Skocz do zawartości
koki8

Glony przejmuja akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę o identyfikację glonów, które ostatnim czasem pojawiają się z znikąd i zarastają cała skałę korale wszystko ;/ ślimaki ich nie tykają ryby też nie. Nie bardzo wiem jak sobie z nimi poradzić. Z dnia na dzień jest co raz więcej to już plaga.

20160524_114440_zpsrouj3asb.jpg

20160524_175854_zpsq3z4hzaz.jpg

20160524_114457_zpsed7eeeeq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz parametry. Generalnie zmniejsz poziom nutrientów to i glony osłabną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A te zielone "gluty" to nie dino ?

bo jak tak to nie dziwne że nic tego nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 - 0,5 NH4 - <0.25 NO3 - 50 PH- 8 KH - 6 NO2- 0. Karmie tylko mrożonkami lasonogi i solowiec. NO3 ciągle wysokie akwarium młode ale myślałem że będzie spadać z czasem na razie nie widać poprawy, dino lekkie też zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry tragiczne wręcz,opisz jaki masz sprzęt,odpieniacz,cyrkulacje,oswietlenie.

Za szybko obsadziłeś poza tym akwa zwierzakami,brak cierpliwości się kłania.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak cierpliwości nic nie zrobisz taki charakter. Było wszystko dobrze od jakiś 2 tyg parametry zaczęły iść w górę a nic nie kombinowałem. Cyrkulacje mam kaskadę FZN 3 1,2 tys l/h + cyrkulator 2,5 tys l/h i kaskadę ze skimerem 400l/h. Odpieniacz sera marin Protein Skimmer PS 130, wydajność niby 130l włożony do kaskady. Oświetlenie 4x T5 32W + dołożona jedna T8 30W niebieska. Podmiankę robię 8-10% co 10 dni.

Edytowane przez koki8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie jakieś dajesz z pozywką?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki płukasz ?

Rób podmianki 10% co tydzień.

Ładne masz także Aiptasie.

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki płukasz ?

Rób podmianki 10% co tydzień.

Ładne masz także Aiptasie.

A mi jakoś się Aiptazje nie podobają :evil:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie aiptasie to małe miki .... U mnie w kominie to są takie okazy ,że jak tam kiedyś jakaś ryba wpadnie to raczej ma nikłe szanse na przeżycie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki zacząłem właśnie płukać bo wcześniej nie płukane podawałem, bakterie podaje biodigest parę dni temu dałem dawkę uderzeniową bo powiedziano mi w sklepie z akwarystyka morską że pomagają na dino. Apitazje docelowo miał niszczyć brzydal ale zjada wszystko inne prócz apitazji, może z czasem zacznie zjadać to cholerstwo :p Zrobię 2-3 podmianki w ciągu tygodnia a później normalnie 10% co 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć nad refugium ? U mnie poprzednim baniaku tez walczyłem z no3 i pomogła garść glonów spagetti. A ten amoniak to jak zdobyłeś ? karmisz jak szalony czy baniak jest bardzo młody ?

Edytowane przez morfeusz1976 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co możesz odsysaj i rwij ręcznie.Bakterie plus pożywka musowo , bo parametry kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj z vsv lub polimerami w plynie albo kulkami polimerowymi plus dobre bakterie i wyprowadzisz baniak na prosta.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.