Skocz do zawartości
Azmodan

syfon

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o takim połaczeniu:

301-pict1526.jpg

Tam gdzi eprzerwy wyobraźcie sobie rury. Więc tak na górze syfon (z ponacinaną rurą) dalej śrubunek zawór kolano trójnik w jedna do odpieniacza (z zaworem aby wyregulować) i dalej do sumpa.

Bedzie dobrze i cicho ?? Czy coś zmienić jeszcze póki nie posklejane!!


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli durso :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym w kominie wogole nie sklejal - te rury pasuja idealnie na wcisk - co innego pod srubunkiem - w kominie zawsze bedziesz mogl wyjac i cos zmienic. a co do sposobu w jaki ma splywac woda to tez jestem na tym etapie - zalezy mi na systemie cichym i aby w razie wylaczenia pradu jak najmniej wody splywalo do sumpa. Pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon wiem że fajnie pasuja ale jak nie skleisz to troche wody bedzie ciekło i jak masz za małą rezerwe w sumpie to może ci przebrać.

Wypadki zawsze sie zdarzaja jak nas w domu nie ma.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz Swir jakies zdjecie tego? albo schemat calosci? chodzi mi o cos niezawodnego i sprawdzonego


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ... cos takeigo zrobilem u siebie i w poprzednim baniaku sie to tez swietnie sprawdzilo , calosc mozna sobie sciagnac i odczasu do czasu wyczyscic.

Reszta tego durso do samej gory tez nie jest keljona , wsyzstko jest rozbieralne :] lubie to dosyc czesto czyscic ... gorna czesc mufy do rury jest tylko przyklejona , reszta jest rozbieralna .

1545-mufa.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a samo wlozenie w srubunek na tasme teflonowa nie wystarczy? Bo ja tak planowalem, nawet dosc szczelne polaczenie wychodzi, choc mufa ma chyba dluzszy odcinek styku z rura niz srubunek

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakich kto z was czesci PVC uzywa , ja robilem ostatni baniak na niemieckich tych zlaczkach i one poasuja idealnie nawet za ciasno troche wchodza (nie potrzeba tasm zadnych teflonowych ) to idealnie mocno tam siedzi .

Jelezli chodzi o srubunek tez zadnych tasm teflonowych sie nie daje , tam jest taki sprytny MYK ze tak powiem , jest taka uszczelka specjalna z jakiegos takeigo tworzywa heh ,, ciezko mi okreslic co to jest , ktora jak sie dokreca srubunek to ona coraz ciasniej dociska sie do rury jest to super pewne rozwiazanie.

Mateusz jak ma dluzszy ? ze srubunku wystawiasz sobie tyle rury zeby Ci muffa z tym calym durso naszla tyle co potrzeba :D muffa naciska sie an rure wystajaca ze srubunku idealnei do samego konca i nie jest to tak malo bo dobre 4 cm i nie ma prawa przy takim ukladzei nic zleciec trzyma sie solidnie.

Nom , to tak mam walsnie u siebe zrobione .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, srubunek jaki mam (georg fisher) ma w srodkowej czesci 4 podluzne wypustki, uniemozliwiajace wlozenie rury glebiej niz na jakies 1/5 (moze troszke wiecej)mm. Jakby je wyciac to faktycznie daloby sie duzo wiecej, ale nie chce mi sie juz rozkrecac srubunku

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano widzisz bo u mnie w srubunku rura przechodzi elegancko na wylot i moge ja wystawic i metr cz tez dwa :D dlatego pisalem wyzej jakich tych czesci PVC kto uzywa ...(?)

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wyglada praktycznie bardzo podobnie, tez na dole taka plastikowa (teflonowa?) podkladka, na gorze gumowa, na planie to tak wyglada:

http://www.korale.pl/gfopis.jpg

widac ze to zmniejszenie srednicy jest niewielkie (1.5 cala vs 32mm, czyli niecale 1.5mm), ale blokuje rure dalej.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjeciu to wygladaja tak :

1514-srubunki.jpg

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teflonowe uszczelki sa w tych Fisher`a ? w tym moim to cos innego jest , napewno to nie jest teflon ...no wlasnie tez sam nie wiem co to jest :D

Przez ten peirwszy nie przelatuje cala rura na wylot ?

Podobny jest bardzo fakt a w zasadzie wszystkie podobne :D

Powiedz , one maja jakis na koncu ogranicznik ze rura przez to nie przechodzi cyz jak tam jest , zrob fotke prosze :D:D ciekawosc mnie zzera :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

947-durso.jpg

Tak wyglada to u mnie i sie sprawda od dluzszego czasu, w kominie nic nie jest klejone, wszystko na wcisk, po wylaczeniu pradu poziom obniza sie tylko do konca kolanka.

Mam cisze i spokoj, do regulacji jeden zawor przy samym wylocie do sumpa.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz podobnie jak u mnie , ale o srubunek mi chodzi , taka masz tam w nich uszczelke stozkowata i im bardziej ja dociskasz do tym mocniej rure sciska ?

I jakbys mogl cyknac fotke bo mnie ciekawi co tam blokuej w niych przelot rury .

Durso masz fajne , tylko po co tak gleboko rurka od powrotu wody , cyhba ze masz tam zawory zwrotne ? bo jak sobei zassie po wylaczeniu pompy to ...

1545-srubunek1.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w srodku srubunek wyglada tak:

(zdjecie slabe, bo sie musialem nagimnastykowac zeby oswietlic wnetrze komina i jeszcze cyknac fotke)

1514-wnetrze.jpg

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj Mateusz bo ja jednym okiem ogladam film :D i Cie pomylilem z Marcinem :D:D:D no faktycznie calkiem inny jest :/ (thx)

No to spilowac te 4 male blokadki i zrobic wlasnie na mufie i calosc wyzej rozbiralan tak jak ja mam czy tez Marcin , jest to bardzo wygodne rozwiazanei , latwo sie to cale durso czysci (polecam)

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Marcin ma odpowietrzenie na powrocie, widac otworek na lini wodnej.

Moje durso jest w zasadzie identyczne, w warunkach testowych dzialalo calkiem cicho.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma odpowietrzanie to okey , u mnie zawory zwrotne PVC zakladaja , ja u siebie tez chyba dam zawor , nie wime jak te odpowietrzanie dziala i gdzie te dziurki wiercic , wole nie ryzykowac dam zawor PVC :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na powrocie zrobilem rozkrecana zlaczke tuz nad srubunkiem, zeby miec mozliwosc krecenia rura powrotna, bo nie wiem jeszcze jak bedzie z obiegiem, dla durso pelnej zlacznie nie trzeba, wkleje w srubunek kawalek rurki parocentymetrowy i bedzie tez na mufe. (rozkrecac i pilowac srubunku mi sie za bardzo nie chce)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawor zwrotny tez ryzykowny, wystarczy maly paproch i sie nie zamknie calkiem, i nieszczescie gotowe, a odpowietrzenie dziala zawsze - mozna i 2 dziurki wywiercic :D

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mozna tak jak mowisz jasne , tylko moze nie sama rurke do srubunku bo rurka ma cienak scianke , kawalek obreczy tak z 1 cm opilowac z mufy i wkleic rurke o odpowiedniej wysokosci dla muffy i z glowy :D a jeszzce lepiej to wytoczyc taka wieksza redukcie zeby ladnie zakryla wszystko a na wylocie otwor te 32 mm (taki chyba ten srubunek ?)

Cos takiego z pvc wytoczyc taka obrecz wyzsza z 1cm czy tez 2 cm lepiej , w srodku otwor odpowiedni do rury i do tego dopeiro rurke wkleic ladnie ...czyli wiecej roboty jak rozebrac , wypieprzyc te 4 kurumysla i pzelozyc przez to rure :D

1545-dk.jpg

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które miejsce jest najlepsze na odpowietrzaki ?? Tak by potem nie siorpało !!


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.