Dobrze że dunka żyje, miała więcej szczęścia.

Wysłane z galaktyki S4

Sorry ale sugorowałem się tym postem.

"Już po faworkach, wczoraj ciałko euphylii poleciało gdzieś. Jak na dwie zakupione główki to ... Słabo.. Jedna zaginęła bez śladu podczas transportu (po prostu jej nie było), a druga odpadła w przeciągu niecałego tygodnia :( został nam na pamiątkę szkielecik. Raczej nie było na niej widać brązowych glutów, wyglądała raczej jakby przyczepka tylko ledwo ledwo w jednym miejscu".

Czyli jest was dwoje ? Wow

Tak w Off-Top

Miałem ostsnio taką sytuacje na Alledrogo z gitarą :) okazało się że jak to osoba prywatna to nie ma konkretnego czasu na wysyłkę jak to jest 7-14 dni w sprawie firm, one muszą podać czas przy wystawianiu aukcji, a Allegro mi odpisało że czas dostawy jest już w naszym interesie w sensie "kupujący-sprzedający". Gość napisał chamsko że jeszcze chce na niej pograć mimo wpłaty kasy :) Nieźle co ? ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym, to jest przecież nienormalne! Za rok może wysłać?

Tak jest nas dwoje :) sorki dla mnie to normalne, ale może wprowadzać zamieszanie.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.