Skocz do zawartości
Creol

Components strong AF. Czy ktos uzywa ich w zestawieniu z Ballingiem innej marki?

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, mi finalnie chodzi o dodawanie dodatków do balinga bo tak jak pisałeś każdy producent inaczej to rozrabia. Trzeba to policzyć, ten artykuł Testera rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz wchodzi w sedno :) - czy 1. trzeba je dodawać? 2. ile ?

Bo jak przesadzisz to będzie źle - lepiej jak jest mniej niż jak jest za dużo - trzeba nauczyć się je dodawać a no to recepty nie ma


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niezle namieszalem (sobie i wam), wybaczcie :hope: .

Mi chodzilo tylko o jedno... czyli czy np 100ml plynow rozrobionego Ballinga Light FM odpowiada 100ml Ballinga AF ( chodzi o ich poszczegolne stezenia co przeklada sie pozniej na ilosc dawkowania do akwa). Bo jesli nie... to znaczy, ze dodanie components strong AF w ilosci 5ml/+L do Ballinga FM bedzie w innej proporcji dawkowane anizeli ten sam strong w swoim tradycyjnym Ballingu AF, a co za tym idzie, akwa otrzyma inne dawki dzienne mikroelementow...

Rozumiem jednak, po wpisach, ze sa sobie rowne (?!), wiec koniec z walkowaniem.

ps. Mialbym te zagwozdke z glowy i tematu glupiego by nie bylo :innocent: , gdybym juz dawno zmienilbym rowniez prochy na AF, ale kiedys zrobilem okazyjnie duze zapasy FM i tak wciaz je koncze...

Magiczne czy nie, ta firma czy inna nie ma co się napinać, mi generalnie chodziło o stężenie rozrobionego produktu firmy A i firmy B. Czy bedą różnice a jeżeli tak to jak duże i tyle koniec tematu z mojej strony. Pozdrawiam

Dokladnie, prosto i na temat- o to samo mi chodzilo. A chemik ze mnie nedzny, talentu akurat do tego nie mam (ale sie za to nie obwiniam), stad liczylem na konkretna odpowiedz...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prochy rozrabia się tak samo - a dodatki trzeba sobie przeliczyć


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany milion razy - ludzie proszę poczytajcie dwa/trzy tematy i skończa się pytania. Każde prochy są takie same - niby :) ale mówię o ich rozpuszczalności - FM robi stężone, AF prawie klasyka i mają dla tak zrobionych płynów policzone ile dolać płynów z magicznych buteleczek - chcesz zrobić odwrotnie?? tzn FM na klasycznie a AF na stężony to przelicz proporcję i tyle bo wiadomo że dawkowanie sie zmieni ze względu na uzupełnianie braków/"spożycia" w akwa

polecam to:

http://nano-reef.pl/...etoda-ballinga/

i

http://www.solniczka...nych-roztworow/

Kroczek, ja robie Ballinga FM wedlug ich instrukcji (czyli jak to piszesz "stezone"?), a components strong do nich dolewam wedlug instrukcji AF (czyli jak do "klasycznych"?!).

Mi naprawde nie chodzi w tym wszystkim o sam Balling, tylko o odp czy do Ballinga FM powinno dodawac sie taka sama ilosc strongow (czyli 5ml/1L) czy nalezy ta dawka zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny powtórzę i po raz ostatni - proporcja


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prochy rozrabia się tak samo - a dodatki trzeba sobie przeliczyć

Dawki prochow w gramach sa inne u FM i AF, stad wogole moje glupie przemyslenia.

po raz kolejny powtórzę i po raz ostatni - proporcja

czyli z tego rozumiem, ze musze przeliczyc ilosc lanych strongow do ilosci dodawanych prochow FM? Czyli to beda inne dawki niz 5ml/1L jak tradycyjnie w AF...

dzieki Kroczek za cierpliwosc. :yes

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.