Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

Tunze -nanostream

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co myslicie o tych nowych Pompach firmy Tunze ?

Chociaz jak nazwa nam mowi (nanostream) nie sa to wcale pompy do nanoakwari , ich wydajnosc jest rozna , od (2500l/h) , (4.500l/h) i jedna taka znalazlem (1.000 - 5.500l/h) te najmniejsze sa tanie , kosztuja ponad 200 zeta a sa to bardzo dobre pompy i mysle ze z Pompami Marea nie ma co ich porownywac , jezeli ktos ma mniejszy baniak to bym je polecal lub te mocniejsze do wiekszych.

Chyba do swojego tanku wezme te nowe wlasnie , jakos tak fajnie oplywowo wygladaja :D

Pozdr..

(tutaj fotka )

1545-tunzak.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie na nia czaje jak Kmati pojedzie.a jak one sa mocowane?na magnes?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mocowane sa proadopodobnie na magnes , na zdjeciu zreszta tak to wyglada :D

Mam taki pomysl , chyba zamowie 4 te male po 2500 literkow i Profilux bedzie mi nimi fajnie sterowal :D

Chociaz one nie sa wcale takei male , 4 takie banki zawiesic ..hmmmm :D zastanowic sie musze .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, z tych pompek do sterowania nadaje się tylko ta najmocniejsza - z resztą jak chcesz mieć SPS-y w takim baniaku jak masz to stanowczo za mało 4x2500l/h.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir .... a z ta "oryginalna wielkoscia" to az sie przestraszylem :D, ze takie wielkie Ale po chwili uzmyslowilem sobie, ze to zalezy wylacznie od wielkosci monitora na ktorym widzimy ta "oryginalna wielkosc" :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheheh :D Piotr to samo walsnie pomyslalem :D

@Rebciu

Masz racje to bedzei za malo , cyhba zeby 4 naraz na full dmuchal :D jakos nie pomyslalem :D 8 jakby wpakowal to by bylo akurat , tylko juz brakowaloby miejsca na korale :D:D:D

Ale ogolnie to mi sie te okragle ich ksztauty lepiej podobaja od tych starszych modeli :D

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnij 4 szt 1000-5500l/h i będzie spoko:yes


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys Zbyszek powiedziales ze wcale nie bedziesz wkladal pomp do akwa a teraz planujej 4 szt??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieje ze z moja marea2400 beda lekko na wyrost:D w 125 l.a jak za duzo to marea pojdzie pod mlotek


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys planowalem inaczej , wiercic w dnie otwory , wystawic tylko same kolanka 45° , dac zawory PVC i dac jedna silna pompe od spodu ale jakos mi sie nie usmeicha w dnie wiercic otworow itd... beda pompy po bokach dwie silne Tunze , nawet nie bede kombinowal z kilkoma slabszymi bo to w sumie tez sensu niema a i brzydko wyglada .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz juz lepiej :D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie pompy + do tego skałki Tunze. W sumie nieźle to wygląda ale zaznaczam, że skałka już zarosła bo na początku ostro wali po oczach. Skałki są dość duże i jeśli (tak jak ja) obsadzi się je koralami to potem problemem jest ewentualne wyczyszczenie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie Marea sprawuja sie idealnie ale Tunze to jednak Tunze:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano ładne cacko lepiej dac dwie takie niz 4 mniejsze:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wiem ze kupisz Tunze:D:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 6080 jak i 6060 nie da sie podlaczyc do kontrolera

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, te linki mi się nie otwierają ale sądząc po nich myślisz o 6080. Ta pompka jest niesterowalna. Kup 2 szt. 6100 - raz, będzie ful wypas falowanie, dwa, ustawisz sobie na początku mniejszą moc, a potem jak się wszystko będzie rozrastało będziesz sukcesywnie zwiększał. Przy Twoim akwarium takie pompki wcale nie będą przesadzone.

EDIT:

MateuszD był pierwszy :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.