Skocz do zawartości
Piotr1

Klimatyzator opis montazu link

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda zima za pasem ale jesli lato 2007 bedzie rownie upalne jak tego roczne moze warto kupic teraz klimatyzator zwlaszcza ze ceny poszly duzo w dol http://arbiter.pl/galeria/klimatyzacja


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystko ja bym nie instalował klimy samodzielnie, przede wszystkim potrzebna jest do tego pompa próżni. Z opisów przy zdjęciach wynika że instalator nie do końca zna nawet poszczególne elementy układu chłodniczego.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż klimy to tylko teoretycznie taki prosty zabieg.

Miałem okazję obserwować jak się goście "męczyli" u mnie w domu montując dwa splity.

Nie ma opcji żebym to zrobił samodzielnie - oczywiście zamontowanie samego splitu, położenie korytek na przewody, itp. to luzik - średnio rozgarnięty człowiek z wiertarką, poziomnicą i dwoma rękami sobie z tym poradzi.

Ale jak już przychodzi do zrobienia dziury w ścianie żeby te przedowy pociągnąć na zewnątrz to można o tym zapomnieć. Bez specjalistycznego wiertła/wiertarki jest to taka rzeźba jak na zdjęciach z powyższego linka (i mogę się założyć, że jeśli się trafi na solidną ścianę to spędzisz nad tym 2-3 dni zanim się przebijesz na zewnątrz.

No i dochodzi to co napisał Pawel2000 - czyli pompa próżniowa. Do tego dodałbym kielicharkę (czy jak to się tam zwie) do "zarabiania" przewodów miedzianych, fajnie jest mieć czujnik gazu żeby sprawdzić jakość połączeń (to niby można zrobić wodą z mydlinami ale wiadomo jaka będzie tego jakość).

pozdrawiam,

rpp

PS: jeśli ktoś szuka solidnej ekipy montującej w W-wie to z czystym sumieniem mogę polecić gości którzy to robili u mnie - info dla zainteresowanych na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie do konca. Ja na poczatku czerwca tego roku kupilem klimatyzator typu Split na allegro i nie mialem zadnego problemu z montazem. Razem z kolega zajelo nam to 2,5 godziny. Nadmienie, ze niektore oferowane klimatyzatory sa juz nabite i nie jest potrzebna zadna pompa prozniowa. Laczysz rurki, odpowietrzasz uklad i odpalasz. Klimatyzator dzialal caly sezon bez zarzutow.

pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że klimatyzator jest nabity, tylko o to że nie może znajdować się w nim wilgoć i powietrze (trzeba najpierw cały układ - po zamontowaniu - opróżnic z powietrza które znajduje się w rurkach i czasem trzeba to jeszcze przepłukać azotem), jeżeli w układzie pozostanie za dużo wilgoci, to kilamtyzator stacie swoje parametry, a w ostateczności nastąpi zapchanie odwadniacza - układ będzie niedrożny, a to wiąże się z wymianą odwadniacza - kilka do kilkunastu złotych plus ponowne napłenieie układu czynnikiem chłodniczych, a to już troszeczkę droższa zabawa. poza tym przy nieszczelnym układzie - na połączeniach może się okazać że po jednym, dwóch sezonach w układzie nie będzie wogóle/ lub co bardziej prawdopodobne będzie za mało czynnika (czyli ponowne napełnienie)


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkriss - pomijając to co napisał Pawel2000 (zgadzam się z nim w pełni jeśli chodzi o wilgoć w rurkach, itp.) to ciekawi mnie jak masz z gwarancją.

W przypadku LG wymóg producenta na utrzymanie gwarancji jest po pierwsze montaż przez uprawnione osoby a po drugie 2 razy w roku przegląd instalacji z wbiciem do karty gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca udzielil mi pisemniej gwarancji bez wymogu montazu przez autoryzowany serwis.A co do oproznienia z powietrza to klimatyzatory te sa nabijane z "nadwyzka" i przy odpowietrzaniu traci sie troche czynnika. Dokladniej nie powiem bo nie jestem specjalista ale u mnie dziala i z perspektywy czasu gdybym jeszce raz mial kupowac klimatyzator to tez bym sam montowal. W koncu 800 pln piechota nie chodzi i lepeij te pieniadze wydac na inne cele :D.

poz kriss


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównym probleme jaki widzę to to że podczas przedmuchania instalacji nie da sie dokładnie usunąć powietrza i resztek wilgoci. Ale nie mówie że klimatyzator nie będzie działał poprawnie. Chyba bardziej krytyczna jest szczelność połączeń.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rurki sa tak zrobione ze tylko je poskrecac. Jedyne niebezpieczenstwo jakie wystepuje to mozliwosc zerwania gwintu.


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkris a jaki model klimy kupiles?? Jest taka na allegro??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w tej chwili jest ale czlowiek ktory to sprzedawal mial nick "satman"


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.