Skocz do zawartości
tedeus63

Metoda balinga a spadajacy mg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem od 24.04 leję balinga po 20ml dziennie .

gdyż zaczął spadać mi MG 1260 i KH 6,1

po 4 tygodniach lania i badaniu wody co 7 dni kh 8,0 czyli co tydzień w górę o 0,5 kh mg 1200 czyli dalej spada ,czy mogę podnieść mg dodatkowym roztworem oczywiście powoli ? , czy zwiększyć lanie ballinga boję się że jak zwiększę dawkę to kh pójdzie mocno do góry . CA 380-390 przez cały czas taki sam .

Jeszcze sprawa proszków ,wszystkie proszki do ballinga miałem sypkie (prochy Fauna Marin) a MG jest zbrylony czy to może mieć wpływ na spadający MG ( złe prochy? ) dat ważności nie ma , w sklepie powiedzieli mi że taki Mg może być

Cały czas podmianka 10 % wody co tydzień sól IO ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ma być klasyczny balling to podnoś Mg dodatkowymi preparatami i czekaj aż się unormuje


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok o to mi chodziło dzięki ino jeszcze sprawa zbrylonego MG i podnoszącego się KH

A jak podniosę MG dodatkowymi prochami do pożądanego wyniku i dalej zaczne lać tylko sam baling i MG znów zacznie spadać? kule bele czarna magia z tą chemią ,zresztą nigdy nie lubiłem chemii w szkole . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zaczniesz lać las dodatkowo to nie spadnie - patrz co napisze producent na butelce.

Mg jest występuje w różnej postaci - AF ma np. płatki


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadek najprosciej odlej litr wody z baniaka, zrob test potem wlej 5ml plynu ballinga mg, zrob pomiar i zobacz o ile podbiles.

pomnozyc przez litraz i bedziesz wiedzial ile trzeba wlac ballinga do wyrownania.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za podpowiedzi będę dalej walczył . testy mam saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem parę tygodni temu. Podnosiłem dawkę Ballinga, a Mg i Ca cały czas spadało. Okazało się, że winne były testy Saliferta. Kupiłem nowe (też Salifert) i wartości Mg i Ca wyszły praktycznie maksymalne. Nie wiem, czy tamte już się "zużyły", czy to coś innego. Jak masz możliwość to sprawdź swoje Mg jakimś innym testem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam testy również Saliferta dopiero 4 miesiące więc przeterminowane być nie powinny , wcześniej tzn na początku pokazywał mi mg nawet 1380 i co tydzień spadał zatrzymał sie na 1200. w tym tygodniu mam zamiar jechać do erybki wezmę wodę do sprawdzenia Mg I Ca wtedy będę miał porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje testy też miały mniej niż pół roku od otwarcia i datę ważności jeszcze długą, ale mocno przekłamywały. Być może w tym przypadku to coś innego, ale potwierdzi się po testach w erybce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.