Skocz do zawartości
Azmodan

wylot wody

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dokładnie omówiliśmy syfon. Teraz kolej na drugą stronę czyli wlot wody do baniaka.

Mam w dnie tylko 2 otwory i z dotychczasowego wlotu jestem zmuszony zrobić rewizje (zabezpieczenie przed przelaniem) więc postanowiłem wlot wody pociągnąć za zbiornikiem.

Macie jakieś sprawdzone połączenia tak by szło ustawić w które miejsce aqwa ma dmuchać.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dmucha prosto, z gory w dol, za skaly. Pamietaj o otworku w rurze, zaraz pod powierzchnia wody lub utnij sama rure tak by zbyt gleboko nie wchodzila pod wode. Sprawdz jak to dziala po wylaczeniu pradu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tej chwili wyglada to tak - jedn rurka rozgalezia sie na dwie, na koncach sa luzno bez kleju zalozone kolana - mozna regulowac jak chcesz

890-akwarium.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium :D

Czysto, przejrzyście i z gustem, chociaż hydraulika akurat burzy to trochę


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjscie wody poza zbiornikiem z zalozenia nie jest najlepszym pomyslem. a akwarium teraz juz tak nie wyglada;) - skupilem sie na zalozeniu nowego.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do otworu nad powierzchnia to pamietaj, ze trzeba go czyscic przynajmniej raz na tydzien. Najlepiej zrob takiej wielkosci aby patyczek do uszu tam wchodzil, albo cos takiego. Nieraz zarasta glonem i wtedy moze nie zapowietrzyc sie rura zalewajac podloge z powodu przepelnienia sie sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym raz na tydzien to bym nie przesadzal, zalezy ile glonow przyrasta.

Ja mam dojscie z zewnatrz z kawalkiem weza elastycznego po drodze.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli taki otwor musisz czyscic raz na tydzien bo rosna glony to cos jest nie tak z woda. ja ani razu nie czyscilem, a srednica nie jest wcale duza. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ze u mnie tez nie zarasta on ale przezorny ubezpieczony. Byly juz przypadki, ze przez brak czyszczenia tego otworu zalalo komus podloge, w tym u nas na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbezpieczniej będzie jeżeli wylot wody znajdzie się bardzo płytko poniżej lustra wody, wtedy nawet bez teko małego otworku nie ma możliwości zalania poprzez zassanie wody do sumpa.

Wyloty warto zrobić w ten sposób by można w łatwy sposób zmienić kierunek wylotu wody.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie mam tak zrobione ze polowa kolanka 90 st jest pod lustrem wody i mam to polaczone wszystko na teflon.mozna obracac dowolnie.i tez bez otworka w rurce badz kolanku.a sum mam tak dobrany ze woda ktora splynie nie zapelni go nawet do 3/4 poziomu.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.