Skocz do zawartości
ThePepo

Rozpadająca się stopka Euphyllia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 dni zauważyłem na szczapce Euphyllia ze nóżka pod tkanką rozpada się i pytanie moje czy to będzie ze starości ? kijowe parametry czy one tak maja? boje się ze rozpadnie się do końca strach ją złapać aby nie uszkodzić...

Co robić ? odłamać na nowo zakleić ? obserwować czy coś nie gryzie tej stopy ? bo sama Euphyllia wygląda się mieć ok i nie narzekam na nią ładnie się pompuje ale szalonych przyrostów nie ma :)

post-25934-0-70220600-1465569445_thumb.jpg

Edytowane przez ThePepo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomogles hampel, gratuluję. Myślę, że wypadało by podać parametry jeśli ktoś ma pomóc.

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedna eufilia

co wiedział powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomogles hampel, gratuluję. Myślę, że wypadało by podać parametry jeśli ktoś ma pomóc.

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Ph 8

KH 8

No3=20

nh3=0

No3 0,05

zasolenie 1025

Temperatura 25

testy saliferta

Mg i Ca nie mam testu

140 L w obiegu podmiany na RC 15 L co tydzień

inne korale spoko tylko ta stopka szkielet rozpada się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wiedział powiedział

wiem że to spam, ale daj se chłopie spokój bo sam wiele nie napisałeś !!!!!!!!!!

Proponuję skrócenie stopy i przyklejenie do skały na nowo. To nie wygląda na parametry, no chyba że masz kwas w baniaku co by trawił wapienną sopę

albo choroba albo może jakiś pasożyt. to nie woda.....obcykaj, moze coś zauważysz, może coś na niej łazi, może jest chora. jak inne korale, może masz inne euphylie? i jak one ew wyglądają?

może coś w baniaku zmieniałeś i się zaczał kłopot, kiedy to się zaczęło, co zmieniłeś, pomyśl....

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ogarnę drugie foto i wkleję bo inna też ma tak rozpadającą się stopę

zauważyłem 2 dni temu i powiększa się z dnia na dzień nic nie zmieniam w akwa i nie przypominam sobie nic co by mogło wpłynąć z mojej strony na stan korala dla tego pytam czy ta noga potrafi się z starości rozpaść ?lub ktoś miał taki przypadek jak ja? i jak pisałeś będę obserwował jeśli nie będzie zmian to ok jak trzeba będzie to skrócę i na nowo przykleję , będę pisał jeśli coś się zmieni lub wynajdę przyczynę pozdro

post-25934-0-07687000-1465585600_thumb.jpg

post-25934-0-18422500-1465585631_thumb.jpg

Edytowane przez ThePepo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczegóły, kiedy się to zaczęło, może coś baniaku zmieniłeś, coś włożyłeś? może coś wlałeś nowego..? przeanalizuj i napisz, nie pisz lakonicznie bo się temat wydłuży. temat ma być krótki i rzeczowy żeby ktoś mógł pomóc a nie latać po postach


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczegóły, kiedy się to zaczęło, może coś baniaku zmieniłeś, coś włożyłeś? może coś wlałeś nowego..? przeanalizuj i napisz, nie pisz lakonicznie bo się temat wydłuży. temat ma być krótki i rzeczowy żeby ktoś mógł pomóc a nie latać po postach


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalonych przyrostow nie bedzie, bo bardzo dlugo rosna niee stety te eufilie.

Co masz na mysli piszac stopa sie rozpada ?

Z tego co kojarze to euphylia rosnie w szkielet albo w glowki. I wszystko staje sie Strasznie twarde. WIEC JAK SIE ROZPADA MOZE COS PODJADA ? Bo z braku mg czy ca raczej w samo w sobie sie szkielet nie rozlozy.

Napisales ze no3 masz 20 i dwa punkty ponizej ze jest No3 0,05 wiec ktory parametr jest prawidlowy.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiu, mówią o szalych przyrostach to w rok miałem z 1 aż 28 główek....to normalne, czy szalone, może szalone to 50 główek?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś identycznie miałem z moją Caulastrą. Odłamałem ostrożnie dość blisko główki i przykleiłem milliputem do nowej podstawki oklejając dookoła. Do tej pory ma się świetnie.


ryby: Labroides dimidiatus, Pseudocheilinus hexataenia, Chromis viridis x10, Zebrasoma veliferum, Valenciennea puellaris

korale: Capnella, Caulastrea curvata, Discosoma, Rhodactis, Zoanthus, Xsenia, Gorgonia, Briareum, Pseudogorgonia, Euphylia paraankora,Euphylia yaeyamaensis, Euphylia ancora, Euphylia glabrescens Lobophytum, Parazoanthus, Gonipora, Hystrix, Clavularia viridis. Sarcophyton, Ricordea florida, Echinopora, Sinularia, Lobophyllia corymbosa, Lobophyllia rainbow, Blastomussa wellsi,Blastomussa merletti, Caulastrea echinulata,Caulastrea furcata, Acanthastrea echinata, Duncanopsammia axifuga, Turbinaria,Montipora Capricornus, Pocilipora, Stylophora,

inne: Entacmea quadricolorx2, Lysmata amboinensisx3, Archaster angulatus, Blue hermit crab, Tectus Fenestratus, Mespilla globulus, Strombus sp., Ophiolepis superba, Anemonia viridisx2,

e82224c9727bb7685812ea5f1715d41au488a451.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak z euphylią i też pykłem przy polipach i kleiłem. długo dochodziła do siebie ale jak juz doszła to rosła i rosła - dlatego proponowałem za 1 razem ciąć ...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze no3 masz 20 i dwa punkty ponizej ze jest No3 0,05 wiec ktory parametr jest prawidlowy.?

No3=20

No2=0,05

Wiem zle nazwałem to nie jest noga a szkielet i tak widać wewnątrz te tunele :) szkieletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze no3 masz 20 i dwa punkty ponizej ze jest No3 0,05 wiec ktory parametr jest prawidlowy.?

No3=20

No2=0,05

Wiem zle nazwałem to nie jest noga a szkielet i tak widać wewnątrz te tunele :) szkieletu

1. Doprowadzić parametry do optymalnych. Już po skale widać, że to świeży zbzbiornik. Z nie do końca zamkniętym cyklem azotowym. To delikatny koral i w takich warunkach będzie kaprysił.

2. Uciąć i przykleić. Jednak j.w. może nie pomóc.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.