Skocz do zawartości
Szymon

JAK ODCIAC WZMOCNIENIE

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie - zamowilem sump, ale niestety nie moglem go osobiscie odebrac no i....szklarze chcieli zeby bylo ladnie i wkleili z dwoch stron wzmocnienia - do niczego konstrukcyjnie nie potrzebne a mi utrudniajace ewentualne prace w sumpie. macie pomysl jak sie ich pozbyc? probowalem zyletki i struny gitarowej - szczelina jest tak mala ze nic nie wchodzi. Pozdr

890-wzmocnienie.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon, pewny jestes ze te wzmocnienia nie beda potrzebne?

Bo sump nie wyglada na niski, a swoja dlugosc tez ma.

A co do odcinania - zyletka. Mozna z wyczuciem naprezyc ku dolowi to wzmocnienie i tak probowac.

Ew. starac sie potluc te wzmocnienia i po kawalku odcinac ...ale jest to troche ryzykowna zabawa.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem, nic nie chciało wejśc w szczeline to potłukłem szybke...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z tym że ja rozcinalem calkowicie 2 akwaria. Jedyne co sie nadawalo do tego to taka amerykanska jednostronna zyletka,jak nie poradzisz sobie to Ci wyśle listem ze dwie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma jakiegos rozpuszczalnika do tego typu tworzyw? przeciez to zwiazek chemiczny i w czyms sie musi rozpuscic. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

joo wez odpusc :D ta rura i tak z tylu odpieniacza wchodzi do sumpa. nie bedzie stanowic przeszkody w zabiegach.moze nawet prosto bez zadnych kolanek sie obejdzie. :D

loca zostaw taki ladny sump. :D

zanim wytniesz,wstaw sump i odpienek ,przymierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nożyk taki jak do odcinania tapet i delikatnie dociskając kilkanaście-kikadziesiąt razy przejechać, delikatnie naginając listwę.

druga opcja - naostrzyć na szlifierce małą szpachelkę i tak samo. Dla wprawnej ręki takie listwy to chwila moment i ich nie ma!

Tłuczenie jest ryzykowne. Silikony trzymają jak cholera i może coś pęknąć, nie mówiąc o odpryskującym szkle!

Powodzenia!


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecia opcja zawiezc do szklarza on Ci to zdejmie bez uszczerbku dla sumpa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nożyk do przycinania tapet lub skalpel.Naciskaj listwę w dół i tnij nożykiem, szczelina zacznie się powiększać i pójdzie coraz łatwiej.Sam to przerabiałem:).Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto. Trzeba iść do sklepu muzycznego i kupić najcieńszą strunę stalową i nią wyciąć. Niema takiej szyby której by się nie dało wyciąć, wiem to z doświadczenia. Tnie się na zasadzie ruskiej piły.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.